Коли у Львові запрацює електронний квиток

Одним з пріоритетних завдань стратегії розвитку міста Львів 2020 є запровадження електронного квитка на проїзд у всіх видах громадського транспорту міста. Мрія львів’ян користуватися єдиною карткою і вільно пересуватися містом стане реальністю вже через рік.

Як це працюватиме для пересічних мешканців?

Незалежно від того, чим ви поїдете –  трамваєм, автобусом чи тролейбусом  – ви платитимете виключно за час проїзду. І платитимете за єдиним тарифом.

Найвигідніше буде придбати абонемент на річний проїзд. Але можна буде придбати і на менший термін. Навіть на годину проїзду.

Змоделюємо ситуацію. Ви мешканець Сихова, вам потрібно у Рясне. У вас буде кілька варіантів туди потрапити. Або єдиним автобусом, який поєднує ці два райони, це довго, але без пересадок; або ж трамваєм із пересадкою на автобус.

Зайшовши в трамвай, автобус, чи тролейбус, вам буде потрібно завалідувати свій квиток (це як електронний компостер), піднісши його до спеціального пристрою.

Як це працюватиме для перевізників?

У перевізника зміниться все. Водій більше не буде касиром. Після запровадження електронного квитка готівки в його руках , під час руху, ви більше не побачите. Перевізнику платитимуть гроші за дотримання графіку. Не важливо, скільки місць в салоні зайнято пасажирами та чи рентабельний останній рейс. Лише жорстке дотримання графіку.

Коли настане цей день?

Е-квитки – це технологія, яка досить швидко змінюється. Тому потрібно встановити найновішу систему, яка враховуватиме всі інтереси і потреби.

У Львівській міськраді кажуть, що вже першого вересня наступного року, разом із дітьми в школу, у наше життя ввірветься й електронний квиток. Поки ж формують технічне завдання.

«Це важка і клопітка робота. Це великий документ, який буде основою для впровадження автоматизованої системи оплати проїзду. До цієї роботи залучено багато представників фірми консультанта», – розповів Олег Береза, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч», директор ЛКП «Львівелектротранс».

Скільки це коштує?

Назвати вартість проїзного електронного квитка у міськраді поки не беруться.
Відомо, скільки потрібно коштів на впровадження цілої системи. Загальна вартість проекту близько дванадцяти мільйонів євро. 

Comments are closed.