Ефективна комунікація: що сьогодні потрібно підліткам

11898663_439702242889061_1010419749556667355_n

Впродовж навчального року кампанія «Розумне місто» провела тренінги із саморозвитку в усіх школах міста! Школярам 6-10 класів розповідали про тайм-менеджмент, мотивацію, управління конфліктами, оптимізацію розподілу коштів та ефективну комунікацію.

Любов Денис – незалежний фінансовий консультант, ведуча гри «Cash flow» та магістр філософії ЛНУ ім. І. Франка. А ще у рамках кампанії «Розумне місто» Любов Денис проводить тренінги для старшокласників на тему «Ефективна комунікація».

«Дітям подобається працювати у форматі тренінгу. Мене вразило те, що сьогодні діти пам’ятають те, що я їм пояснювала на тренінгах ще рік тому! Це доводить, що сучасній дитині потрібна не теорія, а практика. Те, що написано у підручнику, вони можуть прочитати самі, або знайти в Інтернеті. А як це працює у реальному житті, дітям якраз цікаво дізнатися, і потрібно їм допомагати у цьому», – розповідає Любов Денис.

19114567_1588031634541925_855348527_n

Любов Денис

Найчастіше конфлікти серед школярів виникають через самоствердження – каже Любов Денис. Але коли правильно показати дітям, як опанувати невербальну комунікацію, допомогти зробити клас більш дружнім, як краще представити себе у колективі, то ці проблему у комунікації можна вирішити. Саме у такому напрямку Любов Денис працює на тренінгах із школярами.

«Щодо соціальних мереж, то я тільки «за” те, аби діти їх використовували. Питання в тому, як саме вони це роблять. Коли батьки повністю забороняють дитині використовувати комп’ютер чи Інтернет – це помилка. Адже на youtube, наприклад, можна дивитися лекції із найпрестижніших університетів світу, або читати корисні статті у онлайн-виданнях. Звісно, живе спілкування завжди залишатиметься дуже важливим, але й ігнорувати тенденції часу не варто», – вважає Любов Денис.

Коли говорити про комунікацію батьків та дітей, Любов Денис зазначає, що Інтернет та комп’ютер навпаки можуть бути бар’єром. Теперішні батьки йдуть в ногу з часом і вже не виникає такої вагомої розбіжності поглядів між батьками та дітьми, як було колись. Однак нині маємо іншу тенденцію – батьки не приділяють достатньо часу своїм дітям, особливо зовсім маленьким, залишаючи їх на мультфільми, комп’ютерні ігри та Інтернет. Хоча дітям, перш за все, необхідна батьківська увага, турбота і спілкування.

11703596_431601260365826_5718484096812769356_o

«Наступного навчального року планую продовжити активну співпрацю з кампанією «Розумне місто». На мій погляд, важливо говорити про комунікацію не лише зі школярами, але й із вчителями. Вчитель повинен розуміти, що треба сучасній дитині, а це не теорія, а практика. І це стосується усіх предметів навчальної системи. Є світові практики, коли школи застосовують інтерактивне навчання, тощо, і я є великим прихильником такого підходу», – ділиться думками Любов Денис.

З вересня стартує оновлена програма тренінгів для школярів у різноманітних напрямках! Запрошуємо долучатися тренерів, які хотіли б проводити такі навчання з дітками, а також будемо раді поспілкуватися із адміністраціями шкіл щодо проведення тренінгів!

Нагадуємо, що усі тренінги від кампанії «Розумне місто» є безкоштовними! За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном (032) 297-1000 🙂

Comments are closed.