Діяльність міського голови Львова Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч»

Освіта

Виграти конкуренцію за інтелект.

Всі міста, країни конкурують за освічених людей. Мета Львова – бути сильним гравцем у цьому змаганні. І не постачати мудрих людей іншим країнам, а давати можливість наступним поколінням випускників застосовувати свої знання в місті. Безперечно, передумовою якісної вищої освіти є школа. Окрім того, що місто інвестує великі кошти у шкільну та дошкільну інфраструктуру, ми також робимо акцент на якості освіти.

Пріоритети до 2020 року:

• У всіх 119 школах буде створено по 4 сучасні інтерактивні класи – хімії, фізики, біології, математики та комфортні спортивні зали;

•Буде розвинуто інфраструктуру шкільних стадіонів, які в навчальні години доступні для учнів, а після – для всіх охочих займатись спортом;

• Додаткова фінансова підтримка для вчителів через виплату щорічних спеціальних доплат;

• Буде збільшено кількість шкіл у Львові із найвищими результатами ЗНО в Україні;

• Повноцінне забезпечення дітей місцями у ДНЗ: 100% повернення всіх орендованих приміщень садкам, відкриття додаткових груп;

• Програма стимулювання відкриття наукових інкубаторів;

• Розвиток літніх мовних шкіл.

«Інвестиції в освіту дають помітний результат – Львів посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників. 27 осіб отримали 200 балів та 4 осіб – 400 балів. До речі, усі абітурієнти, які здобули 200 та 400 балів, отримали грошову винагороду від міста по 2 та 4 тис грн. Освітній менеджмент, і навчання та виховання дітей. Багато уваги – до навчання освітніх кадрів», – Тетяна Іванів, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч»

«Дошкільна освіта надзвичайно важлива для міста, адже діти – це наше майбутнє. За останній рік вдалось відкрити 23 додаткових групи та відновити три дитячих садка. Зараз займаємося поверненням орендованих приміщень дошкільних закладів. Це клопітка праця, адже дошкільна освіта – це для дитини також етап соціальної взаємодії за межами сім’ї, а отже мусимо дбати про її якість», – Богданна Зубрицька, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Відновлено три садки. Відкрито 23 додаткові групи (ще 7 у планах). Електронна черга – 3600 дітей до закладів дошкільної освіти, 2018 рік – 6391 дитина. У ДНЗ цього року зараховано 7200 дітей.

Запрацювала приватна школа та 2 приватні садочки. Львів першим в Україні фінансово підтримує 11 приватних шкіл та садків.

Львів – перший в Україні за рівнем знань випускників. 27 осіб отримали 200 балів та 4 – 400 балів. Усі отримали від міста по 2 тис. та 4 тис. грн. Винагороди педагогам (80% від оплати праці). Триває програма «Успішний педагог». 86 переможцям – по 25 тис. грн.

Місто профінансувало 12 наукових конференцій на 250 тис. грн. Стільки ж виплатили 12-м ученим.

Кращим 30 учням –по 10 тис. грн від міста за успіхи в навчанні.

50 денних таборів для понад 4 тис. школярів. Оздоровлено 860 дітей-пільговиків. У садках – безкоштовне харчування для 1033 дітей, батьки яких є чи були учасниками АТО, а у школах – для 2181 учнів.

157 млн грн – на ремонти й обладнання: близько 100 мультибордів; 26 кабінетів фізики; 9 оновлених мультифункційних лабораторій, лінгафонні кабінети у 3-х навчальних закладах. 

Інклюзивна освіта: додаткові посади вихователя (асистента вчителя) та психолога. Місто придбало обладнання для людей з особливими потребами.

Профтехосвіта: З 2016 року на фінансування з міського бюджету було передано 19 професійно-технічних навчальних закладів. Цього року місто дофінансувало профтехосвіту на майже 215 млн грн.


Культура

Культуру в усі райони міста.

Культура – це важливий елемент життя міста. Для багатьох українців Львів асоціюється із мистецтвом, красою та культурою. Львову вдалось розвинути цю сферу, навіть незважаючи на брак державного фінансування. Місто вже давно стало знаним культурним осередком – тут проводиться понад 100 фестивалів на будь-який смак: від класичної та джазової музики до фольклору і рок-фестивалів.

Пріоритети до 2020 року:

• Відкриття медіатек і культурних центрів у кожному мікрорайоні Львова;

• Оновлення інфраструктури та “нове життя” міських театрів та кінотеатрів;

• Запрошення режисерів зі світовими іменами для постановок у міських театрах;

• Створення нового сучасного комплексу експонування творів мистецтва;

• Будівництво сучасної музичної школи та створення облаштованих музичних класів та театральних студій на базі музичних шкіл міста;

• Грантова підтримка громадських організацій у сфері культури;

• Залучення інвестора для будівництва сучасного парку атракціонів і розваг для дітей.

 «Ми маємо колосальний потенціал, який потрібно демонструвати і презентувати. Нам треба трішки змістити вектори розвитку міста з великого туристичного – на місто культури, місто освіти, місто науки. Львів має створювати грунт, де повинна зростати культура у всіх її проявах, це і спілкування, і простори, і щоденні практики», – Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Бібліотеки стали мультифункціональними, з різними тематичними, ігровими зонами. Ремонти у 8 бібліотеках, відкрито нові (на вул. Окружній, urban-бібліотека).

Організовано Міжнародний фестиваль театрів. Ремонтно-реставраційні роботи у 4 театрах: театр Леся Курбаса, Перший театр, Воскресіння, театр Лесі Кошти на нові театральні постановки та обладнання.

Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького: реставрація 7 об’єктів.

Центральний парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького: реконструкція 3-х алей на понад 1 млн грн.

Фінансові премії найкращим працівникам музеїв (150 тис. грн), працівникам культури (300 тис грн), менеджерам культури (175 тис грн).

Дофінансовано літературні заходи на майже мільйон гривень. За підтримки міста – 6 проектів на 1,5 млн грн. На Конкурс україномовних видань львівських видавництв місто надало 420 тис грн.

Створено п‘ять тематичних кіноклубів: Сокіл, MSB, Територія, WatsOnFriday, Оскар. Запущено другий сезон кінотеатру на даху у LvivFilmCenter.


Безпека

Спокій та порядок.

Безпечно там, де про це дбають всі, а не лише правоохоронні органи. Агресія Росії створила новий рівень викликів для українських міст, безпеку в яких дуже часто організовано за застарілими стандартами. У місті вже протягом року працює окремий структурний підрозділ Львівської міської ради – управління безпеки міста. Створений за моделлю офісу, який є у багатьох європейських країнах.

Пріоритети до 2020 року:

• Запровадити систему відеоспостереження в усіх громадських місцях, з метою безпеки людей.

«Завдяки близько двоста камерам спостереження, які встановлені по місту, ми оперативно реагуємо на ситуації, які виникають. Так як наша країна перебуває у стані війни, ми контролюємо центр міста і всі автомобілі, які заїжджають сюди: зчитуємо номерні знаки, і якщо цей автомобіль у розшуку, то протягом 5 секунд з ситуативного центру безпеки міста ці дані отримує Національна поліція», – Юрій Діль, начальник управління безпеки міста Львівської міської ради.

 

Досягнення 2017 року

Центр безпеки міста опрацьовує 180 камер відеоспостереження, встановлено перші камери з визначенням номерів на заїзді в місто. Підсвічено додатково 122 пішохідні переходи. До кінця 2018-го підсвітять ще 120.

У Львові провели перший Львівський Безпековий Форум. Міжнародна подія, де обговорювали безпековий порядок у світі та війну на сході України.


Допомога бійцям АТО та їх родинам

Гідно зустріти героїв.

Небувалих масштабів волонтерська діяльність, активне сприяння міських установ давали нашим воїнам на Сході відчуття, що за ними вся країна. Досвід країн, які пройшли війни, показує, що після завершення активних бойових дій найважливішим стає соціальна робота з тими, хто повертається – медичне обслуговування, психологічна реабілітація, соціальна адаптація, пошук роботи і так далі.

Пріоритети до 2020 року:

• Відкриття сучасного Центру реабілітації у Лікарні швидкої медичної допомоги;

• Продовження підтримки працевлаштування демобілізованих (перекваліфікація).

«Львів – чи не єдине місто в Україні, яке стало на шлях захисту інтересів кожного учасника АТО. Ми запровадили комплексну програму, яка не обмежується одним роком, а дозволяє комплексно підходити до вирішення соціально-побутових питань всіх наших героїв», – Олена Пасевич, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Львів’яни стоять на передовій, захищають кордон від ворога. Війна забирає у нас найдорожче – людські життя і здоров’я. Найменше, що місто повинне забезпечити для своїх захисників, це якісну медицину та реабілітацію. Як військовий лікар я намагаюся докласти максимум зусиль для того, щоб хлопці одужали після поранень. Як депутат міської ради я намагаюся зробити все, щоб військові отримали якісні медичні послуги», – Тарас Кльофа, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

 

Досягнення 2017 року

Понад 100 млн.грн. виділено на міські програми соціальної підтримки учасників АТО з бюджету міста.

Єдина в Україні Програма про захист інтересів учасників АТО: організаційно-правова допомога в отриманні землі за межами Львова для дачного будівництва або одноразову матеріальну допомогу. По 100 тис. грн вже отримали 809 бійців АТО.

На вул. Під Голоском завершили будівництво багатоповерхівки для учасників АТО. Будинок на 53 квартири – повністю коштом міста.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій: тут отримали допомогу понад 17 тис. бійців АТО та членів їх сімей.

Понад 400 львів’ян-учасників АТО отримали земельні ділянки в межах Львівщини. На Білогорщі збудують дачне містечко для учасників АТО (в кооперативі проживатиме понад 1 тис. бійців, квартал матиме 577 ділянок). В районі вул. Під Голоском зарезервовано ще дві земельні ділянки. Для бійців створено 8 гаражно-будівельних кооперативів, ще 2 – на етапі створення.

За кошти міста придбано та передано військовим-учасникам АТО матеріально-технічних засобів та необхідних товарів на 400 тис. грн. Місто допомогло дооблаштувати внутрішній дворик Військово-медичного центру Західного регіону на 220 тис грн.

На квартирному о бліку в мерії – 2180 учасників АТО-військовослужбовців, 49 сімей загиблих ветеранів війни-учасників АТО, 83 особи з інвалідністю війни внаслідок АТО, 10 сиріт, які брали участь в АТО, 336 учасників АТО- правоохоронців. 


Економіка

Де працюватимуть львів’яни.

Львів – місто, яке отримало найбільше міжнародної допомоги серед всіх міст України. Серед традиційних галузей економіки найкращі показники зростання демонструють легка та харчова промисловості, машинобудування, приладобудування, фармацевтика та видавничий бізнес. У Львові активно розвиваються цілком нові напрямки, які з’явились у місті в останні роки: інформаційні технології, туризм, ділова гостинність.

Пріоритети до 2020 року:

• Повернути Львову славу міста харчової та легкої промисловості, індустрії машинобудування, книгодрукування, фармації;

• Підвищити потужності підприємств Львова, завдяки системі підтримки місцевого товаровиробника;

• Створити 30 тис. робочих місць;

• Збудувати індустріальний парк на території району Рясне-2 та “Сигнівка”;

• Відкрити представництва 10 провідних світових технологічних компаній у Львові;

• Запровадити можливість реєстрації підприємства за 15 хв (світовий стандарт) у зручному центрі в кожному районі міста або онлайн;

• Залучити лоукост компанії та відкрити нові напрямки у львівському аеропорту;

• Розвинути конференц-індустрію міста через залучення нових самітів та конгресів.

«Підтримка львівських виробників та залучення інвесторів – це шлях, який дозволяє місту заробляти. Щорічно традиційно ми проводимо Ярмарок львівських товаровиробників. Також ми розпочали оновлювати старі промислові зони та давати їм нове життя. На базі 14 старих заводів плануємо створити інноваційні простори для роботи креативних підприємців», – Вікторія Довжик, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Робота з фінансами – це, власне, моя спеціалізація, тому я докладаю максимум зусиль, аби використання коштів громади Львова було прозорим та ефективним. Такий підхід дозволяє нам бути привабливішими для іноземного інвестора. Завдяки будівництву індустріальних парків Львів має можливість підвищити рівень життя мешканців», – Олег Василишин, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

На вул. Шевченка відкрили найбільший у Європі торгово-офісний центр компанії Amway . Біля Львова відкрили 2 черги заводів «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» (це 3 тис. робочих місць). Восени відкрили і другу чергу заводу.

Оновлений торгкомплекс ТзОВ «Шувар» (створено близько 500 робочих місць).

У Львові розпочали оновлювати старі промислові зони. На базі 14 старих заводів створять інноваційні простори.

Вдесяте провели виставку-ярмарок «Львівський товаровиробник» (124 місцевих підприємства).

Індустріальний парк: влаштовано електропостачання на ділянці у «Рясне-2» для будівництва індустріального парку. Це буде перший в Україні парк, що створить 3 тис. робочих місць.

ДП «МА «Львів» ім. Данила Галицького» розширило географію польотів до країн Шенгену – відкрито 8 нових авіа-напрямків. Із аеропорту відлетів мільйонний пасажир.

Львівське конференц-бюро презентувало Львів на 13 міжнародних заходах у Любляні, Кракові, Вільнюсі, Стамбулі, Ризі, Мінську, Ченду, Франкфурті, Ріміні, Празі, Барселоні. У Львові пройшли 230 конференцій, які відвідало понад 33 тис. конференц-делегатів.

Запуск «розумного» туристичного маршруту на 15 локацій «Вперше у Львові» (візуалізація кам’яними табличками з QR-кодами на хідниках біля культурних та історичних пам’яток).
Маршрут 4 мовами: українською, англійською, німецькою, польською. 


Архітектура

Зберегти пам’ять. Створити історію.

Для будь-якого міста з архітектурною спадщиною завжди стоять два виклики – зберегти стародавню архітектуру і одночасно створити умови для появи нових архітектурних шедеврів. Впродовж багатьох років місто не отримало від держави жодної копійки на збереження історичної спадщини. Парадокс в тому, що на це знаходять кошти уряди інших країн. Однак, в місті поступово з’являються зразки нової якісної архітектури, за які не буде соромно перед нащадками. 

Пріоритети до 2020 року:

• Реставрація пам’яток архітектури в зоні ЮНЕСКО;

• Передача місту повноважень Інспекції держархбудконтролю. Якісний контроль проектування та будівництва нових споруд;

• Розбудова університетських містечок;

• Будівництво нового конгрес-холу та виставкового центру;

• Система громадських слухань при кожному житловому будівництві та нові вимоги до забудовників житлових кварталів;

• Повне оновлення площі Двірцевої біля залізничного вокзалу;

• Разом з львівськими архітекторами залучати до проектування відомих архітекторів зі світовим ім’ям;

• Розбудова району довкола стадіону “Арена Львів”.

«Львів гармонійно поєднує у собі віяння різних епох. Зберегти історичну красу та вдихати життя в нові будівлі. Нам для цього потрібно бути не архітекторами, а модераторами, потрібно скерувати людей на правильний шлях. Нам потрібно замислюватися про громадські простори, дозвілля, безпеку, створювати не бізнес, а ту атмосферу, де захочеться працювати», – Юліан Чаплінський, головний архітектор міста. 

Досягнення 2017 року

Реставрація сходових кліток, балконів, вікон та брам. Відреставровано більше 1000 історичних вікон, 200 вхідних брам, 82 балкони, 4 сходові клітки та 16 внутрішніх дворів (за підтримки (GIZ). Понад 500 працівників будівельних та ремісничих компаній підвищили кваліфікацію.

Реставрація вхідної брами до каплиці Боїмів: роботи під керівництвом експерта GIZ. Долучились львівські реставратори металу Юрій Миколаїшин, Максим Собуцький.

Інспекцією ДАБК у місті Львові винесено 309 постанов, видано 265 приписів, 230 дозволів на виконання будівельних робіт, стягнуто 7,6 млн грн штрафів.

Личаківський цвинтар: робіт на 862 тис. грн. Модернізована пл. Митна та завершенореставрацію музею скульптури Йогана Пінзеля. На дах, фасад, вітражі місто дало 6 млн грн.

Проведення реставраційних робіт у Вірменській катедрі, Вірменському дворику, монастирі вірменських бенедектинок, Преображенській церкві. Розпочато ремонти у церквах св. Миколая та св. Параскеви П’ятниці та храмі св. Івана Золотоустого. Реставрують фасади і стінопис у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла. Продовжили ремонти у лічниці Шептицького;завершено ремонт даху в давньому єврейському шпиталі на Раппопорта (вартість робіт – близько 3 млн грн.).

Конгрес-хол: уже є проект землеустрою земельної ділянки на вул. Стрийська – кільцева дорога та попередній бізнес-план багатофункціонального конференц-холу.

Проведено 5 відкритих архітектурних конкурсів на кращі проектні пропозиції. Загальний преміальний фонд – 695 тис грн.


Соціальна сфера

Допомагати тим, хто потребує.

Львів’яни здатні до співпереживання і взаємної підтримки, що показали події останніх років. Завдання міста – організувати таку допомогу на постійній основі, скоординувати численні громадські та волонтерські організації. У соціальній сфері міська влада зробила ставку на залучення громадських організацій до соціальної роботи. Адже віддані своїй справі активісти здатні робити цю справу ефективніше і з більшим натхненням, ніж звичайні чиновники.

Пріоритети до 2020 року:

• Розвиток мережі Дитячих будинків сімейного типу;

• Розширення мережі соціальних їдалень;

• Створення соціального гуртожитку для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

• Поширення практики соціального підприємництва: залучення на роботу незахищених верств населення.

«Місто – це люди насамперед. Тому ми з року в рік намагаємося збільшувати перелік соціальних послуг, які надає місто своїм мешканцям. Більше того, ми пильнуємо, аби якість цих послуг росла», – Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

У Львові діє 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких 35 дітей; є 11 прийомних сімей, в яких виховують 16 дітей. У 2017 році у 5 разів (до 5 тис. грн.) підвищено грошову виплату з нагоди уродин для тих, кому виповнилось 100 і більше років.

75-річчя УПА. Одноразова матеріальна допомога – 295 львів’янам з числа учасників бойових дій УПА, інвалідам війни УПА та вдовам ветеранів УПА на суму 407,5 тис. грн.

Соціальний захист переміщених осіб з тимчасово окупованої території та зони АТО. На обліку у відділах управління соціального захисту – 8540 осіб (6383 сім’ї).

Соціальний захист багатодітних сімей: діє програма надання грошових допомог. Вжевиплачено 988 тис. грн.

У Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб зареєстровано 2700 громадян.

Для роботи із самотніми людьми похилого віку в місті діє територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, на обслуговуванні в якому перебуває понад 2,2 тис. потребуючих. На фінансування установи надано 24,3 млн грн.

Робота з дітьми-сиротами через систему надання послуг комунальною установою «Соціальний готель» для одночасного тимчасового проживання 24 дітей-сиріт та дітей без батьківської опіки.

Реабілітаційний центр «Джерело»: 177 вихованців віком від 3 до 45 років. На роботу Центру місто виділило близько 10 млн грн. Осередки для молоді з інвалідністю. Місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Дністерській, 12 новий осередок для осіб від 35 років з інвалідністю.


Транспорт

Найкращому місту – достойний транспорт.

Місто закуповує новий транспорт, налагоджує виробництво електротранспорту на заводі «Електрон». Згодом Львів почав застосовувати інноваційні технології – Wi-Fi в трамваях, GPS в автобусах та електротранспорті, інформаційні табло, розумні світлофори, сучасний Центр керування рухом.

 

Пріоритети до 2020 року:

• Запровадити електронний квиток на проїзд у громадському транспорті;

• Оновити на 70% рухомий склад трамваїв, тролейбусів, автобусів на нові та низькопідлогові;

• Розвинути мережу транспорту на альтернативних видах палива, стимулювати будівництво комплексу електрозаправок;

• Розмістити електронні табло графіку руху автобусів, тролейбусів, трамваїв на всіх зупинках в місті;

• Розширити мережу нічних автобусів;

• Завершити будівництво повноцінної мережі велодоріжок у Львові та облаштування велостійок;

• Запровадити систему муніципального велопрокату у Львові;

• Здійснити ребрендинг міського транспорту.

 «Зараз у Львові їздить приблизно 600 автобусів, з яких більше 100 мають велику місткість, а решта – “маршрутки”. Також містом курсує близько 150 трамваїв та тролейбусів. Один автобус великої місткості, так само як і тролейбуси з трамваями, можуть замінити дві “маршрутки” або й більше, додатково ще й підвищивши комфорт пасажирів», -Ігор Корончевський, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Е-квиток: ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн. євро. Через соціологічне опитування львівян визначено назву е-квитка – «ЛеоКарт».

Проект «Міський громадський транспорт в Україні»: Львів бере участь в оновленні рухомого складу трамваїв та автобусів, реконструкції трамвайних колій на суму до 40 млн євро кредитних коштів від ЄБРР.

Міський громадський транспорт «АТП-1» отримало 55 нових низькопідлогових автобуси. Збільшено кількість машин на маршрутах з Рясне і смт. Рудно; запроваджено експрес-маршрути, які курсують від АС «Західна» – пл. Різні; а також соціальний маршрут для студентів, які мешкають у гуртожитках ЛНУ ім. І. Франка (на час ремонтувул. Личаківської).

Безготівковий розрахунок: вперше в Україні запроваджено систему безготівкового розрахунку в електротранспорті Львова (через смартфони та за допомогою банківських карток – QR-Code) та систему безготівкового розрахунку за паркування.

Електромобілі й електрозаправки. У місті на тролейбусному маршруті №9 їздить єдиний в Україні електробус. В місті є 27 станцій для зарядки електрокарів.

Львів бере участь у проекті «Безпека дорожнього руху в містах України», у межах якого співпрацює з ЄІБ. До кінця року – підписання рамкової угоди між урядом та ЄІБ. У 2018-му – детальне проектування заходів, що знизять автокатастрофи та зменшать смертність й травмування людей на дорогах.


Енергетика

Здобути енергетичну незалежність.

Провідні країни та міста вирішують, як позбутись залежності від традиційних джерел енергії та перейти на відновлювальну енергію. У 2009 р. Львів підписав Угоду Мерів і долучився до 369 органів місцевої влади (27 країн Європи), що підтримали масштабну ініціативу Єврокомісії. Мета: розробка та впровадження 10-річних планів скорочення споживання енергоресурсів не менш, ніж на 20% від існуючого рівня, із застосуванням відновлювальних джерел енергії.

Пріоритети до 2020 року:

• Перевести ТЕЦ-2 та котельні “Кінескоп” (обслуговує Сихівський масив) на альтернативні види палива, що дозволить щорічно економити газ;

• Впровадити сучасні системи енергозбереження та індивідуальні теплові пункти у всіх районах міста;

• Будівництво станції зброджування осаду на території каналізаційних очисних споруд міста Львова;

• Забезпечити Львів на 10% власною електроенергію. Провести термоізоляцію житлових будинків.

«Ми в місті можемо запроваджувати сучасні системи енергозбереження. Будувати енергетичні об’єкти за сучасними технологіями. Власне, навіть забезпечити Львів на 10% власною електроенергію. Провести термоізоляцію житлових будинків – і вже будемо мати суттєве заощаджування енергії. Насамперед необхідно змінити свідомість мешканців, вони повинні зрозуміти, що є господарями свого міста», – Володимир Крицак, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Альтернативі види джерел енергії – це те, що дозволить місту стати незалежним. За цим майбутнє. Наше завдання розвивати цю галузь, поступово переводити всі підприємства на екологічно чисту енергетику та паливо. Весь цивілізований світ переходить на відновлювальні джерела енергії. Це тенденція, яку місто зобов’язане підтримати», – Оксана Динік, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Індивідуальні теплові пункти: ЛМКП «Львівтеплоенерго» виконало технічні вимоги на тендер для встановлення 84 ІТП у Шевченківському районі. За кошти ЄБРР у Сихівському районі Львова встановлять 409 ІТП.

ЛМКП «Львівтеплоенерго» виконало реконструкцію котельні на пл. Соборна, 5, вул. Левицького, 8, замінило 7 км теплових мереж. Проведено монтаж теплової мережі до перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6.

На очисних спорудах повністю замінено обладнання на 1-й технологічній лінії очисних споруд та капітально відремонтовано 4 первинних відстійники.

Під час ІІІ Міжнародного Екологічного Форуму «Вода та Енергія» підписано меморандум про співпрацю з Національним Фондом Охорони Навколишнього Середовища та Водного Господарства Республіки Польща (залучення польських експертів для розробки мастер-плану реконструкції системи каналізації Львова).

Триває Проект побудови біогазової станції на очисних спорудах міста Львова за кошти ЄБРР, НЕФКО, Е5Р та міста.

Дбаємо про екологію: Екобус (ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів») зібрано понад 15,5 тис. ламп та 158 термометрів, прийнято та перероблено понад 120 тис. ламп.

Альтернативне опалення: На території міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги приватний інвестор збудував твердопаливну котельню, яка опалює 8 корпусів лікарні (заощадження 1 млн грн. щорічно).


Інформаційні технології

Технологічний стрибок у розвитку старовинного міста. Lviv – Smart City.

Інформаційні технології – одна з провідних галузей економіки у Львові та в Україні за темпами росту. Успіх, якого вже досягнув Львів, притягує нових інвесторів і нові кадри. Пріоритет розвитку інформаційних технологій мають відчути і ті львів’яни, які не задіяні безпосередньо в галузі. Вже сьогодні Львів визнано лідером в Україні за кількістю послуг, які можна отримати через Інтернет.

Пріоритети до 2020 року:

• Будівництво найбільшого в Україні ІТ-парку біля львівського аеропорту;

• Впровадження повноцінної картки львів’янина та розвиток електронного “Особистого кабінету мешканця”;

• Стимулювання розвитку креативних просторів, інкубаторів, коворкінгів, фондів початкового інвестування для інноваційних підприємств;

• Ріст частки галузі інформаційних технологій у ВВП міста до 15%;

• Запровадження інформаційних технологій в усіх сферах життя міста;

• Прихід до Львова 10 найбільших технологічних компаній (Intel, Cisco, Microsoft, Hewlett-Packard, Ericsson тощо).

«ІТ-галузь – одна з небагатьох галузей, яка стрімко росте з року в рік, незважаючи на будь-які перипетії. Недарма, ця галузь була кілька років тому обрана як пріоритетний напрям для міста. Що це дає місту? Півтори десятка високооплачуваних спеціалістів, які витрачають зароблені кошти тут, у місті. Тому розвиток цієї галузі є одним з чинників конкурентного міста», – Андрій Пундор, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Нові інкубатори: При НУ «Львівська політехніка» відкрили Lviv Tech Startup School – платформу підтримки креативних ідей та студентських стартапів.

Година Коду. Акція відбулась у 102-х школах Львова, всього було залучено 200 менторів та 1,7 тис. учнів міста.

ІТ-хаус. На вул. Джона Леннона за кошти ІТ-компаній збудовано ІТ-хаус – унікальний будинок з льтернативними джерелами енергії, сонячними колекторами, конференц-залом, підземним паркінгом тощо.

Розумний мікрорайон. У межах проекту «Наукова – Розумний Мікрорайон» облаштовано інноваційні класи з використанням інформаційних технологій та альтернативних підходів до освіти: інноваційні класи вивчення фізики та хімії, три лінгафонні кабінети, сенсорну темну кімнату, Кімнату Монтессорі, інтерактивний шаховий клас, клас сольфеджіо, інтерактивний читальний зал медіатеки, сучасний клас образотворчого мистецтва, smart-зупинки громадського транспорту, громадські простори.


Благоустрій

Створюємо затишок разом.

Благоустрій – це комфорт мешканців. В основі розвитку будь-якого міста чи країни – людина. Тому пішохід у нас на першому місці, далі – велосипедист і потім – власники приватних машин. Важливо, аби мама з візочком чи літня людина, вийшовши зі свого під’їзду, могла нормально пройти до зупинки, в магазин чи аптеку. Тому, після наведення елементарного порядку з дорогами, акцент теж робимо на ремонти тротуарів.

Пріоритети до 2020 року:

• Ремонт дворів з облаштуванням спеціальних зон – зелена зона, зона дозвілля; паркувальних місць та громадських просторів;

• Озеленення міста – висадка мінімум 500 нових дерев щороку;

• Відновлення всіх водойм для відпочинку львів’ян на території міста;

• Збільшення пішохідної зони в ареалі ЮНЕСКО;

• Оновлення фонтанів у Львові та встановлення питних фонтанів;

• Облаштування комфортних зупинок громадського транспорту;

• Адаптація міста для людей з інвалідністю;

• Реформа ЖЕКів(ЛКП): стимулювання альтернативних методів управління житловим фондом;

• Реалізація програми захисту тварин та будівництво нового притулку.

«Ми продовжуємо слідкувати за житловим фондом. Відремонтовано дахи та балкони. За кредитні кошти здійснили повну термомодернізацію 3 будинків ОСББ, які скористались програмами відшкодування коштів з міського та державного бюджетів. Завдяки покроковому підходу до ремонтних робіт, ми змогли спільно реалізувати чимало проектів, які змінюють обличчя вулиць, скверів та площ», – Любов Давидович, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Капітально відремонтовано 36 дворів (11,5 млн. грн.) При облаштуванні внутрішніх дворів використовують бруківку та плитку (ці матеріали екологічно чисті та довше служать).

Ремонти хідників: оновили більше 100 тис. м2 хідників.

Зупинки громадського транспорту. Встановлено 85 за новим європейським зразком.

У місті – світліше. Замінено та встановлено 284 опори освітлення, 776 світильників та орієнтовно 26 км самонесучого ізольованого проводу й кабельних ліній.

Нові зелені насадження. Висаджено 5 567 зелених насаджень: 3 497 дерева та 2070 кущів.

Громадські простори. За 5 років у Львові реалізовано проекти 35 громадських просторів у всіх районах Львова. З них цьогоріч проведено капітальні ремонти та створено 11 громадських зон.

Оновлення парків. Роботи з реконструкції трьох парків Львова на понад 12 млн гривень. У Парку ім. Івана Павла ІІ проведено водовідведення, прокладено доріжки, облаштовано сходи, перила, встановлено освітлення, урни, 100 лавок.

Нові покрівлі. Виконали капітальні і поточні ремонти у 324 будинках на суму більше ніж 40 млн. грн. У житлових будинках Львова відремонтовано 68 балконів. Будинки ОСББ. У місті 1128 ОСББ у 1180 будинках. У 9 будинках ОСББ –капремонти на майже 1,67 млн грн.

Нове життя ЛКП «Лев». У ЛКП «Лев» доставлено 1189 тварин. Для лікування господарських тварин у ПКВК проведено 4860 ветеринарних процедур. У Львові відкрили перший в Україні Центру адопції (всиновлення) безпритульних тварин. У нові родини прилаштовано 489 собак і котів; повернуто господарям – 135.


Інфраструктура

«Артеріальна» система міста.

Рівень розвитку країни визначається рівнем розвитку інфраструктури. Львів розвивається, з’являються нові потреби. І сьогодні ми гостро говоримо про питання будівництва нових доріг у великі спальні мікрорайони міста, про будівництво якісного швидкісного трамвайного сполучення з центром міста, про будівництво багаторівневих паркінгів.

 

Пріоритети до 2020 року:

• Завершення передачі будинків КЕВ Міністерства оборони на баланс міста;

• Облаштування відокремлених смуг для громадського транспорту на 10 вулицях;

• Будівництво сучасного полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу;

• Розширення трамвайних гілок та будівництво тролейбусних ліній;

• Будівницво 4 великих нових автомагістралей: вул Ряшівська, Вернадського, Рясне-2, аеропорт-вул Кульпарківська та створення мережі вулиць із заспокоєним рухом та житлових зон;

• Будівництво 4 нових сучасних автостанцій у місті;

• Каналізування понад 3 тис неканалізовваних будинків.

«Місто має міжнародних партнерів, які допомагають нам проводити модернізацію нашої інфраструктури. Сучасні вулиці, комфортні тротуари, освітлення – праця великої кількості людей. У наступні роки зосередимось на підвищенні безпеки та мобільності на дорозі: світлофори, підвищені переходи, дорожні знаки європейського стандарту», – Олег Береза, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Безпека та комфорт для усіх мешканців – це те що я хочу забезпечити у Львові. Вулиці проектуватимуться таким чином, аби вони були зручними для усіх категорій: для пішоходів, учасників руху, велосипедистів, людей з особливими потребами. Для тих, хто паркує автомобілі, живе там чи працює. Всі ці сфери, на які буде поділена вулиця, не повинні перетинатись і один одному заважати», – Олег Шмід, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Ремонти доріг. Відремонтовано більше 300 тис. м2 доріг. Завершальні роботи на новозбудованому шляхопроводі на вул. Городоцька, 166. Міст не лише реконструювали, а й розширили проїжджу частину до чотирьох смуг на ділянці від «Хлібзаводу» до вул. Сяйво. На це витратили 27 млн грн.

Ремонт мереж водопостачання. Замінили 12 км аварійних ділянок водопроводів. На території обласного перинатального центру на вул. Вашингтона капітально оновлена водонасосна станція.

Каналізування вулиць. Прокладено 2 км нових колекторів у неканалізованих районах міста.

Велоінфраструктура. У Львові побудовано орієнтовно 100 км велодоріжок та встановлено 24 станції муніципального велопрокату NextBike.

Zero Waste. Львів став першим українським містом, яке долучилося до ініціативи. Ціль: знизити обсяг відходів на 30% до 2020 року.

Сучасний завод з глибинної переробки сміття. Підписано Угоду про наміри кредитного фінансування. Від ЄБРР місто отримає 25 млн євро кредитних коштів та 10 млн євро грантових для будівництва сміттєпереробного заводу. Оголошено тендер на будівництво 15 свердловин та проведення дослідження кількості і складу біогазу на Грибовицькому полігоні.


Медицина

Право на здоров’я.

Силами міського бюджету, пошуком грантів та інвестиційних коштів та попри всі ці труднощі, за останні роки було проведено чимало ремонтів у важливих медичних установах міста. Наші лікарні стали базовими для західного регіону країни. Проведено модернізацію лабораторій, створено нові відділення, кабінети у міських лікарнях. Плани на майбутнє амбітні, і до їхнього втілення буде докладено максимум зусиль.

Пріоритети до 2020 року:

• Створити сучасне медичне містечко на базі Дитячої лікарні та Лікарні швидкої медичної допомоги в мікрорайоні “Топольна”;

• Запровадити у всіх лікарнях та поліклініках міста електронну медичну картку;

• Відкрити амбулаторії чи відділення сімейної медицини у кожному мікрорайоні;

• Створити міський Центр паліативної допомоги.

«Реформа охорони здоров’я означає зміну принципу фінансування за надані медичні послуги. Львівські заклади первинної ланки до цього готові. Відкриваються нові амбулаторії сімейної медицини, запроваджуються електронні медичні картки та реєстратура. Це сприяє покращенню якості надання послуг мешканцям, оскільки в рамках реформи люди обиратимуть кращих лікарів», – Ігор Стояновський, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Працюючи з дітьми, я знаю, наскільки важливо попередити захворювання на ранній стадії, щоб уникнути проблем у подальшому житті. Знаю, як багато зусиль держави за кордоном прикладають для того, щоб розвивати превентивну, тобто профілактичну медицину. Ось наприклад, профілактичні акції «Здорове місто», які ми організовуємо в місті щороку, виробляє у людей звичку дбати про своє здоров’я. Це говорить нам про якість та потрібність проведення таких подій. Профілактика завжди краща і дешевша за лікування», – Андрій Дворакевич, лікар-хірург, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Необхідно досягти такого рівня медичного забезпечення, щоб пацієнт міг без особливих затрат зробити комп’ютерну чи резонансну томографію, яка зараз недоступна більшості населення. Треба зробити все для того, щоб кожен мешканець отримував гідну медичну допомогу чи консультацію, переступивши поріг поліклініки», – Орися Богун, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

В медицину Львова з різних джерел фінансування інвестовано 86,8 млн грн., з них реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів – на 22 млн грн, обладнання придбано на 64,8 млн грн.

Нові Амбулаторії сімейної медицини у мікрорайоні Новий Львів та у Личаківському районі – на вул. Личаківській, 119.

Капітально відремонтовано амбулаторію у мікрорайоні Рясне-1. Сімейною медициною охоплено 92% людей.

Сучасні цифрові рентген-апарати для обстежень. Вартість 5-ти рентген-апаратів – 23,3 млн грн.

Дитячі поліклініки. Відкрито поліклінічні відділення на вул. Повітряній Раппопорта, капітально відремонтовано дитяче поліклінічне відділення на вул. Стрийській. За позабюджетні кошти міська дитяча клінічна лікарня отримала: низку спеціалізованого обладнання. За кошти міста придбано фізіотерапевтичне обладнання.

«Електронна реєстратура» та електронна медична картка пацієнта. У поліклінічних відділеннях 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, у 2-й, 3-й, 4-й, 5-й та 6-й міських поліклініках компанія-розробник реалізувала безкоштовно проект «Електронна реєстратура». У жіночій консультації 4-ї міської поліклініки запроваджено електронну медичну картку пацієнта.

Покращення меддопомоги для жінок. У 5-тій міській клінічній поліклініці відкрито міський міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який забезпечено обладнанням.

Профілактичні акції. Проведені численні акції. Обстежено близько 126 тис. осіб. За результатами акції зареєстровано 14 587 звернень, у 2 162 осіб (14,8%) виявлено патологію. Обстежено 1 424 дитини, патологію виявлено у 681 дитини (47,8%).


Молодіжна та спортивна політика

Подбай про здоров’я – своє і своїх дітей.

Фізична культура і спорт у нашій країні завжди розвивалась і фінансувалась за залишковим принципом. Спортивна галузь потребує докорінних змін на всіх рівнях – у школах, вузах, спортивних федераціях та інституціях. Починати треба від розбудови якісної мережі спортивних майданчиків біля кожного будинку, до спорудження сучасних спортивних комплексів для проведення змагань світового рівня з різних видів спорту.

Пріоритети до 2020 року:

• Відновлення 3-ох великих спортивних комплексів в місті – «Кастелівка» (вул. Кастелівка, 8) та «Сокіл» (вул. Патона, 1), «Юність» (вул. Болгарська, 4);

• Проведення у місті одного з найбільших бігових марафонів у Європі (аналог світового марафону);

• Розвиток вуличної інфраструктури для дітей – по 2 вуличні спортивні майданчики із штучним покриттям в кожному районі;

• Будівництво спортивного комплексу для ігрових видів спорту на вул. Кавалерідзе, 15.

«Ми підтримуємо і створюємо сприятливі умови для розвитку спортивних громадських організацій. Одним із пріоритетних напрямків є залучення різних вікових груп населення до здорового способу життя. Програма передбачає щорічне оголошення конкурсу, згідно з яким учасники зможуть отримати кошти з міського бюджету для проведення спортивно-масових заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів», – Христина Паньків, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Школи повинні ставати також центрами позакласної роботи, щоб діти могли після уроків займатися своїми улюбленими видами спорту. Таким чином, ми заберемо дітей з вулиць, відволічемо їх від віртуального світу на користь здорового способу життя. Ми сподіваємося на те, що вчителі фізкультури позитивно сприймуть появу таких майданчиків у школах і самі залучатимуться до роботи з дітьми позакласно», – Роман Федишин, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

VIII Ярмарок спорту об’єднав близько 100 федерацій та спортивних організацій міста. Ярмарок відвідало близько 15 тис осіб.

Нові Дитячі клуби. Запрацюли 5 оновлених клубів.

Біговий марафон. Міжнародний легкоатлетичний захід Grand Prix Lviv Half Marathon 2017 29 жовтня у Львові зібрав 2 250 бігунів із 25 країн світу.

У програмі з навчання плавання взяло участь більше 1000 дітей з соціально-незахищених категорій населення.

Премії для талановитих та перспективних спортсменів і тренерів. З міського бюджету виділено понад 750 тис. грн. Спортсмени та їх тренери отримали від 2 до 11 тис. грн.

Дитячий тренер. 100 кращих тренерів Львова, які працюють з дітьми та молоддю до 18 років, отримали по 25 тис. грн.

Фінансова підтримка спортивних заходів та організацій. 74 спортивні організації придбали нову спортивну форму та інвентар на суму 2,8 млн грн. Понад 1 млн. грн. отримали 5 клубів вищої спортивної майстерності для придбання спортивного інвентарю та форми. Організовано та співорганізовано більше 150 спортивно-масових заходів. З міського бюджету на це виділено 3 млн. грн. для 80 спортивних громадських організацій та дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Відкриті Кубки Львова. Виділено близько 3 млн грн. Проведено 25 Відкритих кубків м. Львова з різних видів спорту. Мінімальна фінансова підтримка становила 50 тис грн.

Співпраця з дитячими та молодіжними громадськими організаціями. Проведено близько 90 заходів молодіжних громадських організацій, на які виділено понад 1 млн. грн.


Відкрита влада

Громада – роботодавець влади.

Коли ми говоримо про ефективне управління в країні чи в місті, то розуміємо під цим змінену філософію роботи – відкрита, доступна влада, яка спілкується зі своїми мешканцями, оперативно і якісно надає усі необхідні послуги і прозоро звітує про свою роботу, покращення якості надання послуг – електронний документообіг в міській раді, електронну картку мешканця, єдиний портал електронних послуг.

Пріоритети до 2020 року:

• Розвиток Особистого кабінету львів’янина, увійшовши в який ви отримаєте доступ до послуг, за якими раніше ходили кабінетами;

• Запровадження електронного урядування на усіх рівнях міських структур;

• Центри надання адміністративних послуг – стають єдиним вікном вирішення питань львів’ян;

• Львів першим в Україні розпочне видавати мешканцям електронні картки міжнародного взірця – “Картка львів’янина”. Це сучасна соціальна банківська платіжна ID-картка, що надаватиме доступ до міських послуг.

«Прозорість міського бюджету, активне залучення мешканців до реалізації проектів, відкритість всіх міських процесів для людей – запорука демократичного розвитку міста. Львів і далі буде рухатись у напрямку максимальної прозорості, адже відкриті дані є інструментом ефективності роботи влади, а також рушієм розвитку економіки. Це підвищує рівень довіри громадян та потенційних партнерів», -Андрій Шевців, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Демократія неможлива без участі громадян в управлінні містом. Для того, щоб місто стало справді успішним ми повинні залучити до вирішення питань Львова його мешканців. Партисипативний бюджет, громадські обговорення та інші практики у Львові нам вдається згуртувати активних львів’ян аби вирішувати стратегічні для міста речі», – Юрій Мельник, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

Громадський бюджет. На «Громадський бюджет» львів’яни подали близько 300 проектів. У 2018 році буде реалізовано 38 проектів на 26 млн грн.

Львів став першим українським містом, яке приєдналось до Міжнародної хартії відкритих даних.

Портал відкритих даних opendata.city-adm.lviv.ua та Панель міста dashboard.city-adm.lviv.ua, Геопортал Львова map.city-adm.lviv.ua – відкриті платформи, де опубліковано основна статистична інформація про місто за різними напрямками. 

Львів посів перше місце у рейтингу прозорості міст України згідно з даними Transparency International Україна.

Оновлений «Особистий кабінет мешканця» містить 112 послуг Львівської міської ради.

Всі послуги – в одному центрі. Відкрили нові Центри надання адміністративних послуг. Загалом ЦНАП надає 424 адміністративні послуги, офіси працюють в кожному районі Львова, можна оплатити будь-яку послугу ЦНАП онлайн.

Модернізована «Гаряча лінія міста». Працює окремий портал 1580.lviv.ua, на якому можна дізнатись актуальну інформацію від служб міста про проведення аварійних чи ремонтних робіт.

Роботу молоді. В рамках програми «Перший кар’єрний крок», близько 400 осіб пройшли стажування у міській раді Львова, з них майже 30% працевлаштовані. В рамках «Lviv Young Project» було реалізовано 7 студентських проектів.

Стратегія креативної економіки. 19 липня підписали меморандум щодо співпраці з розробки стратегії прориву міста Львова до 2027 року.


Рудне, Брюховичі, Винники

Якісні послуги для мешканців всіх куточків.

Львівська міська рада затвердила Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури територіальних громад міста Винники та селищ міського типу Рудне і Брюховичі. Програма розрахована до 2020 року та передбачає ремонти шкіл, лікарень, будинків культури, відкриття Центрів надання адміністративних послуг, медіатек та покращення інфраструктури. Впродовж 2016-2017 року Програма почала реалізовуватись у кожній громаді.

Пріоритети до 2020 року:

Рудне
• Оновлення дорожньої інфраструктури з влаштуванням систем
безпеки
• Завершення будівництва корпусу початкової школи
• Будівництво системи каналізації

Брюховичі
• Облаштування сучасного спортивного майданчика
• Ремонт музичної школи та бібліотеки
• Створення сучасної медіатеки

Винники
• Нова система каналізування
• Відновлення діяльності ДНЗ №162
• Капітальний ремонт басейну СШ №29
• Будівництво спортивного залу СЗШ №47

•Відкриття Центрів надання адміністративних послуг для кожної з громад.

«Селища міського типу Рудне, Брюховичі та місто Винники є частиною міста Львова. Спільно з громадами цих населених пунктів ми розробили програму розвитку цих територій. Така програма потрібна для кожної громади. Адже завдяки такому плануванню ми бачимо нагальні потреби і відповідно, можемо ефективно планувати їх розвиток», -Ольга Посипанко, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення 2017 року

смт. Рудне:
• Завершено другу чергу проекту водопостачання. У 2017 році у селищі збудований водопровід довжиною 4 км від міського водогону. З бюджету міста витрачено 7,5 млн грн.
• Виконано роботи першої черги проекту “Будівництво каналізаційних мереж та споруд в смт Рудне” Громада селища додатково отримала 500 тис. грн для ремонту вул. Шевченка. За період дії програми «Рудне-2020» у СЗШ №74 у смт відремонтовані санвузли та спортзал. Додатково розпочали виготовлення документації проекту добудови корпусу цієї школи.
• Незабаром мешканці зможуть відвідати оновлену амбулаторію сімейної медицини. Тривають ремонти.

•  У 2018-му в Рудному буде і Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

смт. Брюховичі:
На реконструкцію та будівництво нового корпусу загальноосвітньої школи №41 селища з міського бюджету виділено 5 мільйонів гривень субвенції. Роботи уже завершують.

З Брюховичів до Львова можна дістатися на велосипеді без перешкод. Велодоріжка оснащена усіма зручностями та освітленням. Загальна протяжність веломаршруту в обидва напрямки – 11 кілометрів. Вартість будівельних робіт – понад 10 млн 185 тис. грн.

Тривають підготовчі роботи відкриття ЦНАПу для громади смт Брюховичів у 2018 році.

м. Винники:
• Незабаром відкриють дитячий садок на вул. Теліги, 4.
• Розпочали тотальне каналізування та ремонт вулиць у Винниках. 
• Для поліклініки придбано сучасний рентген-апарат. 


 

 

 

Comments are closed.