Громада змусили відреагувати «Укрнафту» на проблеми Борислава

Уже кілька тижнів мешканці Борислава б’ють на сполох – з міста може піти найбільше бюджетоутворююче підприємства ПАТ «Укрнафта». Видобуток нафти продовжиться, але місто втратить 40% бюджету. У місті скликали віче, зробили звернення до Президента та Прем’єр-міністра і, навіть, виступили з цим питанням у Верховній Раді. Така активність громади змусила «Укрнафту» піти на контакт.

За вирішення проблеми взялася депутат Бориславської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Любов Голубіцька. Власне, вона була ініціатором віче, а згодом розповіла про проблему міста у Верховній Раді.

«Місто настільки перенасичене нафтою, що вона просто безгосподарно тече,наприклад, городами. Нафтові свердловини стоять прямо біля населених будинків. У 1972 році стався трагічний випадок, вибухнув двоповерховийбудинок, загинуло 9 осіб. Після цього були якісь відповідні роботи, а зараз нічого не робиться. Дуже би просили державотворців, Президента звернути увагу. Ми можемо увійти в історію або як велика трагедія, або як початок розбудови країни, тому що ходимо по чорному золоту», – розповіла з парламентської трибуни Любов Голубіцька.

На захист мешканців Борислава також стали депутати фракції «Самопоміч» у Верховній Раді. Вони вважають, що в Україні продовжується наступ на місцеве самоврядування. Цю масовану атаку, за словами керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, втілюють як правоохоронні органи, які служать олігархічному режиму, так і олігархічний бізнес, який, захопивши державні підприємства, знищує громади.

Під тиском громадськості та депутатів у ПАТ «Укрнафта» зробили перший крок назустріч місту. Про це компанія повідомила на фейсбук-сторінці «Об’єднання «Самопоміч» – Борислав.

«Із 14,3 млн грн податків, які в 1 кварталі 2018 Укрнафта сплатила до бюджету Борислава, 2,2 млн грн припадає на ПДФО від Бориславської центральної бази виробничого обслуговування. І дійсно через особливості українського податкового законодавства в результаті реструктуризації ЦБВО місцевий бюджет може втратити цю суму ПДФО. «Укрнафта» з розумінням ставиться до бажання місцевих громад залишити в себе податок на доходи фізичних осіб. Зробити в односторонньому порядку компанія цього не може – є норми Податкового кодексу. «Укрнафта» звернулась до ДФС з проханням надати письмову індивідуальну податкову консультацію і роз’яснити таким чином, чи має право ПАТ «Укрнафта» здійснювати нарахування та сплату ПДФО та військового збору з доходів працівників до місцевих бюджетів тих громад, де фактично працюють наші робітники», – йдеться у повідомленні компанії.

Comments are closed.