Безкоштовний проїзд у маршрутках – право школяра

У Львівській міській раді прийняли ухвалу, якою передбачено право учнів на безкоштовний проїзд в автобусних маршрутах загального користування  та електротранспорті у Львові.

19 квітня 2018 року депутати ЛМР прийняли ухвалу «Про встановлення пільгової вартості проїзду для дітей (учнів) шкільного віку» №3289. Відповідно до вказаної ухвали учні мають право безкоштовного проїзду:

  • в автобусних маршрутах загального користування у Львові – протягом навчального року за винятком літніх канікул у загальноосвітніх навчальних закладах.
  • у електротранспорті м. Львова – протягом року.

Якщо безпідставно відмовляють у перевезенні

Якщо водії транспортних засобів безпідставно відмовляють учням у безкоштовному проїзді, то за це встановлена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ч.7 ст. 133-1 КУпАП, за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення громадян, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – н.м.д.г.) (8*17 грн. (1 н.м.д.г.) =136 грн.).

Оформлення скарги на водія

Подати скаргу на водія ви маєте право:

  • в Управління транспорту ЛМР через центр надання адміністративних послуг.
  • у відповідне АТП.
  • зателефонувавши на Гарячу лінію м. Львова за номером 15-80.

У скарзі вказують дату, час і місце відмови у перевезенні, номер маршруту, П.І.Б. водія (за наявності), назву АТП, а також державний номерний знак транспортного засобу.

Компенсація автомобільним перевізникам

Витрати автомобільних перевізників щодо перевезення учнів протягом навчального року не підлягають компенсації відповідно п. 2 Ухвали ЛМР №3289 від 19.04.2018 року.

Отже, відповідно до ухвали учні мають право безоплатно користуватися автобусними маршрутами загального користування протягом навчального року та електротранспортом протягом року у Львові.

Олег Філь та Ольга Туркот

Comments are closed.