садовий 2

– Чи справді Львів є успішним?
– Яка мета «Самопомочі»?
– Чи є Садовий агентом ФСБ?

Який результат «Самопоміч» вважатиме успішним на цих виборах?

У нас не стоїть завдання взяти побільше влади. Ми підходимо до виборів дуже відповідально. Протягом року шукали якісних, чесних людей по всій Україні, провели їх через процедуру «відкритих списків», виставили на громадське обговорення і лише тоді запропонували кандидатів громадам. Безумовно, у Львові маємо цілковито готову команду, оскільки тут ми працюємо з 2004 року. Попри те, у виборах до Львівської  міської ради «Самопоміч» братиме участь вперше. Але й в інших містах у нас є дуже сильні кандидати, які здатні розкрити потенціал своїх міст. І успіх – це насправді не результат виборів. Успіх буде тоді, коли обрані мери чи депутати покажуть реальний результат роботи.

Але ж і у Львові далеко не все ідеально…

Звичайно. І я приймаю всю об’єктивну критику, якої завжди багато перед виборами. І мені дуже цікаво чути від деяких кандидатів на мера фрази на кшталт – «от я був у Відні, і там значно краще функціонує транспорт», або «ви знаєте, в Берліні ефективніше використовують електроенергію». Я, щоправда, чомусь ні від кого не чув, що от в тому ж Києві, скажімо, щось зробили краще, ніж у Львові. Це при тому, що бюджет Києва на одного мешканця вдесятеро більший, аніж Львова чи будь-якого іншого міста. Я з повагою ставлюсь до столиці своєї країни і киян, але, на жаль, Київ давно не демонструє прикладів успішного управління. А я б дуже хотів, аби так було.

Але ж це природно, що люди хочуть жити краще і дивляться на приклад Європи, на Захід.

Так. І це для мене означає, що ми рухаємось у правильному напрямку та наближаємося до стандартів європейських міст.  Ми хочемо, щоб все було так, як в Європі, вже і зараз. Я лише прошу всіх враховувати один факт: Україна – найбідніша країна Європи. Це дуже болісно для нашого самолюбства, бо українці люблять пишатись своєю країною, але це факт, жорстока реальність. Бідна не тому, що нічого не має, а тому, що пограбована. Олігархами та політиками, яких вони розставляють, як солдатиків на шаховій дошці. І досягати європейських стандартів в одному окремо взятому місті не так просто.

Рік тому Ви обрали лише 50-те місце у списку «Самопомочі» до Верховної Ради. Чи не шкодуєте, що зараз не у парламенті?

Я завжди вважав, що успіх є тоді, коли кожен займається своєю справою. Є колеги-парламентарі, які до цього готувались. Єгор Соболєв – чудовий фахівець в антикорупційних питаннях.  Вікторія Войціцька своїми антиолігархічними законопроектами уже поповнила бюджет країни мільярдами гривень. Олег Березюк тримає удар як керівник фракції. Я бачу сьогодні своє місце у Львові і вважаю, що це місто та його успіхи є дуже важливими не лише для львів’ян, але й для всієї країни.

Що «Самопоміч» пропонує на цих місцевих виборах?

Загалом, якщо подивитись на біг-борди, то таке враження, що у нас вибори Президента або парламенту. Контрактна армія, зниження тарифів, підвищення пенсій і так далі – це просто обман виборців. Місцеві органи влади не будуть цим займатись і не мають таких повноважень. У «Самопомочі» в кожному місті діє окрема програма для конкретної громади. У Львові, скажімо, це Програма дій «Львів 2020», з якою можна ознайомитися на сайті lviv2020.com. Ми дуже детально розписали, що, коли і як будемо робити в місті. Під Програму є гроші, проекти і управлінці, які це будуть реалізовувати. В інших містах так само. Наше гасло на виборах «Будь собою, обирай свідомо!», власне, націлене на те, аби українці не велись просто на гарні обличчя чи порожні лозунги. Люди, поцікавтесь, ким є ті кандидати, за яких ви збираєтесь голосувати, що вони пропонують і чи в змозі це виконати.

«Самопоміч» залишається в коаліції, хоча рейтинг влади падає і, мабуть, вигідніше було б вийти і піти в опозицію.

Річ не в тому, що є вигіднішим. У нас багато застережень до цієї коаліції, до прем’єра, до Президента, але ми до кінця будемо використовувати свою присутність в парламенті, аби не допустити реваншу тих сил, які розстрілювали українців на Майдані і покликали Путіна в нашу країну. Інакше це буде реальна катастрофа для України.

Але Ваш колега Єгор Соболєв каже, що у Верховній Раді фактично вже склалась інша неформальна коаліція – екс-регіоналів, БПП та «Народного фронту». Він її називає коаліція «Клептократична Україна».

В Єгора надзвичайно загострене почуття справедливості. І він особливо не добирає слів, аби показати реальну картину. Якби «Самопоміч» не робила цього, а тихенько сиділа, вони б вже давно не соромились і відкрито пішли на реванш. А так поки що бояться народного гніву. Наслідки цих загравань з бандитами, спільні голосування з ними в парламенті (згадайте хоча б Конституцію), ми вже відчуємо після виборів. Екс-регіонали візьмуть владу в багатьох містах, стануть мерами, головами облрад. Вони ж першими були готові піднімати російські прапори, коли чекали танки Путіна. Але не сидять в тюрмі, не втекли, а йдуть відкрито до влади.

Останніми тижнями перед виборами на Вас буквально посипалися безпідставні звинувачення – агент ФСБ, «Самопоміч» – секта, Садовий – галицький сепаратист і так далі. Як Ви на це реагуєте?

На минулих виборах була тільки вілла в Ніцці. Тепер от «агент ФСБ». Якщо тобі присвячують цілі фільми в стилі «Геббельс-ТБ» на каналі місцевого олігарха Петра Димінського, то приємного, звісно, мало. Власник каналу постійно вимагає в громади міста 17 гектарів землі в парку під забудову. Ми йому, звичайно, відмовляємо, а от деякі кандидати в мери обіцяють проблему «владнати». Тому вибори – це нагода посадити в крісло свою людину. Знаю, що це кіно зараз підхопили опоненти «Самопомочі» в інших областях, купують ефірний час і масово крутять. На це кидають величезні гроші, бо «Самопоміч» реально стала на хвіст багатьом місцевим князькам. Ці звинувачення –  елементарний бруд. Моє життя останніми роками – це життя публічної особи. Все, що я робив, роблю і буду робити – на видноті. Я безумовно подам до суду одразу після виборів. А декому, хто зараз бере гроші за поширення цієї дезінформації, раджу подивитись в очі своїм дітям. Бо, як правило, діти потім повторюють помилки своїх батьків.

Певна річ, для того, аби організувати трансляцію таких програм на багатьох каналах України, потрібні не лише гроші, але й потужна організація. Хто за цим стоїть?

«Самопоміч» увійшла в процеси, де ми стали перешкоджати дуже багатим та впливовим людям. Це системна кампанія для дискредитації будь-чого нового в українській політиці. Нас хочуть закатати в асфальт і показати іншим, що не можна висовуватись, а грати лише за правилами, які завжди панували в українській політиці. Не думав, що таке можливе після Революції Гідності. Але, мабуть, революція просто ще не досягла своєї кінцевої перемоги.

Ви песиміст?

Ні, навпаки. Я оптимістично дивлюся на поступ України. Ми падаємо, підводимося, вчимось, інколи блукаємо, але рухаємось вперед. Просто ми проходимо дуже швидко ті процеси, які в інших країнах світу тривали століттями. Найважливіше в цих бурхливих змінах – кожному зберегти елементарні людські цінності. А Україна має гарне майбутнє. Головне – бути собою, бути Людиною!

 

Comments are closed.