Депутат від «Об’єднання «Самопоміч» пропонує Кабміну збільшити фінансування для учасників АТО

Забезпечення учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, житлом зараз є одним із найбільш актуальних завдань України.

«Інструментарій вирішення житлової проблеми стосується лише найбільш вразливих категорій громадян, а саме родин загиблих та осіб важкопоранених бійців (особи з інвалідністю І-ІІ групи). А  учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. На жаль, норма закону абсолютно не виконується, особливо гостро це стосується інвалідив війни ІІІ групи», – розповідає Олена Пасевич , депутат Львівської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Тому Олена Пасевич звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням підтримати ряд пропозицій, які були озвучені та увійшли до Постанови Верховної Ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік». 

А саме:

• збільшення  видатків загального фонду проекту державного бюджету на 2018 рік, передбачивши можливість спрямування відповідних коштів для інвалідів війни ІІІ групи (потреба у фінансуванні 500 млн.грн)

• передбачення видатків загального фонду проекту державного бюджету на 2018 рік для учасників АТО за програмою «Доступне житло» (потреба у фінансуванні 1 млрд грн.)

«Забезпечення  громадян  доступним  житлом шляхом надання  державної  підтримки,  яка  полягає  у  сплаті  державою 50  відсотків  вартості  будівництва  (придбання)  доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян (…) є обґрунтованою необхідністю, що задекларовані на законодавчому рівні. Просимо Вас передбачити необхідне фінансування для зазначених програм», – йдеться у зверненні. 

Роксоляна Совицька

Comments are closed.