Хто займається ремонтом дитячих майданчиків

 

Таке питання виникає у багатьох невдоволених мешканців багатоквартирних будинків, на території яких розташований дитячий майданчик.

Перш за все необхідно розібратися, що це за дитячий майданчик чи гойдалки, лавочки, інші об’єкти, розміщені на ньому?

Відповідь на це питання зазначена у Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові (затв. рішенням виконкому ЛМР від 11.11.2016р. №1025) (надалі – Порядок). Відповідно до Порядку, до об’єктів благоустрою належать дитячі майданчики. Гойдалки, лавочки та інше обладнання дитячих майданчиків відносяться до елементів благоустрою, які у свою чергу є малими архітектурними формами.

Згідно з п. 2.1.48 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, які затверджені Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006р. № 110, обладнання дитячого ігрового майданчику – обладнання, з яким або на якому діти можуть грати в приміщенні, або на відкритих майданчиках, індивідуально або групою, на свій розсуд і за правилами.

Види ремонту дитячих майданчиків

Необхідно розрізняти поточний та капітальний ремонт дитячих майданчиків.

Поточний ремонт роботи, пов’язані із запобіганням дрібним деформаціям та пошкодженням об’єктів міського благоустрою та з негайною їх ліквідацією.

Капітальний ремонт роботи, спрямовані на підвищення експлуатаційних характеристик, зокрема на підвищення технічних нормативів, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів, а також збільшення габаритів об’єктів і окремих їх частин у межах норм, які відповідають технічній категорії, встановленій для цього об’єкта міського благоустрою.

Хто такий балансоутримувач?

Балансоутримувач власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію відповідно до законодавства України (п. 1.10. Ухвали ЛМР № 376 від 21.04.2011р. «Про правила благоустрою м. Львова»).

Балансоутримувачем територій, на якому розміщені дитячі майданчики, може бути: ЛКП, ОСББ, управляюча компанія тощо.

Хто здійснює утримання та ремонт дитячих майданчиків?

З метою забезпечення благополуччя міста на сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу № 376 від 21.04.2011р., у якій вказано, що власники (балансоутримувачі) зобов’язані проводити (при необхідності, але не менше одного разу на рік) відновлення зовнішнього вигляду дитячих майданчиків.

Балансоутримувач забезпечує належне утримання і своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами, або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи та організації (п.2 ст. 15 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»).

Хто ж повинен прибирати дитячі майданчики?

Прибирання дитячих майданчиків повинен здійснювати балансоутримувач, на території якого розташований дитячий майданчик.

За чий рахунок здійснюють відновлення дитячих майданчиків?

Якщо територію утримує ЛКП, то, незважаючи на те, що у квартплаті не передбачено коштів на утримання дитячих майданчиків, ремонт відбувається за наявності виділених коштів з міського бюджету. У свою чергу, ОСББ та управляючі компанії самостійно вирішують питання експлуатації майданчиків.

Яка відповідальність передбачена за незадовільний стан утримання дитячих майданчиків?

Відповідно до п. 44 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», балансоутримувач (який відповідає за благоустрій території) може бути оштрафований за ст. 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Отже, балансоутримувачі (ОСББ, ЛКП, управляюча компанія тощо) забезпечують належне утримання і своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами.

 

Михайло Прокопів

Comments are closed.