Будівництво на вулиці Гайдамацькій, 12 загрожує безпеці мешканців

Розпочати будівництво, але при цьому створити місцевим мешканцям перешкоди, дбати про себе та не думати за інших – на жаль, сьогодні це звична поведінка забудовників.      

Взявся зводити новобудову – подбай про безпеку і комфорт своїх тимчасових сусідів. Для того аби потрапити до власного помешкання людям з вулиці Гайдамацької доводиться переходити через тимчасово облаштований перехід. Але і заради цього мешканцям довелось добре понервувати.

Будівництво на вулиці Гайдамацькій-12 розпочалось майже три місяці тому. Відтоді, через недотримання забудовником правил безпеки, люди щодня ризикують власним здоров’ям та життям. «Електричні кабелі, проводка – все лежить просто у воді» – розповідає мешканка вулиці Гайдамацької, 12 пані Галина.

До того ж, над головою у мешканців – стріла будівельного крану.

А на місці прохідної галереї, від калюжі до калюжі лежать прості будівельні дошки, з яких, на додачу, ще й цвяхи стирчать. «Діти стають на одну планку, друга планка віддає здачу. Діти падають в болото. Каляскою проїхати неможливо. Дітей маленьких тут дуже багато» – говорить мешканка будинку пані Ірина. Сусіди підтверджують: приїжджають машини, газують цілий день – відчинити вікна просто неможливо.

 Відповідальний за будівництво Володимир Півкач трохи заперечує, трохи очі ховає, але впевнено переконує – хотів зробити усе як треба, та трішки не встиг. Обіцяє за два-три тижні забетонувати проїзд та облаштувати все як слід.

«Ми зараз в праві вимагати – привести до порядку порушений благоустрій, будівельний майданчик. Розділити шляхи проходу людей і виконання робіт. Вони не повинні пересікатися. Має бути зроблений тут суцільний дощатий настил із захисним дашком, для того, щоб люди могли пройти до своїх територій» – звернувся до забудовників Андрій Пилип, заступник голови Шевченківської райадміністрації.

Дісталося від будівництва і сусідньому чотирнадцятому будинку. Фундамент прибудованої кухні осів і приміщення почало руйнуватися. Щоб врятувати ситуацію, забудовник встановив дерев’яний щит і забетонував його. Тож перелік вимог поповнився ще одним пунктом. Але і це ще не все. Коли зведуть новобудову, дванадцятий будинок опиниться в замкненому середовищі, наче в облозі зі всіх боків. Люди переконані, це спровокує цілий комплекс нових проблем.

Керуюча справами «Обєднання «Самопоміч» Любов Давидович на зустрічі із мешканцями також закликала забудовників: «Ви прийшли зробити бізнес, будь ласка, робіть. Але не за рахунок мешканців, які живуть тут. Вони би вам дякую сказали, якщо би ви тут побудували будинок, насадили квіточок і зробили гарніше, ніж є зараз.

Вислухавши усі претензії людей та представників «Самопомочі»,  забудовники пообіцяли виправити ситуацію. І вже за кілька днів на Гайдамацькій-12 з’явилася накрита прохідна галерея. Решту проблем домовились вивчити детальніше і тоді шукати шляхів їх вирішення.

Comments are closed.