Львів на шляху до електромобільності: перші кроки

Аби розвивати місто з максимальним використанням інноваційних технологій, на початку цього року Львів затвердив концепцію розвитку електромобільності. А 22 лютого міські урядники підписали меморандум про співпрацю у напрямку розвитку електромобільності з Офісом ефективного регулювання BRDO.

Кількість електромобілів в Україні за останні 5 років зросла в 130 разів. Станом на кінець 2017 року в Україні зареєстровано 4960 легкових електромобілів. Однією з головних перешкод переходу на масове використання електромобілів в Україні є недостатня кількість електрозарядних станцій (ЕЗС). Зараз таких станцій в Україні за різними даними є лише від 600 до 1500. Тому Львів робить усе можливе, аби стати максимально електромобільним для покращення екології та комфорту мешканців.

«У світі зараз відбувається революція в електроенергетиці, оскільки з’явилося дуже багато нових можливостей, пов’язаних з зеленою генерацією, яка постійно падає в ціні, з’являється можливість створювати енергію «з нічого» – з повітря, сонця, землі, води, не витрачаючи жодних ресурсів. В Україну також ця революція прийде, і ми зараз бачимо, що у нас вже відбувається багато змін.

Дуже важливим є розвиток електротранспорту, оскільки це єдиний сегмент енергетики в країні, який є в достатку, тобто в нас генерації є набагато більше, ніж споживання. Дуже приємно, що процес змін і впровадження нових моделей починається саме зі Львова. Адже Львів – це як драйвер змін в Україні, і дуже показово те, що відбувається у Львові завжди є сучасне, в ногу з часом, і показує приклад іншим містам. Я вірю, що цей проект має перспективи, розвиток», –  зазначив Лев Підлісецький, народний депутат України, фракція «Об’єднання «Самопоміч».

Що передбачає концепція розвитку ринку електрозарядних станцій:

  • розвиток уніфікованої інфраструктури (облаштування ЕЗС до 20% паркомісць до 2030 року)
  • вільний доступ постачальників та споживачів електроенергії до ЕЗС
  • можливість купувати та продавати електроенергію в режимі онлайн
  • стимулювання споживачів до участі в ринках електричної енергії
  • прозорий порядок взаємодії операторів ЕЗС з місцевими органами влади
  • спрощення процедури отримання дозволів та супутніх документів

Також Концепція передбачає повну цифровізацію: в єдиному додатку користувач зможе в автоматичному режимі знайти ЕЗС, відстежити вільні паркомісця з електрозарядкою, отримати інформацію про постачальників та ціни на послуги за користування ЕЗС тощо.

«Львів був першим в Україні містом, де було прийнято концепцію електромобільності. Для нас це важливо, адже ми поставили дуже чіткі цілі щодо екології, зокрема щодо розвитку інфраструктури. Це ще один з напрямків цілей «Львів 2020».

Для львів’ян ми визначили 4 важливих пункти:

  • до 2020 року скоротити на 20% викиди шкідливих речовин у повітря
  • до 2025 року близько 20% автомобілів були електромобілями в місті
  • щоб кожних 15 хвилин у межах доступності були зарядні пристрої у місті Львові
  • максимальний розвиток електричного громадського транспорту: трамваї, тролейбуси, електробуси

Сьогоднішня подія дає нам додаткову підтримку щодо розвитку інфраструктури, за що ми вдячні колегам з Офісу ефективного регулювання», – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Концепцію розвитку ринку електрозарядних станцій планують реалізувати до 2030 року.

Довідка:

BRDOпровідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні.

Comments are closed.