«Сьогодні на сесії ЛОР депутати проголосували за безвідповідальність», – Галина Бордун

«Самопоміч» не підтримала Проект рішення про призначення керівників комунальних закладів Львівської обласної ради, який винесли на розгляд сесії 16 лютого.

За словами депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Галини Бордун, неприпустимо, щоб усіх керівників комунальних закладів ЛОР призначало управління майном спільної власності. Адже це 140 різних закладів, серед яких заклади культури, соціального захисту, охорони здоров’я та освіти.

«Що таке безвідповідальність? Це коли ніхто ні за що не відповідає! Коли в одній персоні (управління майном спільної власності ЛОР) уособлюється майно, культура, спорт, музеї, бібліотеки і інші заклади. Сьогодні на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за безвідповідальність», – резюмує Галина Бордун.

Як зазначає депутат, згідно проголосованого сьогодні Положення про порядок проведення конкурсу на призначення керівників закладів, депутати, які проголосували за це Положення, надали повноваження в одні руки – управлінню майном спільної власності ЛОДА. «Відтак це «фахове» управління і в.о. призначає, і конкурс оголошує, і стратегію визначає», – наголошує Галина Бордун.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» зареєструвала альтернативний проект рішення, в якому пропонує делегувати повноваження профільним департаментам Львівської облдержадміністрації, як це було до 2012 року. А у випадку, якщо в обласній раді з’являться відповідні департаменти, депутати повернуться до цього питання.

«Ми категорично і повністю підтримуємо конкурсну процедуру, але ми пропонуємо відповідальність за заклади культури, освіти, медицини покласти виключно на галузеві департаменти, – зазначила Інна Свистун, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у ЛОР. – Від того, що ми сьогодні прагнемо перетягнути ковдру на себе, якість роботи відповідних установ не покращиться. В поганому становищі будуть виключно мешканці, які користуються тими чи іншими послугами».

За словами Галини Бордун, необхідно припинити недовіру між ЛОР та ЛОДА. На думку депутата, завдання департаментів – супроводжувати комунальні заклади в їхній роботі і відповідати за їхню стратегію розвитку. Нагадаємо, вибирати керівників комунальних закладів буде конкурсна комісія, в яку входитимуть експерти, громадські активісти та депутати.

Comments are closed.