Куротний Трускавець на чотири дні став столицею вітчизняного кіно

Традиційно у листопаді курортний мальовничий Трускавець на декілька днів стає справжнім осередком фестивального життя, запрошуючи усіх бажаючих відвідати головну кіно-подію Західної України – Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». Цьогоріч захід відбувся вже всьоме, представивши на розсуд глядачів потужну програму з кінофільмів українського виробництва. Як розповів генеральний директор Олег Карпин, їх на фестивалі було представлено рекордну кількість – близько 30 сучасних ігрових, короткометражних та документальних стрічок та дипломних робіт.

«Цього року у нас по-справжньому бенефіс українського кіно – близько 30 українських кінострічок виробництва 2017 та 2018 років. Якщо раніше, конкурсна програма складалась переважно з закордонного кіно, бо в нашого майже не знімали, то цей фестиваль буде присвячений вітчизняному», – розповів Олег Карпин.

Проте кінофестиваль – це не лише конкурсна програма чи покази. Усі чотири дні в рамках «Корони Карпат» у Трускавці проходили різноманітні тематичні майстер-класи та заходи, творчі зустрічі та презентації, на яких глядачі могли неформально поспілкуватися з акторами та режисерами представлених чи вже улюблених фільмів. Серед знакових гостей фестивалю були актор Володимир Горянський, актриса Катерина Кістень, яка влаштувала для учнів «Галицької кіношколи» майстер-клас, продюсер Дмитро Кравченко («Шляхетні волоцюги»).

Фестивальні кінопокази відбувались у Трускавці, Бориславі а також у Східниці. За словами, Олега Карпина, цей кінофестиваль є наймасштабнішою кіноподією Західної України, яка сприяє туристичній промоції Трускавця. Адже в це курортне містечко щороку приїжджає чимало гостей на лікування та відпочинок. А ще «Корона Карпат» стала для декого зручним майданчиком для знайомств у кіноіндустрії. Особливо тепер, коли державне фінансування українського кіновиробництва зросло, а українські картини стали частіше з’являтися у прокаті.

Серед стрічок, які були представленні до конкурсної програми повнометражних фільмів, варто виділити українсько-французько-ісландський фільм «Гірська жінка на війні», який визнаний фільмом-відкриттям Одеського кінофестивалю та номінований на Оскар, як найкращий фільм іноземною мовою від Ісландії.

Крім цього, глядачі могли побачити відомі українські фільми «Ізі», режисер Андреа Маньяні (Україна, Італія), «Червоний», режисер Заза Буадзе (Україна), «Припутні», режисер Аркадій Непиталюк (Україна). Також рамках кінофестивалю відбувся показ екранізації повісті Кузьми Скрябіна «Місто, в якому не ходять гроші».

Завершився фестиваль традиційно – встановленням Бронзової плити на Алеї слави у Трускавці фільму переможцю попереднього фестивалю – «Мамо, я люблю тебе», режисера з Латвії Яніса Нордса.

«Дуже хороша традиція, надіюся, що вже через кілька років тут буде не тільки п’ять, а до самого кінця ці таблички», – розповів у коментарях журналістам режисер.

Comments are closed.