Дорожній експеримент або як місто стає безпечним для всіх

З ініціативи об’єднання «Самопоміч», зокрема, активістів кампанії «Львів – безпечне місто у Львові встановили нові дорожні знаки для дітей. Наприклад, на вулиці Некрасова вже можна спостерігати один з них – знак «Діти на переході». Він підказує, що попереду перехід, яким часто користуються діти.

Головним завданням такої ініціативи є привернення уваги водіїв до того, що на цій ділянці дороги слід бути особливо обережним. Саме тому організатори придумали дуже цікаву візуалізацію знаків. Зокрема, зображення на одному з них «дівчини з льодяником».

Додатковий знак встановлять і на паркуваннях для батьків, які перевозять дітей-немовлят. Такий знак використовують у Австрії.

«Цей знак працює  за тим самим принципом, що і для людей з особливими потребами.    Це паркомісце буде трішки ширшим ніж звичайне, щоб батьки мали можливість витягнути з авто дитячий возик і безпечно посадити туди дитину», – розповіла Оксана Страз, заступник керівника з загально-організаційних питань «Об’єднання «Самопоміч».

Нагадаємо про ще один проект «Об’єднання «Самопоміч» – Жовтий добродій. З вересня на дороги Львова поблизу шкіл знову вийшли люди у жовтих плащах. Вони організовують безпечний перехід вулиці для школярів. Переглянути перелік вулиць, де діє проект можна тут.

Схвалила поліція також інформаційні таблички для велосипедистів. Встановлять їх біля велодоріжок, щоби вказати напрямок руху велосипедистів, адже ті дуже часто люблять порушувати правила. А водії не завжди можуть вчасно зреагувати.

Ці знаки не можуть змінювати правила дорожнього руху, адже є інформаційними, але вони подбають про безпеку водіїв, пішоходів та велосипедистів.

Ознайомитись з повним переліком експериментальних дорожніх знаків, які планують запровадити у Львові можна тут.

Comments are closed.