Батьки села Підярків просять депутатів про дитсадок

Мешканці села Підярків та депутат Романівської сільської ради Марія Булка звернулися до Перемишлянської районної ради з проханням відкрити дошкільний заклад у приміщенні їхньої сільської школи. У 2016 році депутати погодили реорганізацію цього навчального закладу, проте обіцяли залишити початкові класи та дитячий садок. Але вже рік школа стоїть зачинена, а діти «Школяриком» їздять на навчання та у дитсадок до сусіднього села Романів.

Батьки дошкільнят незгідні з такою ситуацією та пояснюють, що їхні діти виїжджають у сусіднє село шкільним автобусом з самого ранку і повертаються вже після обіду. У новому дитсадку вони не отримують нормального харчування, до того ж, з сусіднім селом відсутнє регулярне транспортне сполучення. Також батьки дітей наполягають на тому, що роками вкладали власні кошти та сили у Підярківську школу, яка тепер стоїть зачинена, а її майно розкрадається та нищиться.

«Нас переконували що іншого виходу ніж реорганізація немає. Тепер наші діти виїжджають у Романів зранку, приблизно двадцять по восьмій. А потім, як розповідають батьки, повертаються по третій або й близько четвертої. Чим ця дитина харчується? Від батьків я це почула – вафельки, пачечка соку, чай. Це не припустимо! Був такий випадок, коли маленькій дитині у садочку стало погано. А в нас до того ж немає сполучення між селами, тільки «Школярик». Добре, що бабуся цієї дитини на той момент була у Перемишлянах і змогла сісти на автобус, щоб поїхати до неї», – розповіла Марія Булка, депутат Романівської сільської ради.

Депутат Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, яка регулярно відвідує сесії органів місцевого самоврядування у області, була присутня і тоді, коли мешканці Підяркова зверталися з проханням до депутатів Перемишлянської райради. Цю ситуацію вона порівнює з історією Лютовиської школи, Старосамбірського району, де вчителі і батьки повстали проти закриття свого навчального закладу і відстоюють його у суді. І також пригадує випадок у Жидачівському районі, де також вчителі і батьки, присутні на сесії районної ради, не дозволили закрити аж чотири сільські школи, оскільки не мали довіри, що їхнім дітям забезпечать кращі умови навчання.

Відтак Парасковія Дворянин готує звернення до директора департаменту науки та освіти області Любимири Мандзій та голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з проханням пояснити, хто відповідальний за забезпечення збереження майна Підярківської школи, перевірити факти його розкрадання та посприяти у відкритті дошкільного закладу у селі Підярків.

Comments are closed.