Електротранспорт і зручні автобуси: місто відмовлятиметься від маршруток

«Влізуть всі!», «Спробуй зупини!», «Де моя решта?!» – ці та інші іронічні гасла добре відомі львів’янам, які користуються громадським транспортом. «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово наголошувало, що місту слід відмовитися від приватних перевізників і перейти на просторі, комфортні електробуси та електротранспорт. Ці погляди збігаються з думками містян.

Так, у січні цього року на порталі Єдиної системи місцевих петицій було зареєстровано електронну петицію під назвою «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!». Ця петиція набрала необхідних 500 голосів на підтримку і відповідає усім вимогам. Сьогодні, 22 березня, на пленарному засіданні Львівської міської ради депутати підтримали ухвалу та зробили ще один крок на зустріч комфортному громадському транспорту.

Нагадаємо, запровадження електронного врядування у місті, зокрема дієвої системи електронних петицій є пріоритетом стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» Львів 2020.

Функціонал маршруток не справляється з пасажиропотоком сучасного міста Львова: вони переповнені, брудні та зрештою небезпечні для життя. Задля збільшення прибутку водії переповнюють маршрутні таксі людьми, які змушені подекуди годинами стояти в жахливих умовах. Успішні європейські країни відмовились від маршрутних таксі. Настав час Львову показати приклад всій Україні і почати ці зміни з себе!

Відповідно до ухвали, експертна група з транспортного планування спільно з львів’янами та приватними перевізниками мають провести транспортне моделювання міста та розробити дворічний план повної відмови міста від маршрутних таксі з подальшим переходом на тролейбуси, електроавтобуси та автобуси з більшою пасажиромісткістю, які курсуватимуть за чітко визначеним графіком.

Крім цього, ухвала передбачає обладнання всього громадського транспорту міста пандусами та спеціальними місцями для людей з інвалідністю, а також встановлення електронних табло з часом прибуття транспорту на зупинках.

«З власного досвіду скажу, що ніде в Європі не має такого виду громадського транспорту, як маршрутки. Громадський транспорт там великогабаритний та ходить за графіком. Кожен мешканець, коли підходить на зупинку, бачить на табло, коли прибуде потрібний тролейбус чи автобус. Ми теж запроваджуємо електронні табло на зупинках. Сподіваємося, за 2 роки кожна зупинка буде обладнана ним», – розповів Ігор Корончевський, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч».

І від цих умов місто тільки виграє, адже отримає комфортні умови проїзду в громадському транспорті, зниження рівня забруднення міста шкідливими викидами, інклюзивність громадського транспорту та, нарешті, розвантаження вулиць міста, адже велика кількість водіїв та пасажирів автомобілів пересяде на зручний громадський транспорт.

Найкращому місту – достойний транспорт! Комфортний та екологічний громадський транспорт є одним із пріоритетів стретегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» – Львів 2020.

Comments are closed.