Борислав зароблятиме на надлишках газу

У Бориславі створили нове комунальне підприємство, яке належатиме громаді та отримуватиме надлишковий супутній газ від ПАТ «Укрнафти». Цей газ, новостворене КП «Надра Борислава», зможе реалізовувати на теплогенеруючі підприємства, приносячи таким чином дохід для громади міста.

Як розповіла голова фракції «Самопоміч» у Бориславській міській раді Любов Голубіцька, яка є однієї з ініціаторок створення комунального підприємства, найближчим часом має відбутись зустріч керівництва міста з керівниками ПАТ «Укрнафта», за участі народного депутата України Олега Березюка, де буде проговорено деталі майбутньої співпраці та визначено об’єми надлишкового газу, яке отримувати комунальне «Надра Борислава».

«Понад півроку ми працюємо над питанням загазованості нашого міста, над його екологічними проблемами. Місто Борислав є унікальним, бо ми живемо на родовищі чорного золота, газу, озокериту. При цьому, ми отримуємо мізерну рентну плату за користування надрами. Саме тому вирішено створити підприємство, яке буде належати громаді і займатись проблематикою екології, буде мати стосунок до видобутку флюїдів з наших родовищ, доведе справу закупівлі газу до логічного завершення», – заявила Любов Голубіцька.

Крім цього, до новоствореного підприємства долучили «Муніципальну варту» міста, як відділ, який матиме контролюючі функції. Тепер підприємство матиме змогу контролювати правильність експлуатації і консервування свердловин та дотримання норм екологічної безпеки.

«На території міста налічується близько двох тисяч свердловин і ми як громада маємо знати, де вони знаходяться і чи немає там небезпеки», – додала депутат Бориславської міськради з фракції «Самопоміч».

Любов Голубіцька також зазначила, що на роботу «Муніципальної варти» зміни не вплинуть, а їх штат скорочувати не будуть. Керівник структурного підрозділу буде призначений із числа воїнів АТО, що підсилить новостворене підприємство.

Comments are closed.