Електрокар: економно та екологічно

Економно, а головне – екологічно. Такі переваги у електрокарах бачать львівські водії. Олександр електромобілем користується уже два роки. За підрахунками водія, 1200 км дороги на звичайному автомобілі обійдеться в 3000 грн. Коли на електрокарі доведеться витратити лише 300 грн.

Для зручності користування електрокарами у Львові є безкоштовні зарядні станції. Здебільшого в центрі міста. Є й кілька приватних – на території готелів чи ресторанів. 

Стимули для використання електричних транспортних засобів діють в багатьох європейських країнах. Натомісць, в Україні і досі немає належних умов користування електрокарами. Та Львові взялися за вирішення цього питання. На початку року Львів затвердив концепцію розвитку електромобільності. А уже цього тижня міські урядники підписали меморандум про співпрацю у напрямку розвитку електромобільності з Офісом ефективного регулювання BRDO. За словами експертів, це покращить довкілля й заохотить водіїв пересідати на безпечні й тихі машини. 

“Ми хочемо, аби до 2025 року, приблизно 20% від кількості машин, які є в місті, були електромобілями. Для цього потрібен розвиток самої інфраструктури. І для цього в 15-хвилинній доступності мають бути самі електрозарядні пристрої», – розповідає Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Народний депутат України від «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький зазначає. Для того, аби  втілити концепцію в Україні потрібні регуляторні закони.

«Без закону, без існування ринку електроенергії, взагалі, не можливе існування всіх цих ідей з тими додатками де різні ціни. Тому розвиток ринку  електроенергії в цілому, може дати поштовх до розвитку всіх цих ідей», – наголосив народний депутат. 

Нагадаємо, розвиток мережі транспорту на альтернативних видах палива та стимулювання будівництва комплексу електрозаправок є одним з пріоритетів розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» Львів 2020.  

В межах меморандуму розвиватимуть і електричний громадський транспорт – зокрема трамваї, тролейбуси та автобуси. До 2030 року 50% комунального транспорту має бути – електричним. Нагадаємо, що Львів перше місто в Україні, де прийнято концепцію електромобільності.

Comments are closed.