До 2020 року бібліотеки Львова перетворять на медіатеки

Бібліотеки у значенні книгосховища віджили своє. На заміну запилюженим полицям зі старими книжками повинен прийти новий формат – медіатеки. Насамперед це буде відкритий простір, для спілкування не так з бібліотекарями та книжками, як з людьми та спільнотами. До 2020 року у Львові відремонтують усі сорок міських бібліотек. З бюджету міста на ремонтні роботи передбачено 2 млн 522 тисячі гривень.

Зараз тривають ремонті роботи у у бібліотеці № 8 (URBAN-бібліотека), бібліотеках-філіях № 17 (проект Іннотека), № 18 (Сенсотека).

Після завершення ремонту бібліотеки перетворяться. Вони стануть громадськими простороми, де можна не лише прийти і почитати, а й збагатитись новими знаннями, навичками, знайомствами або зробити щось власноруч.

З бібліотеки для дорослих №8 (вулиця Устияновича, 4) постане URBAN-бібліотека.  Це спільна ініціатива виникла у 2015 році в управління культури Львівської міської ради, Інституту міста та Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Львова (ЦБС). Бурхливий розвиток урбаністичних течій, успіх громадських рухів, підтримка низових ініціатив спонукали до створення нової ланки у ланцюжку «місто-громада» з метою «спільнотворення» концепції сучасного міста, а саме: його архітектурного проектування, соціального життя, вибудови зв’язків у місті та людини  у ньому.

Локація бібліотеки має певне стратегічне значення: це місце між двома університетами (ЛНУ ім. І. Франка та НУ «Львівська політехніка»).

Відкриття медіатек та культурних центрів у кожному мікрорайоні Львова є одним з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та “Об’єднання “Самопоміч” Львів 2020.

 

Comments are closed.