Чому конфлікт – це добре, та як навчитися самодисципліни

interiorim.com_1558

Кампанія «Розумне місто» спільно із експертами проводить тренінги про тайм-менеджмент, мотивацію, управління конфліктами, оптимізацію розподілу коштів, ефективну комунікацію та багато іншого. Такі треніги безкоштовно можуть відвідати усі охочі за умовою попередньої реєстрації.

Ірина Кастран – тренер у школі розвитку SPE, консультант у напрямку позитивна психотерапія. Крім цього, вже кілька місяців у рамках кампанії «Розумне місто» Психолог проводить тренінги для школярів, соціальних педагогів та вечірні тренінги для молоді про «Управління конфліктами».

«Найперше, з чого слід розпочати вирішення будь-якого конфлікту – це заспокоїтися. Коли запитати себе: «З якою ціллю я сперечаюся? Який результат з цього я отримаю?» – одразу зникне бажання продовжувати суперечку. А далі слід намагатися знайти компроміс», – розповідає Ірина Кастран.

Конфлікти трапляються ледь не щодня, часом дрібні, а інколи – навіть драматичні, і кожного разу здається, що вони різні. Навіть, коли сваримося щоразу з тими самими людьми.

«Насправді серцевиною кожного конфлікту є відчуття «мене не розуміють». Як одна, так і інша сторони конфлікту мають свій погляд на ситуацію. І конфлікт – це якраз спосіб зрозуміти, що хоче інша людина. Адже немає конфліктів лише тоді, коли немає спільних інтересів», – каже Ірина.

Може видаватися, що у експертів з психології чи психіатрів у особистому житті взагалі не повинно виникати конфліктів. Адже кому, як не їм, знати, як уникнути суперечок на практиці?

Дизайн без назви (22)«Якщо хтось вважає, що він може жити, чи вже живе взагалі без конфліктів – то це самообман. Так не буває. Конфлікт – це шанс зрозуміти іншу людину, почути її думку. Вирішити можна будь-який конфлікт. Слід лише дати можливість кожній зі сторін конфлікту розповісти своє бачення ситуації та знайти компроміс», – ділиться Ірина Кастран.

Внутрішній конфлікт – це те, з чим стикаєтсья кожна людина, не залежно від того, якого вона віку, чи вона інтроверт чи екстраверт, тощо, – каже Ірина Кастран. Внутрішній конфлікт виникає тоді, коли є неспівпадіння бажань та результатів. Тобто, коли ми хотіли одне, а отримали інше. Ми роками можемо робити те, що не хочемо – і це може перерости у депресію. Ірина каже, що варто запитати у себе «Яка мені з цього буде вигода?», і тоді ще раз подумати, чи варто продовжувати робити те, що не приносить задоволення.

«Апатія, втрата апетиту, або ж навпаки – постійне переїдання – це вже перший «дзвіночок», що внутрішній конфлікт переростає у депресію. Коли людині «нічого не хочеться» – значить варто серйозніше переглянути ситуацію, яка до цього призвела», – каже Ірина Кастран.

Існують конфліктогенні фрази, які загострюють конфліктну ситуацію, або ж навіть створюють її. Це – розповідає психолог – наприклад, фрази «Ти завжди так робиш» або «А ми ж домовлялися…».

«Натомість, існують фрази, які навпаки можуть налагодити ситуацію, сприяюють вирішенню конфлікту. Це а) погодитися, б) висловити розуміння. «Так, я згідний(а) з тобою, я тебе розумію» чи «Ти кажеш правду, я погоджуюся з тобою» Такі фрази одразу позитивно впливають на конфлікт», – ділиться Ірина.

14 червня Ірина Кастран проведе тренінг «Самодисципліна: як робити те, що не хочеться». Тренінг відбудеться о 18:30 на вулиці Винниченка, 1, у приміщенні бібліотеки. Вхід вільний! Для участі слід лише зареєструватися: http://bit.ly/2rT6qae.

«На тренінгу у середу будемо говорити про причини, які не дозволяють нам робити те, що ми хочемо. Будемо говорити про те, як доводити справу до кінця та у яких сферах життя ми собі брешемо. Це буде не просто лекція, а тренінг, де учасники працюватимуть над собою, і вийдуть вже з результатом чи ціллю», – розповідає Ірина Кастран.

Comments are closed.