Концерт-містерія «Страсті Христові»: духовно-мистецька розкіш для львів’ян

Першого квітня, у перше велике весняне свято – Вербну неділю, у Львові відбулася вже звична для львів’ян великопісна концерт-містерія «Страсті Христові». Цього року дійство відбулося у Храмі Всіх Святих Українського Народу УГКЦ на вул. С. Петлюри, 32, за участі Камерного оркестру Львівської філармонії під керівництвом Мирона Юсиповича.

«Я чув багато про такий цікавий проект, який підтримує та реалізовує міська рада, – розповідає настоятель храму отець Володимир. – Я був на одному концерті, але не мав такої можливості пережити це так глибоко. Дуже мріяв, щоб це відбулось у нашій церкві. Дякую, що я і мої парафіяни мали таку щасливу можливість гарно духовно і глибоко пережити. Я ще раз сам переконуюсь і стараюсь всім донести, що, справді, з музикою можна доволі глибоко молитись. Музика дуже сприяє молитві. Музика сприяє близькості людини з Богом…»

Під час заходу всі слухачі мали унікальну нагоду долучитись до духовно-мистецького дійства, отримати незабутні враженнями від класичного супроводу, який у неповторному вигляді поєднав у собі переживання глибини прийдешнього Воскресіння Христового. «Великопісний концерт-містерія «Страсті Христові» – вже традиційна для Львова подія. Проте кожного року вона має особливе духовне значення і натхнення, яким сповнює всіх учасників заходу», – наголошує в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Марія Пилипчук.

Магічна атмосфера, неймовірна музика, геніальні твори світової та української класики, – усе це додавало піднесеного настрою кожному, хто був присутнім у храмі. Цей духовно-мистецький захід, організований «Об’єднанням «Самопоміч», має на меті не лише вражати відвідувачів прекрасним музичним супроводом, а й допомагати осмислювати наближення свята Великодня. Особлива атмосфера, класичні звучання та молитва нібито занурюють в іншу реальність, дарують неповторні відчуття.

«Такі заходи вже стали доброю традицією у Львові, тому ми і надалі хочемо проводити їх, – запевнив Андрій Шевців, керівник Львівської міської організації «Об’єднання «Самопоміч». – У нових районах нашого міста є чудові храми. Будемо продовжувати робити такі події у церквах, аби разом з громадою, разом з активними ініціативами зануритися в ці переживання і зрозуміти: за що Христос віддав своє життя…»

Comments are closed.