Хто займається ремонтом у будинку та на прибудинковій території

У багатьох мешканців виникає запитання, куди звертатися та хто повинен робити ремонт у багатоквартирному будинку, а також хто відповідає та займається ремонтом/заміною мереж із забезпечення мешканців відповідної комунальної послуги (газопостачання, водопостачання, теплові мережі).

Що слід розуміти під поняттям «поточний ремонт». Поточний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання.

Хто робить поточний та капітальний ремонт у багатоквартирному будинку

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до послуг з управління багатоквартирним будинком включається поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку. Тобто, якщо Ваш будинок перебуває на балансі ОСББ, то поточний ремонт виконують за кошти, які Ви сплачуєте на утримання будинку, і питання щодо ремонту у будинку вирішують на загальних зборах співвласників.

Якщо у будинку потрібно провести капітальний ремонт, то необхідно звернутися до відповідної районної адміністрації з проханням внести Ваш будинок до Титульних списків на перший капітальний ремонт (відповідно до ухвали № 514 Львівської міської ради).

Щодо ремонту внутрішньобудинкових систем

Внутрішньобудинкові системи – механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання в будинку, яке обслуговує більше одного житлового та/або нежитлового приміщення, у тому числі комунікації до обладнання споживача, обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для димовидалення тощо.

Витрати на технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання та водовідведення, електричне, сантехнічне та інше обладнання в будинку включають до складу внесків на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

Хто відповідає за ремонт зовнішніх мереж та виконує його?

Зовнішні  інженерні мережі – зовнішні теплові мережі (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішні мережі гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішні водопровідні мережі (крім мереж систем автономного водопостачання) до вузла комерційного обліку.

За комунікації, які є підведені до будинку відповідає та робить ремонт балансоутримувач (тобто Львівгаз, Львівобленерго, Львівводоканал та інші) таких мереж.

Хто відповідає за схоронність квартири

Власники квартир відповідно до законодавства зобов’язані забезпечувати збереження майна, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт у квартирі. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на свій розсуд.

Варто зауважити, що власники не можуть використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності інших громадян.

Отже, ремонт у багатоквартирному будинку виконують балансоутримувачі, власники квартир роблять ремонт у власних помешканнях, а власники зовнішніх мереж у відповідності до покладених на них прав та обов’язків – ремонт поза межами будинку.

Марія Пилипець

Comments are closed.