Де у Львові можна здати кров та як правильно це зробити

19125457_1703212353317088_411368099_o

14 червня – Всесвітній день донора крові. Переливання крові – процес складний та тривалий, а люди, що потребують переливання – не можуть довго чекати на донора. Тому «банки крові» постійно потребують охочих здати кров. Аби бути донором, слід дотримуватися кількох правил.

 1. Якщо вирішили здати кров, для початку переконайтеся, що підходите для цього. Донором крові чи плазми в нашій країні може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років, вагою не менше 50 кілограм.
 2. Існує цілий список захворювань, при яких кров здавати не можна. До них відносяться: хронічні захворювання печінки, психічні захворювання, грибкові ураження шкіри, бронхіальна астма, гіпертонія 2-3 ступеня та інші. Крім того, якщо Ви перенесли ангіну, ГРВІ, грип, після одужання має минути більше місяця. Операція, видалення зуба, контакт з хворими на гепатит А, загострення алергічних захворювань, прийом антибіотиків, прибуття з-за кордону, народження дитини і навіть наявність татуювання – все це впливає на те, чи може людина зараз здавати кров, чи необхідно зачекати деякий час.
 3. Інтервал між донорськими днями для чоловіків – не менше 60 діб, для жінок – не менше 90 діб.
 4. За декілька днів до здавання крові слід відмовитися від вживання таких продуктів: яйця, молоко і молочні продукти, сир, масло, горіхи, банани, солоні, гострі, смажені і копчені страви, а також спиртне. Оптимально вживати в цей період фрукти (крім бананів), овочі, хліб, крупи, рибу, соки, солодощі.
 5. За 3-5 днів потрібно обмежити прийом аспірину, заспокійливого, тощо.
 6. Напередодні, ввечері необхідно повечеряти, однак за 8-12 годин до здавання крові.
 7. Вранці перед здавання крові бажано добре відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивну фізичну працю, прийом алкоголю. Не бажано цього дня кермувати транспортними засобами.
 8. За 2 години до та 2 години після здачі крові курити небезпечно як для себе, так і для того, кому кому перелиють Вашу кров.
 9. Процедура здавання крові відрізняється, коли здаєте цільну кров, чи тільки тромбоцити. У першому випадку, приїхавши на станцію переливання крові, Ви пройдете медогляд і заповните анкету. Потім Вас проведуть до спеціального кабінету, влаштують у напівлежаче положення, введуть у вену голку, а тоді візьмуть від 200 до 450 мл крові. Процедура триватиме 5-10 хвилин.
  Якщо Ви вирішили здати тромбоцити, спочатку потрібно буде прийти на обстеження, перед яким не можна нічого їсти. Лікар візьме у Вас 30 мл крові з вени. Наступного дня Вам слід провести півтори години біля апарату, який забирає венозну кров і відфільтровує з неї тромбоцити (450 мл). Останнє повертається донору.
  Здавання плазми крові відбувається майже так само, тільки попереднє обстеження при цьому не потрібне, процедура відбуватиметься на іншому апараті і займає менше часу.
 10. Після здавання крові не виходьте одразу на вулицю, адже слід дати організмові трохи відпочити. Посидьте спокійно деякий час. Якщо на станції є їдальня, випийте чай і перекусіть. Не забудьте взяти довідку: людині, яка стала донором крові, належить два вихідних дні J

У Львові можна здати кров у двох локаціях:

 • Львівський обласний центр служби крові, що на вулиці Пекарська, 65. Детальніша інформація за номером (032) 275-64-05
 • Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, що на вулиці Миколайчука, 9. Телефон для довідок: (032) 252-75-90

За матеріалами Київського обласного центру крові

Comments are closed.