«Квіти Львова Плюс»: вирішення конфлікту по вулиці Стрийській

Вулиця Стрийська, автовокзал, поруч невеликий парк, або те, що від нього залишилося. Місцеві мешканці скаржаться – вибір місця прогулянки з дітьми невеликий: або це парк, або просто заасфальтовані дороги.

Місце з зеленими насадженнями офіційно не є парком Львова. Колись цю землю орендували і вирощували садженці на продаж. Після того, як підприємство припинило свою діяльність, тут залишилося багато молодих дерев, які за тридцять п’ять років перетворили місцину на повноцінний парк. Зараз із декількох сторін зелений сквер руйнують забудовники.

«Ви подивіться, скільки біля «Ашану» вільної території, – скаржиться Наталя Зюзіна, мешканка вулиці Стрийської. – Ну чому треба обов’язково вирубувати там, де є посаджено? А потім будемо виділяти кошти на посадку, а потім через 30 років знову рубати. Ну давайти будемо господарниками.»

За іронією долі, фірма-забудовник, яка готується звести декілька багатоповерхівок на місці, де ростуть молоді і здорові дерева, має промовисту назву «Квіти Львова Плюс». Мешканці не проти самого будівництва, але просять забудовника, щоб він бодай на трохи посунув місце розташування новобудов.

1

«Тут є частина теплиць, де є фундамент, де нічим не засаджено більш-менш. Будь ласка, будуйте, але не вирубуйте частину, де виходять вікна, де гуляють люди, діти, – пропонує Галина Муханова, мешканка вулиці Стрийської. – От зараз загородили і стало страшно – за парканом стільки вирубали. До і після – велика різниця, що було.»

Попередньо мешканці вже неодноразово зустрічалися із забудовником. І сьогодні представники «Квітів Львова Плюс» прийшли до людей із новою пропозицією.

«Проведе очистку території виключно в місцях необхідних для забудови, – обіцяє Ростислав Карплюк, представник забудовника. – При цьому мешканцями буде додатково проведено підрахунок кількості очищення зелених насаджень і таку саму кількість насаджень ми висадимо там, де ви скажете.»

Обіцяє забудовник і покращити інфраструктуру району. В планах передбачено дитячий садок, майданчик для малечі та загальне облаштування території:

«Тут дуже великі грунтові води, – розповідає Мирон Гуль, директор ЛКП «Бондарівка». – Попередньо на нараді говорив забудовник, що проведе дренаж, осушиться ця територія і можна буде приєднати її з територією, що є під парк. Я думаю, що буде зручно мешканцям і комфортно віддихати.»

Проекту у забудовника наразі немає. Тому ще одна зустріч із мешканцями неминуча. Але вже сьогодні досягнуто консенсусу, а дерева врятовані.

«Ми дійшли до такої думки, що будуть вирізані дерева, які пошкоджені омелою і ті дерева, де зараз буде вестися забудова, – підсумувала Любов Давидович, керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч». – А інші дерева поки що прийняли рішення не вирізувати. Коли забудовник покаже проект мешканцям ми знову зустрінемося і будемо разом контролювати це питання.»

Comments are closed.