«ЛОДА хоче узурпувати питання управління медициною області» – Любомир Зубач

16 квітня Уряд затвердив склад госпітального округу Львівської області і в результаті Львівщина єдина область, де він буде лише один. На думку народного депутата Любомира Зубача, це удар по реформі децентралізації медецини.

Суть реформи передбачає створити комфортні умови і доступність медичної послуги для населення усієї області, шляхом раціональого поділу території на округи, де мають діяти лікарні вторинного рівня. За новим поділом подібні медзаклади будуть зосереджені в обласному центрі, а районам доведеться забути за розвиток і покращення якості медпослуги.

«Знаючи специфіку ЛОДА, я далекий від думки, що вони хочуть розвивати медицину Львова. Коли я проінформував про це громадськість, то отримав реакцію від керівника департаменту охорони здоров’я Львівської області. Вона сказала: «Ну, ми ж децентралізуємо медицину, будемо вкладати кошти в райони, але управляти цим всім будемо ми». Тобто на їхній погляд децентралізація – це коли роботу роблять на місцях, а управляють цим вони», – розповів Любомир Зубач.

Також, як пояснює Любомир Зубач, реформа децентралізації медицини передбачає у кожному окрузі — госпітальну раду, яка готуватиме пропозиції щодо створення та перепрофілювання лікарень, бюджетних призначень, звільнення та призначення лікарів. Оскільки на Львівщині планується створити лише один округ, то і рада буде одна, що вже піддає сумнівам ідею децентралізації.

«Львівська обласна державна адміністрація хоче узурпувати питання управління медициною області. Для мене це є тенденція, продовження усіх її дій. Насправді вони не розуміють суті своєї роботи. Обласний рівень — це рівень координації і надання допомоги. А вони ставляться до цього як “червоні директори” – вони управляють, мають важелі і перетягують на себе усі повноваження», – сказав Любомир Зубач.

З думкою Любомира Зубача погодився депутат Львівської обласної ради Роман Кізима. Він вважає, що в області в області йде ціленаправлена побудова вертикалі бюджетників і готується це до виборів у об’єднані територіальні громади. Він також додав, що керівники закладів, контрольовані керівництвом області, бо доля кожної лікарні залежатиме від єдиної у області госпітальної ради.

«Єдиний госпітальний округ передбачає контроль над усіма лікарями. Це хороший адміністративний ресурс. А зараз у нас відбуваються вибори. Така сама ситуація з вчителями. Усі бюджетники «прикручуються». До виборів наступного року вибудовується жорстка вертикаль бюджетників Львівської області», – наголосив депутат.

 

 

 

Comments are closed.