Безпека на воді: як уберегтися від трагічних наслідків

Під час довгоочікуваного літнього відпочинку хочеться максимально зарядитися енергією та набратися сил. Зовсім необов’язкового їхати далеко за кордон для того, аби відпочити від міської метушні. Річки та озера часто ближчий та доступніший варіант на відміну від пляжів біля моря. Тому саме у період активних відпусток літом значну увагу варто приділити безпеці біля води. Адже крім приємних, позитивних вражень, треба бути готовими і до потенційних небезпек, які нас можуть очікувати. Щоб відпочинок не приніс небажаних проблем, варто пам’ятати про дотримання елементарних правил безпеки.

Фото: www.brittanydebarros.com

Речник Головного управління ДСНС, Віталій Туровцев розповів про найважливіше, що потрібно знати кожному, хто відпочиває влітку.

Для початку про те, як готувалися до відпочинкового періоду? Чи проводили додаткові роз’яснювальні роботи?

Що стосується підготовки до літнього сезону, то роз’яснювальні роботи ми вже провели. Якщо взимку в дитячих садочках та школах розповідали про те, як поводитися на льоду, то зараз, перед канікулами, у кожному закладі провели зустрічі на відкритих уроках і на загальних святах – про те, як діяти в надзвичайних ситуаціях, і як поводитися на воді зокрема. Зачепили весь літній період, тобто поведінку і в лісі, і на воді, і за містом для того, щоби діти в цей період були в максимальній безпеці.

І наскільки добре захищене місто, область? Є спеціальне обладнання для безпечного відпочинку біля води?

У Львові визначили місця, де можна купатися. На таких місцях обов’язково є рятувальні пости, які забезпечені всіма потрібними засобами для надання першої допомоги. Щодо області, то там вже чергують наші рятувальні стаціонарні пости.

Кожен пост має достатню кількість рятувальників у разі нещасних випадків?

Так. Якщо озеро визначили таким, що у ньому можна плавати, то там є достатньо рятувальників. Такі питання ми відразу перевіряємо.

Перейдімо до того, як поводять себе на воді відпочивальники. Які помилки найчастіше допускають під час купання у водоймах?

Є декілька основних правил, яких часто не дотримуються. Що стосується дітей, то їм заборонено самим йти на озеро. Звісно, якщо батьки довіряють і відпускають їх, то тоді йти лише групами (двоє і більше). Одному купатися категорично заборонено. Не можна стрибати з обривів, з берега, з «тарзанок», так званих, з лодок, катамаранів. Діти не завжди вміють врахувати правильну глибину і можуть пошкодити себе. У результаті це часто призводить до утоплення. З приводу дорослих, то тут основна причина нещасних випадків через купання у стані алкогольного сп’яніння. Наголошую, що розпивати алкогольні напої на березі річки, озера та тим паче купатися, будучи напідпитку, категорично заборонено.

Скільки у Львові та в області загалом є безпечних водойм, у яких можна купатися?

Загалом в області – сімнадцять. А у Львові – це дві водойми у смт Брюховичі (озеро ТзОВ «Колиба» та озеро ФОП «Савчук»).

Фото: bottumbouncers.com

Проте відомо, що львів’яни полюбляють купатися у заборонених місцях. Найчастіше у кар’єрах. Їх вподобали за чисту воду та ліс довкола. Наскільки безпечний такий відпочинок?

Кар’єри – це місця, де найбільше людей потопилося. Вони не тільки не обладнані для купання, більше того, не призначені для цього. Там велика глибина, різкий спуск, холодна вода та небезпечні береги. Це є технічна водойма, звідти добувають пісок. Повсюди є відповідні надписи, таблички, але люди на це не реагують. Думають, що з ними нічого не трапиться. Однак, з року в рік трагічних випадків саме на кар’єрах не меншає.

Як свідчить цьогорічна статистика, то через нещасні випадки на водоймах уже  загинуло 11 осіб на території області. З них двоє дітей, а також одна дитина отримала травми.

Головне управління ДСНС України Львівській області сподівається на те, що мешканці перестануть нехтувати правилами поведінки на воді. Адже активні та здорові львів’яни – запорука успішного міста.

Нагадуємо, що в рамках стратегії «Львів 2020» безпека – один з важливих пріоритетів міста. На дорогах уже встановлені нові дорожні знаки, працює додаткове освітлення. Також створено єдину телефонну міську службу порятунку, яка ефективно функціонує. Окрім цього, «Об’єднання «Самопоміч» працює над запровадженням системи відеоспостереження в усіх громадських місцях та створенням аналітично-ситуативного центру безпеки міста.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.