Bluetooth-система замість паперових квитків: швидко, зручно та безконтактно

За останні кілька років в Україні відбулося доволі багато змін у галузі сучасних цифрових технологій. Ми давно звикли до мобільного 3G зв’язку, маємо електрокари, заявляємо про доходи в Е-деклараціях, дивимося цифрове, а не аналогове телебачення. Навіть паспорт громадянина України в декого вже у формі ID-картки.  

Команда «Об’єднання «Самопоміч» разом з її лідером Андрієм Садовим активно працюють над впровадженням нових технологій у різні сфери життя львів’ян. Наприклад, дізнаватися час прибуття громадського транспорту можна завдяки lad.lviv.ua. На Геопорталі відкритих даних – переглянути всі місцеві видатки. У більшості львівських шкіл є мультитачпанелі, 3D-принтери. Кабінети фізики й хімії там обладнані сучасними приладами для застосування знань на практиці.

Ще одна новація, потрібна та зручна, тільки з’явилася у електротранспорті Львова. І це стане першим досвідом не лише для культурної столиці, а й для всієї України. Компанія JetBeep у співпраці з компанією EasyPay, презентують інноваційний спосіб оплати за проїзд у електротранспорті за допомогою електронного гаманця EasyWallet UА. Подібна система працює у деяких містах Великої Британії, а також кількох країнах Скандинавії. Тестувати послуги додатку будуть користувачі тролейбусів №2 та №9. Пілотний проект реалізовують в рамках ініціативи «Наукова – розумний мікрорайон».  

Як це працює? EasyWallet UА використовує Bluetooth-технологію, що дозволяє провести автоматичну купівлю квитка. Поки на пристрої (телефоні, планшеті) ввімкнено Bluetooth, пасажир не потребує паперового квитка чи зчитування qr-коду. Телефон запропонує оплатити безконтактно тільки завдяки Bluetooth, адже технологія розпізнає пасажира в транспорті та за допомогою push-повідомлення просить підтвердити оплату. Це не тільки покращить, а й полегшить поїздки. Нам більше не доведеться навіть гаманець діставати, аби купити квиток. Усе відбуватиметься за кілька секунд і за допомогою гаджета. А хто бажає по приїзду ще смачно перекусити, то може розрахуватися електронним гаманцем і в одному з закладів мережі EGOїсти, зокрема у піцерії Celentano.

До речі, за словами представників Mastercard Europe, Україна зайнята четверте місце в світі за кількістю безконтактних платежів, що свідчить про зручність такої системи для українців.

Інноваційне рішення впровадити електронний гаманець максимально відповідає вимогам місцевого проекту Е-квиток, що є одним з пріоритетів стратегії розвитку Львів-2020. Це надалі покращить якість пересування та дасть можливість уніфікувати оплату.

Comments are closed.