Чому оновлений бульвар Гашека перевіряла комісія?

Пізно ввечері, у понеділок, 13 травня, архітектори, проектанти, підрядники разом із заступником міського голови Андрієм Москаленком, в.о. директора департаменту, заступником директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгеном Бойком, директором  Департаменту житлового господарства та інфраструктури Іриною Маруняк виїхали на зустріч з мешканцями вул. Гашека і сусідніх вулиць.

«Який красивий Львів!» – кажуть туристи, котрі мандрують площею Ринок і вулицями Древнього Міста Лева. «Наше місто – перлина Європи», – переконані і самі львів’яни, маючи на увазі знову ж таки лише історичну частину. А інші райони? Навряд. Збудоване в радянський час, давно занедбане, а новобудови – хаотично розкидані і поки ще не обросли інфраструктурою та не створили власний окремий стиль і атмосферу.

Боднарівка – район з давньої і цікавою історією, але, на жаль, сьогодні його називають «депресивним»: велика кількість КЕВівських будинків, відсутність громадських просторів і добрих міжбудинкових доріг створили негативний образ.

«Нам треба було виборювати ці будівлі в Міністерстві Оборони. Усього було 132 будинки КЕВ, які  не хотіли передавати місту, більшість – саме  в районі вулиці Стрийської.  Вони були в жахливому стані – вода просто лилася через дахи! Але у 2015 році міський голова і міністр оборони України підписали меморандум про те, що Міністерство Оборони передає ці будинки. Щоправда, згідно з законом ми мали прийняти їх з ремонтом, натомість отримали в страшному стані! Ліфтові відкриті, щитові відкриті, підвали затоплені… Ми це все ремонтували за рахунок міста, – розповідає депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович.

Саме вона була ініціатором ще одного важливого для  Львова проекту – створення нового бульвару на вулиці Ярослава Гашека.

 

Ось що розповідає про його стан  до реконструкції начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова:

«Він мав жахливий стан покриття, все потрібно було  перемощувати, щоб це було комфортно для жителів. Ми проаналізували пішохідні потоки та виявили, що там є дві паралельні алеї, однією з яких люди практично не користувалися. Там були повороти на 90 градусів, якими ніхто не ходив, тож ми зробили косі стежки», – розповідає пані Олександра. – Важливо і те, що ми привели в порядок дренажну систему. До цього вуличне покриття було неякісне і руйнувалося через замерзання калюж взимку. Ми працювали над відведенням води, зробили оновлену дренажну систему, щоб вода не залишалася на дорозі, не руйнувала її, і по ній була можливість нормально ходити».

Цього року бульвар Гашека «запрацював». Облаштовані геопагорби для дітей, встановлені вуличні меблі, тенісний стіл, змінене мощення алеї, а також встановлено 22 лавки, вуличне освітлення, антипаркувальні стовпці, а ще проведуть озеленення.

Але найоб’єктивнішу оцінку можуть дати лише самі мешканці вулиці Гашека. Аби її почути у понеділок, 13 травня, комісія з Львівської міськради вирушила на Боднарівку. Пройшли і ретельно обдивилися кожен метр, кожну бруківку, кожну клумбу. Помітили недоліки, вказали на них підрядникам-виконавцям робіт, яким дали тиждень на усунення. Поспілкувалися з місцевими мешканцями.

  • Думаю, варто забрати декоративні камінці з доріжок, бо дощ їх розмиває і діти порозносять.
  • Треба міцніше прикріпити дерев’яні сидіння лавок до бетонних основ, бо вони швидко «розхиталися».
  • Дерева розрослися цієї весни і гілля з листям затуляє світло нових ліхтарів.

Ці та інші зауваги почула комісія від мешканців. До переліку доопрацювань також увійшли такі завдання:

  • Встановлення пілонів з написом «Тут ведеться відеоспостереження»;
  • Встановлення камер для відеоспостереження за порядком;
  • Обробка бетонних основ і доведення їх до гладкого і естетичного вигляду;
  • Впорядкування новозавезеного ґрунту газонів.

«Проект реконструкції бульвару Гашека – дуже важливий для мене. І поки він не буде в ідеальному стані, поки він не стане таким, яким ми його планували, я не відступлюсь – перевірятиму і надалі всі роботи, слідкуватиму, щоб мешканці були задоволеними», – завершила Любов Давидович.

Марта Більська

 

Comments are closed.