4 дні голодування – мер міста Золочів захищає центральну площу від рук місцевого олігарха

Справа самочинного будівництва тягнеться з кінця 2016 року. Місцевий підприємець Ігор Бартків самовільно захопив частину центральної площі історичного міста Золочів, що на Львівщині, нібито під будівництво кінотеатру. 10 травня мало відбутись чергове судове засідання у справі витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння та знесення самочинного будівництва. Та засідання знову перенесли.

Молотом по самобуду

14 травня мер Ігор Гриньків прийшов на площу з молотом. Переніс сюди робочий кабінет і розпочав голодування. Останній медогляд показав рівень цукру в крові 2,6 ммоль/л, що майже вдвічі менше норми. Та міський голова не припиняє свого голодування.

Мер Золочева Ігор Гриньків (ліворуч) біля вуличного робочого кабінету

Працівники Золочівської міської ради огородили межу незаконно захопленої земельної ділянки. Її масштаби вражають – частина бульвару Сковороди з квітниками, комунікаціями, та частина площі Вічевої. Міський голова попросив мешканців приходити з молотками і протестувати проти самочинного будівництва. Громада активно підтримує мера, аж до того, що готова розвалити самобуд. Наразі сюди зносять кувалди, аби продемонструвати, що готові до серйозних дій. А також збирають підписи за повернення у власність самовільно захопленої земельної ділянки.

«У зв’язку з бездіяльністю Держархбудінспекції та поліції я прийняв рішення перенести свій робочий кабінет на бульвар Сковороди, – коментує міський голова Золочева Ігор Гриньків. – Оголошую безстрокове голодування. Щодня, з ранку до вечора, пильнуватиму, аби правопорушники не продовжували самочинно будувати. Від нині моє робоче місце буде тут, на бульварі Сковороди. Ми зупинимо цей самобуд. Небайдужі золочів’яни повинні приходити сюди, брати з собою молотки і стукати в мури цього самобуду, щоб достукатися до совісті тих, хто робить спробу захоплення площі Вічевої. Стукати, і цей стукіт нехай почують у Львові, у Департаменті державної будівельної інспекції, котра півтора року не може знайти тих, хто чинить самобуд на площі Вічевій».

Нарада працівників Золочівської міської ради

Прикро, що сьогодні міський голова, як людина непересічна, наділена владою, не може знайти управу на зухвалого підприємця. Зараз розгляд судових справ відбувається у Золочівському районному суді, однак відповідач і третя особа – Душніцький і Бартків свідомо затягують їх розгляд.

Ручні суди олігархів

«В Україні формується негативна практика, коли суди підмінюють повноваження органів місцевого самоврядування, – говорить Ігор Гриньків. – Так суддя Львівського окружного адмінсуду Ірена Гулкевич без виклику в судове засідання представника Золочівської міської ради прийняла незаконну постанову. Вона зобов’язала державного реєстратора зареєструвати за приватною особою земельну ділянку площею 0,3 га в центральній частині міста. Хто дав право цій судді роздаровувати майно нашої громади? Хіба це її компетенція?»

Працівники міської ради стрічками позначили межі самозахопленої частини площі

Тож громада міста вимагає притягнути до відповідальності цю некомпетентну суддю. А її некомпетентність встановлена Львівським апеляційним адмінсудом, який скасував рішення про передачу у власність Бартківу землі.

«Голова Золочівського районного суду Володимир Сивак, який зобов‘язав відділ архітектури та містобудування Золочівської райдержадміністрації видати містобудівні умови та обмеження на забудову, добре знав, що Бартків не має належно відведеної земельної ділянки. Які «аргументи» навів Бартків у суді можна лише здогадуватись.

Дуже сподіваюся, що 23 травня о 15:30 в Золочівському районному суді відбудеться розгляд справи про витребування нашої міської землі від особи на прізвище Душніцький, котрому Бартків незаконно перепродав, уникаючи відповідальності», – наголошує мер.

Comments are closed.