#freesentsov: фракція “Об’єднання “Самопоміч” звернулася до Президента

Президенту України

п. П. Порошенку

 

 

Шановний Петре Олексійовичу!

 

Український режисер Олег Сенцов свідомо помирає з кожним днем.

Помирає, щоб привернути увагу Світу до українських політичних в’язнів, які так само, які і він, незаконно утримуються в тюрмах Росії.

Олег ув’язнений російською окупаційною владою в Криму ще дві тисячі чотирнадцятого року. Режисера вивезли в Росію, звинуватили в тероризмі і влаштували бутафорний суд. Щоби Олег зізнався у тому, чого не робив, його катували. Чотири роки режисер гниє у в’язниці та засуджений до 20-ти років позбавлення волі в умовах суворого режиму. 16-го травня український політв’язень  оголосив голодування допоки Росія не відпустить всіх утримуваних українців. Щодня стан його здоров’я погіршується і надія на те, що він залишиться живим зникає. Вдома його чекає дружина і двоє дітей.

Попри численні акції на підтримку цієї людини, зокрема колегами Сенцова під час світових кінофестивалів, російська окупаційна влада на жодні поступки не іде.  Можливо, українська держава, її інститути та інституції ще не до кінця використали  засоби державного впливу на Росію у справі Сенцова та в справах інших бранців Кремля. Ми повинні застосувати усі можливі методи впливу на ситуацію заради звільнення нашого режисера з полону. Власне вихід на волю Сенцова дав би надію й іншим десяткам заручників Росії, а успішне завершення цієї гучної, резонансної та важливої справи посилило б віру українців у силу нашої держави та її здатності захищати своїх громадян.

Як депутати Львівської міської ради звертаємося до Вас, пане Президенте, і просимо:

  • вжити усіх невідкладних і дієвих заходів для звільнення громадян України, засуджених в Росії за сфабрикованими політичними процесами з порушенням усіх норм міжнародного права,
  • взяти справу Сєнцова на свій особистий контроль,
  • просимо Вас ініціювати звернення до міжнародного клубу урядів семи високорозвинених країн світу G7 та скерувати його на саміт лідерів , який пройде 8-9 червня 2018 року в Канаді.

Щиро сподіваємося на Вашу всебічну підтримку, розуміння важливості  та успішне вирішення цієї справи.


https://www.youtube.com/watch?v=KCOrQjIbFmc&feature=youtu.be

Comments are closed.