Громадські активісти, які щодня роблять Львів кращим

У рубриці «Люди на Дії» ми продовжуємо знайомити Вас із успішними львів’янами. Сьогодні розповідаємо про громадських активістів, які своєю щоденною працею покращують безпеку і комфорт усіх мешканців Львова.

Щороку Львів реалізовує проекти, які наближають місто до європейських стандартів. Важливу роль у  розвитку інфраструктури відіграє і його громадськість, яка в силу своїх знань і можливостей будує місто, в якому хочеться жити. Одним із таких є Мирослав. Він вже кілька років бореться з проблемою  паркування автомобілів на тротуарах міста. Долучившись до руху «Дайте пройти», хлопець разом з іншими його учасниками ініціює встановлення захисних стовпців. В рамках ініціативи реалізовує також і власний проект.

перехід

«Проект передбачає якісне освітлення пішохідного переходу для підвищення безпеки на ньому. Усім нам відомо, що пішохідні переходи освітлюються в нас недостатньо і часто освітлення вмикається надто пізно. Таким чином пішоходи перебувають у великій небезпеці, тому що водію просто їх не видно», – розповідає Мирослав Голяк, учасник ГІ «Дайте пройти», представник «Об’єднання «Самопоміч»

Кинувши клич у соціальних мережах, Мирослав у короткий термін зібрав необхідну суму коштів і облаштував найбільш небезпечний пішохідний перехід на проспекті Чорновола: «Цього року ми облаштуємо ще три таких пішохідних переходи. І навіть застосуємо інновацію – вони будуть мати окреме живлення і сенсор освітленості. Тобто вони будуть вмикатися незалежно від вуличного освітлення.»

Мирослав переконаний – Львів може бути ще комфортнішим для його мешканців. Для цього влада міста має більше зважати на думку громадян, особливо при реконструкції доріг: «Проектанти дуже часто враховують інтереси більше водіїв, а залучення громадськості дасть змогу збалансувати інтереси і врахувати потреби пішоходів, особливо маломобільних груп населення.»

Необхідно покращувати і якість громадського транспорту: «Нам потрібно більше низькопідлогових автобусів і більше виділених смуг для громадського транспорту, щоб він міг безперешкодно оминати затори в центрі міста.»

перехід

Ще один активний львів’янин – Андрій. Він вже кілька років опікується парком «Горіховий гай», що на Володимира Великого. А розпочалося все відтоді, як у чоловіка народилася донечка і з’явилася потреба у виборі місця для прогулянок.

«Я до того тут був лише кілька раз. Але коли ти гуляєш і бачиш, що десь парк неприбраний, там хащі, а там брудне озеро, сморід, болото. І мені захотілося це змінити», – розповів Андрій Породко, голова ГО «САМІ», представник «Об’єднання «Самопоміч».

Будучи головою громадської організації «САМІ», Андрій організував кілька толок. Парк прибрали, висадили нові дерева, а згодом вирішили ще й покращити благоустрій: «Відремонтували спортивний майданчик, поставили лавочки, зробили баскетбольний і волейбольний майданчики. Встановили захисні стовпці, щоб водії не паркували на території парку свої автомобілі. Тапер у парк можуть заїхати лише комунальні служби, швидка чи пожежна, які мають на це потреби.»

Зініціювали також і очищення озера, яке колись було популярним місцем відпочинку. За багато років байдужості львів’ян водойма перетворилася на величезну калюжу. Зараз активісти працюють над тим, щоб повернути його до первинного вигляду: «Цього року ми врізалися у водоканалівську трубу, поставили там колодязь. Зараз розробляємо проект, щоб озеро наповнити ливневими водами. Вся дощова вода з дахів через фільтр потраплятиме в озеро. І при дводенній зливі можна буде добре рівень води підняти.»

Намагаються захистити парк і від наркозалежних: «Ми почали жорстко боротися з наркоманами, фактично виганяти їх звідси. І не з’являються, чесно кажучи, хіба десь-колись. Але бояться, бо радикально з цим боремося.»

Роботи у парку ще багато. Андрій певен – немає меж досконалості. За таким сценарієм можна впорядкувати і інші захаращені парки Львова. А з їх оновленням зміняться і його відвідувачі: «Тепер тут видно культурних людей. Люди, які приходять книжку почитати, люди, які приходять просто відпочити.»

Як не дивно, але відновлення парку Андрій називає другорядним заняттям. Своїм покликання вважає роботу в соціальному напрямку. Як голова «Громадського центру соціально-активних молодіжних ініціатив», чоловік опікується важкохворими дітьми, дітьми з особливими потребами та сиротами.

Для того, щоб неповносправні діти не були ізольованими у рідному місті, у Львові, каже Андрій, необхідно розвивати напрямок інклюзії, де б в одному закладі могли займатись спортом і здорові діти, і діти з особливими потребами.

Власним прикладом Мирослав та Андрій показують, що у Львові можна робити неймовірні речі, головне – мати бажання та орієнтуватися на результат.

Comments are closed.