«Діти – свідомі та дорослі духом», – о. Андрій Сокальчук після зустрічі зі школярами на Сихові

велич

В рамках проекту «Мобілізація духу» духовенство різних конфесій Львова продовжує відвідувати школи. У середу, 23 вересня, священики провели зустрічі зі школярами Сихівського району Львова. Духовна велич Львова побувала у 86 школі, куди до старшокласників завітали одразу два духівники: настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ о. Андрій Сокальчук та випускник Львівської духовної семінарії, піддиякон храму Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ о. Петро Чайковський.

Вони говорили з учнями про патріотизм, війну та мир, християнську єдність, багатство душі, а також про шкідливі звички.

Зокрема, о. Петро Чайковський каже, що йому дуже сподобалося проводити таку зустріч, бо діти хотіли слухати, не відволікалися і ставили запитання.

«Було видно, що вони орієнтуються в тематиці і в тому суспільстві, в якому живуть. Я зробив для себе висновок, що молодь, яка формується, бере ті цінності, якими буде базувати своє життя. Тому в такий вік важливо сказати їм правду і дати перспективу в повноцінне майбутнє. Я хочу ділитися Богом з людьми, адже тоді ти зможеш зробити себе та інших щасливими. Людина реально може підпорядкувати своє життя і злим цінностям, тому важливо зберігати праведний шлях», – переконаний о. Петро.

А настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці о. Андрій Сокальчук приємно вражений обізнаністю з Божим Словом та чіткою громадянською позицією від школярів.

«Коли я запитував, чи готові діти стати на захист України, то вони одразу ж сказали, що так. Звичайно, сипалися запитання, на кшталт: як церква ставиться до використання зброї, або чи церква виправдовує вбивство на війні? Це надзвичайно дорослі запитання, попри те, що це лише діти. Діти – свідомі та дорослі духом. Дуже здивувало і приємно потішило, що вони знають Біблію та навіть могли процитувати дослівно її рядки. Одразу видно, що учні працюють над собою і хочуть щось знати.

Тож загалом ми говорили про звичайні, традиційні теми. Зокрема, про церкву в житті християнина. Наприклад, як себе поводити в церкві та як вона виглядає з боку молоді. Тобто суто практичні питання.  Розмовляли також про молитву та Святе причастя», – розповідає о. Андрій Сокальчук.

Директор школи №86 Зоряна Пашковська розповіла, що подібні зустрічі хочуть організовувати і надалі, щоб діти вчилися самопізнанню та допомозі іншим.

Нагадаємо, проект «Мобілізація духу» стартував у жовтні 2014 року. За цей час представники різних конфесій нашого міста відвідали всі райони Львова. Організаторами проекту виступили: Львівська міська рада, духовенство Львова різних конфесій, громадські організації та об`єднання.

Джерело: velychlviv.com

Comments are closed.