Безпека – справа кожного: на вихідних львів’яни могли відчути себе рятувальниками

Україна посідає 127-ме місце за рівнем безпеки зі 136-ти країн світу, – такі дані результатів дослідження презентували минулого року на Всесвітньому економічному форумі. А чи замислювались Ви, що може зробити людина, щоб вплинути на безпеку в громаді?

На вихідних на площі Міцкевича пройшов Сімейний день надзвичайних ситуацій – захід, під час якого діти та дорослі могли побачити та зрозуміти, у чому полягає робота «пожежного – рятувальника». Також учасники могли отримати багато корисної та необхідної інформації про те, як в майбутньому уникнути лиха.

«Один з найважливіших напрямів роботи «Об’єднання «Самопоміч» у Львові – це безпечне місто, – розповідає Андрій Шевців, керівник міського осередку «Об’єднання «Самопоміч». – Ми говоримо, що безпека – справа кожного. Ми долучилися до рятувальників та зорганізували для львів’ян і гостей міста дуже правильне свято. Ми показуємо, як бути у безпеці і подаємо приклад і запевнення, що львів’яни можуть почуватися в безпеці».

Особливо сподобалось свято дітям – хто не спробував себе у ролі справжнього рятувальника на Місті Професій, зміг надолужити тут. Маленькі львів’яни з задоволенням сиділи за кермом “червоного велетня”, знайомились із спецтранспортом піротехніків, хіміків ДСНС, важкою технікою та різним обладнанням.

Крім того, програма свята передбачала проведення змагань серед пожежних «Найсильніший рятувальник Львівщини». Найсильніші вогнеборці змагались в таких вправах: човниковий біг із навантаженням 20 кг, біг з перешкодами, силовий тренажер, подача води із ствола аби залити мішень, перенесення потерпілого вагою 80 кг. Справжнім героєм бути не просто. Працювали рятувальники в панорамних масках, в яких важче дихати, адже апарати для захисту органів дихання та зору наповнені стисненим повітрям, балон з яким важить 15 кілограмів. Силовий тренажер – 72 з половиною кілограми, пожежний рукав – 20, а манекен потерпілого – 80 кілограмів. Найкраще впорався із цим завданням заступник начальника 25-ої пожежно-рятувальної частини Пустомитів Василь Кузь. Переможець здолав складну дистанцію за 66 секунд.

Для дітей та дорослих працювали майданчики, на яких можна було ознайомитися з різними професіями працівників ДСНС, загасити умовну пожежу та відчути себе в ролі справжнього вогнеборця.

Рятувальники також демонстрували свої вміння надавати допомогу у ДТП й наочно розбирали конструкції понівеченого автомобіля.

Comments are closed.