24 факти про “Самопоміч”, про які ви могли забути

Ми так ласі на нове і блискуче, що готові відрікатись від усього, що обіцяли раніше. А потім звинувачуємо в невиконанні слова інших. Хоча вони не «інші»: міські депутати – це наші з вами сусіди чи знайомі, котрих колись ми обрали. Для того, щоб з моменту обрання, буквально на перший же ранок депутатства казати : От вони, там, ті депутати. Чому ми так вірили колись “Самопомочі” і кого любимо тепер? І чому – немов ображена самотня жінка – згадуємо лише погане? Я вирішила пригадати, що ж зробила “Самопоміч” для Львова за останні роки: а це  – вміння чути мешканця, якісно співпрацювати та мислити стратегічно. Так і реалізовується план розвитку міста.

Влада повинна бути відкрита та йти в ногу з часом – створена Влада повинна бути відкрита та йти в ногу з часом – створена Електронна можливість комунікації з працівниками міської ради та депутатів ЛМР

Запровадження електронного урядування на усіх рівнях міських структур

Створення Порталу відкритих даних, який надає зручний доступ до інформації з різних сфер міста. Всі охочі можуть отримати необхідну інформацію за посиланнями opendata.city-adm.lviv.ua та dashboard.city-adm.lviv.ua

Центри надання адміністративних послуг тепер у кожному районі міста. Вони стають  – єдиним вікном вирішення питань львів’ян (від водійських прав до реєстрації підприємства) – за одне це, погодьтесь, можна казати “Дякую”. Ось навіть кілька днів як з’явилась послуга реєстрації народження малюка.

О, ще згадала – Загальноміську толоку «З нами місто розквітає»: щороку ми усі разом виходимо навесні на вулиці аби поприбирати сквери, парки нашого Львова. 

А що кажуть самі ініціатори, подекуди творці змін – депутати фракції? Що ще зробила «Самопоміч»? 

 

Нагадує  Тетяна Іванів:

Додаткову фінансову підтримку для вчителів через виплату щорічних спеціальних доплат. Програму стимулювання відкриття наукових інкубаторів. Львівські школи за критерієм комфортності, доступності та розвитку інфраструктури мають стати першими в Україні. Інвестиції в освіту за співвідношенням 25% бюджету дають помітний результат – Львів посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників. До речі, усі абітурієнти, які здобули 200 та 400 балів, отримують грошову винагороду від міста по 2 та 4 тис грн. 

Розвиток літніх мовних шкіл – пишаємось. 

 

Богдана Зубрицька:

Рухаємось до 100% повернення всіх орендованих приміщень садкам. З 2015 по 2019 рік додатково відкрито 114 груп, з них 7 –  у 19 році, до кінця року плануємо відкрити 14 груп.

 

 

Вікторія Довжик:

Підтримка львівських виробників та залучення інвесторів – це шлях, який дозволяє місту заробляти. Щорічно традиційно ми проводимо Ярмарок львівських товаровиробників. Ми оновлюємо старі промислові зони та даємо їм нове життя –  інноваційні простори для роботи креативних підприємців. Ми прийняли ухвалу про відшкодування львівським підприємцям частини відсотків за кредити. Львів – перше місто в Україні, де запрацював Центр Підтримки Підприємців в самій міській раді, в Ратуші  – з безкоштовними навчаннями і консультаціями. А ще ми розробили маркетингові ваучери – відшкодування за участь у виставках для наших львівських підприємців.

 

Олег Василишин:

Використання коштів громади Львова стало прозорим та ефективним. Такий підхід дозволяє нам бути привабливішими для іноземного інвестора. А це – нові фінансові вливання та розвиток потенціалу. Такий підхід має підтвердження – довіра європейських партнерів.

Будівництво індустріальних парків Львова підвищує рівень життя мешканців. 

 

Роман Федишин:

Залучення лоукост компаній до львівського аеропорту для зручності львів’ян та відкриття нових туристичних потоків. Розвиток конференц-індустрії міста через залучення нових самітів та конгресів до Львова. Створення щороку кілька тисяч нових робочих місць. Початок реалізації довгоочікуваного і дуже потрібного місту Палацу Ігрових видів Спорту на Сихові. Створено окреме підприємство, яке займається побудовою цього палацу, що дає гарантію спорудження, а не відкладання цього проекту у довгий ящик чи перетворення на довгобуд.  І, звісно, згадаю про те, що цьогоріч наша жіноча гандбольна команда «Галичанка» – Чемпіон України і срібний медаліст міжнародного турніру з гандболу серед жінок. ( Роман Степанович – президент Львівська обласна федерація гандболу )

 

Любов Давидович:

Місто провело термомодернізацію  будинків, які скористались програмами відшкодування коштів з міського та державного бюджетів. Завдяки покроковому підходу до ремонтних робіт, ми змогли спільно реалізувати чимало проектів, які змінюють обличчя вулиць, скверів та площ. Нагадаю також про завершення передачі будинків КЕВ Міністерства оборони (113 будинків у Сихівському та Шевченківському районах) на баланс міста, як і відомчі гуртожитки (велика частина з яких є досить складними. Будучи головою наглядової ради передачі гуртожитків Любов Павлівна добре знає всі ці питання зсередини),  а це – якісні послуги для мешканців і загалом зміна якості життя. Також нагадаю про пілотну програму на Сихові з встановлення індивідуальних теплових пунктів у будинках, яка є дуже перспективною для міста.

 

Володимир Крицак:

 Відпрацювали систему переходу від ЖЕКів до нових форм власності. Насамперед необхідно змінити свідомість мешканців, вони повинні зрозуміти, що є господарями свого міста – щоденно працюю над цим.

 

Оксана Динік:

Альтернативі види джерел енергії – це те, що дозволить місту стати незалежним. Ми розвиваємо цю галузь, поступово переводимо  підприємства на екологічно чисту енергетику та паливо. Також Львів повинен бути зеленим містом, тому заохочення збільшення зелених насаджень: міська програма, робота з забудовниками, розвиток парків  – один з пріоритетів

 

Юлія Хомчин:

Ми вирішили змістити вектори розвитку міста з великого туристичного – на місто культури, місто освіти, місто науки. Саме у Львові запрацював перший в Україні Інститут Стратегії Культури, який єдиний  ( поки що ) в державі реалізовує надзвичайно важливу і складну місію: аналізує, досліджує, структурує і розробляє план розвитку усіх закладів культури – державних і недержавних, великих і малих – задля спільного шляху культурної політики майбутнього. А ще: Мандрівна Виставка Науки, Art in Science для дітей, спортивний майданчик на базі 65 школи, капітальний ремонт вулиці Параджанова, врешті – чотири роки вже триває Фестиваль Параджанова на Левандівці, системна робота над відновленням діяльності культурного центру «Супутник». Також я ініціатор  врегулювання діяльності вуличних музикантів, ініціатор нової системи пожежної безпеки закладів культури. Також я член комісії з забезпечення шкіл музичними інструментами. 

 

Андрій Пундор:

Відкриваємо  Медіатеки і культурні центри у кожному мікрорайоні Львова. Оновлюємо інфраструктури та даємо “нове життя” міським театрам та кінотеатрам. Загалом, відновили традиції святкувань Днів районів міста – подивіться, як вони змінилися, як ожили – особливо Сихів і Левандівка. Пишаюсь тим, що став автором ідеї і співрозробником Програми підтримки обдарованої молоді Львова. Місто тепер нагороджує найталановитіших дітей, які проявили себе у навчанні, олімпіадах, ЗНО та громадській діяльності. Також програма передбачає співфінансування від міста поїздок школярів на міжнародні та національні інтелектуальні конкурси. Крім того, сприяю появі нових громадських просторів : алея Зубрівська-Морозна, пр. Червоної Калини – Зубрівська .

 

Олег Береза:

Місто почало закуповувати новий транспорт, дало поштовх для налагодження виробництва електротранспорту на заводі “Електрон”. Загалом суттєво  покращили сполучення районів міста, а також вирішило той колапс, до якого ми впевнено йшли від кінця 90-х, віддавши значну частку міських перевезень бізнесу, який просто перестав належно обслуговувати пасажирів, а про оновлення рухомого складу мова навіть і не заходила. Ми почали застосовувати інноваційні технології – Wi-Fi в трамваях, GPS в автобусах та електротранспорті, квиткомати, розумні світлофори, сучасний Центр керування рухом. Вийшли на фінішну пряму з запровадженням Е-квитка. Ну і як не згадати трамвай до Сихова! Це сполучення , без перебільшення,  – змінило життя району і міста. 

 

Ігор Корончевський:

Оновили на 35% рухомий склад трамваїв, тролейбусів, на 80 –  автобусів. Розмістили електронні табло графіку руху автобусів, тролейбусів, трамваїв на багатьох зупинках в місті. Розвинули мережу нічних автобусів. Львів за минулий рік замінив стільки рухомого складу громадського транспорту, скільки  жодне місто України не міняло з часів незалежності за один раз. Додає Павло Сирватка – помічник депутат: Основним досягненням, якщо не рахувати щоденну роботу – є просування відновлення трамвайної колії по Коперника, щоб зробити ефективнішим трамвай з Княгині Ольги. Також зверну увагу на важливість  продовження лінії тролейбуса до нового терміналу аеропорту. А на довшу перспективу – розгалуження мережі електротранспорту по місту.

 

Олег Шмід:

Активно проводимо  будівництво повноцінної мережі велодоріжок у Львові протяжністю 268 км та облаштування велостійок. Вже виконали понад 40% запланованого. Запровадили систему муніципального велопрокату у Львові. В нас найширша мережа велодоріжок в Україні і найвищий відсоток користувачів велосипедом, як основним транспортом серед інших міст. Облаштування відокремлених смуг для громадського транспорту на 10 вулицях. Створили найбільшу кількість «громадських просторів»  серед усіх міст України. Це, звичайно, лиш частина запланованого, проте результат вже відчутний.

 

Ігор Стояновський:

Підтримуємо медичну реформу і змінюємо принципи фінансування за надані медичні послуги. Львівські заклади первинної ланки до цього готові. Відкриваються нові амбулаторії сімейної медицини ( В Рудно, на Знесінні тощо ) , запроваджуються електронні медичні картки та реєстратура. Це сприяє покращенню якості надання послуг мешканцям, оскільки в рамках реформи люди обрали кращих лікарів. А цього року запрацювало і нове відділення невідкладної допомоги 8 клінічної лікарні. 

 

Андрій Дворакевич:

Щороку проводимо профілактичні акції «Здорове місто», яке виробляє у людей звичку дбати про своє здоров’я. Запрошуємо до Львова фахівців світового рівня для проведення складних операцій і навчання наших медиків. Робимо усе, аби знаходити меценатів для оплати дороговартісного лікування тих дітей, котрі цього потребують.

 

Орися Богун: 

Здійснили часткову заміну вікон у 2 міській поліклініці – тепер там не лише красивіше, але й тепліше! Запроваджено електронну реєстратуру в поліклініці №2. Повне покриття мережею всіх кабінетів поліклініки, облаштовано робочі місця сімейних лікарів новим комп’ютерним обладнанням, триває навчання лікарського персоналу та встановлення програмного медичного забезпечення. Домоглися  виділення коштів на благоустрій озера і приозерної території на вулиці Симоненка.

 

Оксана Рубай:

Сприяла залученню Львова до  всеукраїнської ініціативи “Міста Солідарності”. Ініціювання програми підтримки приватних навчальних закладів за принципом “гроші ходять за дитиною”. Ініціювала прийняття Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з порушенням зору 1-ої групи. Ініціювала запровадження закупівлі соціальних послуг у громаді через соціальне замовлення.  Ініціатива щодо запровадження телефонного консультування осіб у стані психологічної кризи, жертв насилля, запровадження фахової соціальної підтримки матерів з кризовою вагітністю. Підтримка розбудови громадських просторів з урахуванням інклюзії. Розвиток мережі закладів дозвілля та навчання для людей поважного віку. Підтримка діяльності громадських організацій та благодійних фондів у соціальній сфері.

 

Тарас Кльофа:

Наша програма підтримки воїнів АТО – приклад для усієї України. Львів – чи не єдине місто в Україні, яке стало на шлях захисту інтересів кожного учасника АТО. Ми запровадили програму, яка не обмежується одним роком, а дозволяє комплексно підходити до вирішення соціально-побутових питань всіх наших героїв. Також ми робимо усе, щоб усі військові отримали якісні медичні послуги. 

 

Тему продовжує Олена Пасевич:

Одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 тис. грн. учасники бойових дій зможуть отримувати ще до 2022 року, а не 2020, як передбачалося раніше. Також за нашої ініціативи народився і працює найпотужніший в Україні – Львівський Центр Надання Послуг Учасникам АТО. Що стосується роботи на окрузі (це Левандівка, Білогорща), то особливими результатами вважаю завершення робіт по капітальному ремонту басейну у середній школі №65, роботи по облаштуванню спортивного залу та стадіону у цій самій школі. Це найбільша школа не тільки мікрорайону Левандівки, але й у місті Львові (за чисельністю учнів).  Також у співпраці з іншими депутатами від фракції ми реалізовуємо проект з облаштування лісопарку «Білогорща».

 

Андрій Шевців:

SMART-панелі, комп’ютерна техніка та розвиткові програми встановлено у частині дитячих садків, створено спеціалізовані кімнати для особливих діток – сенсорна кімната, з використанням світових розвиткових практик, облаштовано кімнату Монтессорі. 

У школах ширшого поширення набирає STEAM-підхід: облаштовано лінгафонні кабінети для вивчення іноземних мов, тематичні наукові кабінети такі як фізика, хімія, інформаційних технологій. Школи мистецтв та позашкільні заклади – більше акцентів на технологічне забезпечення аби йти в ногу з часом.

Вулична спортивна інфраструктура – створення якісних і зручних місць для заняття спортом, як індивідуальними так і командними.

 

Христина Паньків:

Ми підтримуємо і створюємо сприятливі умови для розвитку спортивних громадських організацій. Програма передбачає щорічне оголошення конкурсу, згідно з яким учасники зможуть отримати кошти з міського бюджету для проведення спортивно-масових заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів. До слова, світові і європейські Чемпіонати з Шахів – уже проводяться у Львові. А бігові і велосипедні марафони – стали доброю традицією. 

 

Максим Коляда:

Ми усвідомлюємо надважливість дитячого фізичного виховання: триває розвиток вуличної інфраструктури – по 2 вуличні спортивні майданчики із штучним покриттям в кожному районі. Один із «найсвіжіших» – в Залізничному районі, біля 68 школи.  Загалом, йде відновлення просторів для фізичної активності: спортзали в школах, спортивні майданчики біля шкіл та на між будинкових територіях. До речі, про дітей і молодь. Маємо ще один львівський кластер – Освіти та креативності, який створений для перетворенню Львова у привабливий для навчання міжнародний освітній центр і креативне середовище шляхом об’єднання зусиль навчальних закладів, наукових центрів, освітніх  громадських організацій, закладів культури, підприємців, фондів, міського управління освіти та інших зацікавлених сторін. 

 

Ольга Посипанко:

Я нагадаю, що Львів став першим із українських міст долучився до запровадженої ЄБРР екологічної програми Плану Заходів Зеленого міста (Green City Action Plan). Так, спеціалісти з ЄС вже напрацьовують комплекс заходів, який має вирішити проблеми з водою, транспортом, енергоефективністю, сміттям та житловим господарством міста. Я особисто завжди підтримувала ці ініціативи. Змінюється не лише Львів. Рудно стало іншим. Тут ми відкрили нову сучасну і беззаперечно найгарнішу амбулаторію сімейної медицини.  Розпочали найвагоміші для життя людини проекти водопостачання та каналізування. Вже скоро для руднівчан відчиняться двері нового Центру надання адміністративних послуг.

 

Спогади колег підсумовує Юрій Мельник:

  • Львів – місто, яке отримало найбільше міжнародної допомоги серед всіх міст України. Від такої співпраці ми, крім коштів, маємо також аудит міжнародного рівня. Саме у Львові триває будівництво найбільшого в Україні ІТ-парку. Ріст частки галузі інформаційних технологій у ВВП міста до 15%. Але і для менших компаній і просто ініціативних львів’ян діє стимулювання розвитку креативних просторів, інкубаторів, коворкінгів, фондів початкового інвестування для інноваційних підприємств.

  • Міста-сателіти (Винники, Брюховичі та Рудно) є повноцінною частиною Львова і ми рухаємось у напрямку створення Львівської агломерації, що дасть можливість ставати більш сильнішою громадою.

А що головне ми повинні знати сьогодні про “Самопоміч” ЛМР?

 

  • Ми працювали і будемо працювати далі. Разом. 

Comments are closed.