Лікарі зі Львова продовжують обстежувати мешканців області

Осінь для мешканців сіл – пора садово-городніх робіт, тому багато хто відкладає в довгий ящик необхідність попіклуватися про власне здоров’я, пройти медогляд чи здати аналізи. І дарма, адже осінь відома загостреннями хворіб. Для того щоб спонукати людей звернути увагу на власне здоров’я та довести важливість ранньої діагностики, лікарі та спеціалісти проекту «Медицина для людей» продовжують свої виїзди Львівщиною. У зв’язку з погіршенням погодніх умов прийом пацієнтів проводиться у приміщеннях місцевих ФАПів.

Протягом жовтня мобільний офіс проекту відвідував щотижня по декілька сіл у різних куточках області і, попри прохолодну погоду, на прийоми прийшли декілька сотень охочих. Виміряти артеріальний тиск, пройти експрес-тест на рівень цукру у крові, проконсультуватися з сімейним лікарем – це невеликий перелік того, що наші лікарі та спеціалісти робили щодня. А ще кожного відвідувача інформували про необхідність ранньої та регулярної діагностики, ризики та симптоми поширених серед населення України хворіб, таких як цукровий діабет та серцево-судинні захворювання. Прикрий факт, але мешканці сільської місцевості рідше перевіряються у лікарів і причина цьому – недоступність медичної послуги та не усвідомлення ризику отримати важкі захворювання. Часто люди звертаються до лікарів вже у вкрай важкому стані, коли лікування захворювання стає складнішим, довшим і, як правило, дороговартісним.

Особливу користь від нашого проекту відзначають мешканці літнього віку та мами з маленькими дітьми. Їм важко добиратися до медзакладу, де можна пройти обстеження і часто немає часу, щоб чекати у чергах. З приходом осені проект частково змінив свій формат – замість звичного намету на вулиці, пацієнтів приймали та оглядали у приміщеннях сільських ФАПів. Це зроблено задля збереження комфорту пацієнтів та лікарів проекту.

Нагадаємо, всеукраїнський проект від «Об’єднання «Самопоміч» «Медицина для людей», спільно організований з громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання захисту медичних працівників». На Львівщині робота проекту у формі мобільного офісу (намету) стартувала ще в липні. Відтоді лікарями проекту було проведено близько двадцяти виїздів та обстежено більше тисячі пацієнтів, ще більше отримали консультації про ризики, пов’язані з пізньою діагностикою хворіб. 

Comments are closed.