Львів не тільки туристичне місто, але й промисловий центр

У рубриці «Люди на Дії» ми продовжуємо знайомити глядачів з успішними львів’янами. Сьогоднішні гості – управлінці великих промислових підприємств, які виготовляють якісну та інноваційну продукцію.  Своєю щоденною працею вони доводять, що Львів не лише туристична мекка, але й перспективний промисловий центр.

Молоді, талановиті і вже достатньо успішні. Обоє – корінні львів’яни і кожного дня, без зайвого пафосу, вони виконують свою роботу. Роботу, від якості якої залежить доля багатьох людей і від якої з кожним днем наше місто стає більш успішним.

Олена Дорошева вже вісімнадцять років працює у фінансово-лізинговій компанії «Електрон-Лізинг». Корпорація  «Електрон» має вікову історію. Розпочавши свою діяльність як електротехнічна майстерня, «Електрон» усередині минулого століття став підприємством-виробником телеприймачів і увійшов в історію вітчизняного телевізоробудування, як надійна та найпопулярніша марка телевізорів. Сьогодні пані Олена обіймає на «Електроні» високу посаду, а розпочала тут працювати одразу після завершення навчання. Тоді підприємство переживало свої ненайкращі часи.

«Коли я прийшла сюди на роботу, це був 97 рік, дуже складний період. І основні фонди тоді були в ненайкращому стані, як і вся економіка держави, – розповідає Олена Дорошева. – Найбільшою нашою заслугою я вважаю те, що нам вдалося це все зберегти. З кожним роком ми намагалися його розвивати. Десь підзаробили – вклали, зробили. І зараз це вже зовсім інше підприємство.»

Сьогодні «Електрон» – багатогалузева корпорація, яка виготовляє продукцію науково-технічного, промислового та побутового призначення.

«Є дуже багато простих людей, які є простими акціонерами. Які кожного року отримують свої невеличкі дивіденди від діяльності нашого підприємства. Ми не пропустили жодного року, щорічно наші акціонери отримують свої дивіденди», – наголошує Олена Дорошева. 

Свою продукцію «Електрон» наразі реалізовує лише на території України. Але не виключено, що найближчим часом товари вийдуть і на міжнародну арену, а це дасть ще один поштовх для подальшого розвитку підприємства: «Дуже важливо, щоб наші люди мали роботу. Щоб Львів не був виключно туристичним містом, щоб тут були виробництва. І я вважаю, що нові продукти «Електрону» – трамваї, машини комунальні – це сучасна фішка Львова, якою може гордитися кожен львів’янин».

еле

Як зробити Львів комфортним для його мешканців знає і Назар Бичишин. Чоловік останній рік школи вчився у Сполучених штатах і усе своє свідоме життя працює з іноземними інвесторами. З його допомогою розпочало свою діяльність не одне підприємство Львівщини.

«Коли я працював на консалтинговій фірмі, то був, скажімо, пілотним керівником ряду підприємств. Тобто, приходить інвестор на голу землю з ідеєю, що тут має бути фабрика. Ця консалтингова фірма з моєю допомогою шукала землі, розвалені заводи по Львівській області, яких було гнітюче багато. Реєстрували підприємства, оснащували заводи, набирали людей і потім відпускали їх у вільне плавання», – розповідає Назар Бичишин.

Останні вісім років чоловік очолює львівську філію датського підприємства «ХРТ Текстиль». В Україні установа працює вже більше десяти років і має кілька напрямків діяльності: «З-за кордону приходить трикотажна сировина і аксесуари, а ми шиємо брендові речі на експорт у країни північної Європи, Сполучених штатів. І другий напрямок діяльності підприємства – це професійний друк на тканині для клієнтів як з-за кордону, так і України.»

Уся продукція славиться високою якістю, адже виготовляється вона з чітким дотриманням норм та стандартів. Тільки у Львові в «ХРТ Текстилі» знайшли собі місце праці більше двох сотень осіб: «Нам бракує тут виробничих потужностей, тому ми даємо ще роботу з десятку українських фірм, які помагають нам шити.»

Побувавши в багатьох куточках світу, пан Назар констатує – Львів є містом, яке розвивається. Тому дуже важливо підтримувати цей ритм.

«Так як я все життя з інвестиціями працював, то, можливо, свій досвід і свої зв’язки я б мій докласти до того, щоб трохи більше інвесторів прийшло до Львова. Ми маємо чим їх сюди закликати, – впевнений Назар Бичишин. – Взагалі, в мене ще є ідея «фікс». У нас є така велика територія біля Рясного і з того часу, як я приїхав зі Сполучених штатів, у мене мрія там побудувати такого роду «Діснейленд» з американськими гірками. Звичайно, це багатомільйонна інвестиція, але місто росте і я потребу в цьому бачу. Можливо, колись воно втілиться в життя.»

Необхідно розвивати у Львові і ІТ-сферу. Чоловік певен – це потужне джерело доходів для міста, тим паче, що і необхідних фахівців тут не бракує. А місцева влада повинна налагоджувати зворотній зв’язок із пересічними львів’янами. Адже через бюрократичну тяганину інформація про проблеми людей до чиновників частенько не доходить.

 

Comments are closed.