Львів має найбільший громадський бюджет в Україні: аналіз бюджету розвитку

Депутати Львівської міської ради, зокрема і фракція «Об’єднання «Самопоміч», затвердили ухвалу «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету міста Львова». За довгою назвою – найбільша сума на громадський бюджет в країні.

«В загальній сумі це є 26 млн грн. Тобто ми будемо проводити роботи на тих об’єктах, які ми не завершили в минулому», – Ірина Кулинич, директор міського департаменту економічного розвитку. Депутати також затвердили розподіл 1 млрд 571 млн грн.

Нагадаємо, минулого року, на громадський бюджет з бюджету розвитку було виділено 17 мільйонів гривень. 

«На Громадський бюджет виділяється не менше 1% від суми бюджету розвитку міста. Це та сума, з якої потрібно стартувати. Минулорічний досвід запровадження бюджету розвитку приніс свої результати – львів’яни навчились писати проекти та керувати грошима міста, згуртувались та стали активними. Завдяки громадському бюджету місто отримало не лише нові інфраструктурні та соціальні проекти, а й активних мешканців», – Андрій Пундор, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Найперше пропонуємо змінити порядок зазначення у бюджеті назв великих інфраструктурних об’єктів, щоб ці об’єкти вносилися в бюджеті окремою стрічкою по департаментах. Друге – це корегування і уточнення по окремих статтях видатків і додавання окремих статей. Зокрема будування велодоріжок, спорткомплексу, навчальних закладів. І третє: збільшити фінансування районним адміністраціям з 27 до 33 млн грн. Зокрема, один район – Залізничний – має меншу суму. Тому пропонуємо впродовж року, коли буде перегляд вільних коштів, збільшити фінансування у Залізничний район», – Вікторія Довжик, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч», голова комісії з питань фінансів і планування бюджету.

У 2018 році бюджет розвитку складе майже півтора мільярда гривень. Це частина доходів міста, які використовуються для його розвитку у різних сферах:

 • Громадський бюджет, який складає 25,7 млн гривень.
 • Департамент гуманітарної політики отримає  175 млн гривень З них 27,8 млн – на будівництво та ремонт закладів дошкільної освіти, передбачені кошти для завершення робіт по створенню соціального гуртожитка і реконструкції приміщення Центру «Джерело». 5 млн передбачено на обладнання у кабінетах фізики, хімії і біології; 2,3 млн – на придбання обладнання для освіти; 27 млн виключно для придбання обладнання установ охорони здоров’я.
 • На розвиток спорту – 75,7 млн. Це спортивні зали в школах, спортивні майданчики, передбачено 5 млн гривень на проектно-кошторисну документацію і початок робіт щодо спортивного комплексу на Сихові. І ще 1,5 млн гривень – на басейни.
 • На реконструкцію і реставрацію театрів буде близько 6 млн гривень; на ремонт бібліотек – понад 6 млн гривень; на капремонт приміщення медіатеки на пр. Червоної Калини – 2,3 млн гривень. По охороні історичного середовища пріоритетними напрямками будуть реставрація і ремонт балконів, храмів, фасадів пам’яток архітектури. Також передбачено 5,3 млн на початок робіт по будівлі, яка є на балансі Агенції ресурсів по вул. Галицькій, 15.
 • 21 млн гривень передбачено на благоустрій парків. Додатково на «Шевченківський Гай» – 3,8 млн гривень, на парк Богдана Хмельницького – 2 млн гривень, на пам’ятник Небесній Сотні два розпорядники мають в загальній сумі 15 млн гривень. Відповідно, на розробку багатьох детальних планів територій – ще 1,5 млн гривень.
 • На продовження, будівництво, капітальний ремонт доріг – 321 млн гривень (вул. Замарстинівська, Пластова, Двірцева, Чернівецька, Білогорща і два шляхопроводи по вул. Шевченка-Ковча та вул. Головатого-Сулими, а також продовження і завершення робіт по вул. Личаківській та завершення робіт по трамваю на Сихів).
 • 40 млн гривень передбачили на ліфти: на будинки ОСББ – 2 млн гривень, а 38 млн гривень передбачені по програмі на комунальний житловий фонд. На ремонт житлового фонду – 32 млн гривень.
 • Кошти, закладені на оновлення транспорту: 150 млн на придбання автобусів і трамваїв і 8,9 млн – на придбання автомобільної техніки: міська пожежна машина (5 млн гривень), техніка для ШРП (Галицький – 1 млн; Франківський – 1 млн; а інші райони по 500 тис. гривень)
 • Ще 162 млн гривень передбачено на районні адміністрації: на кожну по 27 млн гривень. Кошти на утримання і ремонти дитячих майданчиків – 1,7 млн.
 • Передбачені кошти по організації робіт по твердих побутових відходах на 2 розпорядників: ЛКП «Збиранка» та ЛКП «Зелене місто».
 • Розписані видатки на Рудно, Винники та Брюховичі.

«Хочу подякувати всім, хто працював над підготовкою бюджету розвитку. Дякую усім депутатам, які активно долучались. Цей бюджет особливий, бо такої кількості консультацій з громадськістю і середовищами ми ще не мали. Однак ми не могли врахувати усіх побажань. Звичайно, у процесі року ми будемо робити невеликі коригування в разі збільшення дохідної частини», – Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

Comments are closed.