Історична спадщина Львова: будинок по вулиці братів Рогатинців, 28 під загрозою обвалу

Будинку на вулиці Братів Рогатинців, 28 150 років, п`ять із них він чекає на капітальний ремонт. Чому попри загрозу обвалу цінна для старого Львова споруда і досі в стані очікування ремонту – далі.

Старовинна будівля в центрі міста руйнується на очах. Оголена цегла осипається і через це у стіні утворилася величезна діра.  Висока вологість у квартирах спровокувала появу грибка, а штукатурка зі стін відпадає шматками. А все через незадовільний стан каналізаційної мережі та порушеної гідроізоляції. Мешканці переконані: будівля руйнується через безвіповідальність комунальників.

«Всюди все гниє, тому що нічого не ремонтується. Люди тут народилися, п’ятдесят років тут живуть. Ні разу тут не було такого, щоб хтось щось робив. Навіть лампочку ЖЕК не закручує. Повністю електрику ми робили за свої кошти, балкони за свої кошти, білили фасади теж повністю за свої кошти», – розповіла пані Жанна, мешканка цього будинку.

Комунальники ж кажуть – будинок є архітектурною спадщиною старого Львова і ремонтувати його можуть лише спеціально ліцензовані організації:
«Зараз на стадії вже закінчення погодження всіх документів і визначена вже підрядна організація, яка може це зробити. Я думаю, що до місяця часу тут вже буде працювати підрядчик», – зазначив Ігор Савка, директор ЛКП «Старий Львів».

2

Це підтверджують і в Галицькій райадміністрації. Кажуть, що затримують ремонт через погодження проекту. За словами Андрія Зозулі, заступника голови Галицької райадміністрації з житлово-комунальних питань, те, що будинок є пам’яткою архітектури, викликає певні складнощі: «Він попападає під іншу категорію, тому в експертизі його розглядають трохи по-іншому. Там є підсилення металевими частинами, розбирання цієї зруйнованої стіни і перебудова її по-новому.»

Проте обіцянками люди вже ситі по горло: «Нам з 2013 року обіцяють: з весни почнеться робота, з весни почнеться робота. І от і цієї весни мала розпочатися робота. З 15 травня вона вже мала тут кипіти. До сир пір вона кипить і ніяк не закипає. Але ситуація в такому стані, що ця стіна могла ще вчора завалитись. Ми можемо зараз говорити і відійти, а через півгодини-годину та стіна може обвалитися», – скаржиться пан Віктор, мешканець цього будинку.

Любов Давидович, керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч», пообіцяла мешканцям вулиці Братів Рогатинців, що не залишить їх на одинці зі своїми проблемами: «Ми будемо тримати на контролі і обіцяємо мешканцям, що ця проблема буде швидко вирішена.»

 

Comments are closed.