Культура Львова: перезавантаження

19024412_1701688853469438_42508305_o (1)

Чіткий, дієвий, творчий та довготривалий план дій – такою буде загальноміська стратегія розвитку культури у Львові на 2017-2025 роки. Цей документ прийняли депутати Львівської міськради 8 червня на пленарному засіданні. Стратегія повинна виховати нове розуміння культури, забезпечити оптимально сприятливі та ефективні умови для духовного та естетичного розвитку містян.

Місто має перетворитись у дієве культурне середовище, через розвиток відкритої, відповідальної спільноти. Усі бар’єри з культури повинні бути зняті.

Дизайн без назви (4)Культура у Львові повинна стати спільнотою креативних та відповідальних людей, у якій є місце для кожного. Львів – місто традицій, що живлять творчу свободу. Місто актуальної спадщини, яку спільнота переосмислює, розвиває та передає наступним поколінням. Львів – це приязні середовища для життя, творчості та культурних інновацій.

За словами співавтора стратегії директор Інститут міста Олександра Кобзарева, розробка тривала понад три роки. В документі можна виділити чотири основні пріоритети: 

  1. Створення нових інструментів ефективної діяльності в сфері культури та формування нового покоління культурних менеджерів.
  2. Залучення мешканців до творення культурного життя міста .
  3. Налагодження зв’язків між культурними діячами.
  4. Виховання нового, сучасного розуміння культури у суспільстві.

Львів носить заслужене звання культурної столиці України. У 2024 році ми маємо всі шанси отримати статус «Культурної столиці Європи». Цей титул призначає Європейський союз на один рік. Впродовж цього часу місто отримує можливість показати своє культурне життя та розвиток. Автори стратегії вважають, її впровадження дасть змогу Львову отримати цей титул.

«Ми маємо колосальний потенціал, який потрібно демонструвати і презентувати. Нам треба трішки змістити вектори розвитку міста з великого туристичного – на місто культури, місто освіти, місто науки. Однією з великих амбіцій, яка присутня у стратегії є аплікування Львова на отримання статусу «Культурну столицю Європи», – розповіла Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч»

Цілі Стратегії розвитку культури до 2025:

  • Децентралізація культури: створення культурних просторів та проведення заходів не лише у центрі міста, а й у районах. При цьому театри, концертні зали, музеї зазнають модернізації
  • Відповідальне ставлення до культурної спадщини та її промоція шляхом проведення міських конкурсів, залучення інвестиційних коштів на її дослідження.
  • Підвищення культурної освіти творців та споживачів культури. Зокрема залучення працівників культури до різноманітних освітніх програм та налагодження співпраці між закладами освіти та культури.
  • Налагодження діалогу культурних середовищ через проведення заходів та створення нових комунікаційних платформ (зокрема масштабний «Форум Культури»).
  • Формування дієвої та прозорої системи управління та фінансування культурної сфери. Планують створити Фонд культури, який наповнюватиметься з бюджету розвитку міста

 

Наступного року заплановано провести перший «Форум Культури», що стане міжінституційною платформою для культурних установ.

 

Comments are closed.