Львів – освітня столиця України: сто років тому і сьогодні

У всі часи свого існування місто Лева відзначалося високим культурно-освітнім розвитком та активною діяльністю його національної еліти. Ця традиція не змінилась: і до сьогодні західна столиця України є тим регіоном, де щороку створюють нові освітні проекти за європейськими та світовими зразками.

Джерело: http://esu.com.ua

150 років тому у Львові виникло Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. 8 грудня 1868 року у залі Міської Стрільниці, що зараз на вул. Лисенка, відбувся загальний збір Товариства, який відвідали 65 небайдужих мешканців Львова. Вони вболівали не тільки за своє місто, а й за духовно-освітнє майбутнє всієї країни.

Зі вступним словом виступив голова зборів Анатоль Вахнянин, який заявив про мету створення Товариства а саме про єдність українського народу від Карпат до Кубані та його відокремлення від народів польського та російського. І незважаючи на несприятливі політичні умови, львівські просвітяни займалися видавничою справою, друкували україномовні книжки та підручники, створювали книгозбірні, організовували культурно-освітні заходи, розповідали людям про українських поетів та письменників. Згодом у передвоєнному 1914 р.  «Просвіта» стала наймасовішою українською організацією краю. Вона зуміла не тільки створювати фонди, спрямовані на освітні та національні потреби молоді, а й розгорнути доброчинну діяльність.

Львів і сьогодні продовжує розпочату тодішніми патріотично налаштованими активістами справу якісної освіти своїх мешканців. Місто інвестує великі кошти у шкільну та дошкільну інфраструктуру. Львів посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників, а з 2016-го року на фінансування з міського бюджету було передано 19 професійно-технічних навчальних закладів. Незважаючи на брак державного фінансування, міська влада Львова планує відкривати медіатеки і культурні центри у кожному мікрорайоні Львова, будувати сучасні музичні школи та театральні студії.

Міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово наголошував на тому, що освіта – це фундамент нашої держави та головна інвестиція у майбутнє. Мер міста вважає, що 25% держбюджету потрібно вкладати в освіту та науку.

«Це – основа основ, це – фундамент. Подивіться, як розвивалися після Другої світової війни Німеччина чи Японія. Основна стаття видатків була освіта. Подивіться на Туреччину, які карколомні кроки вони зробили протягом останніх 25 років. І ставка також на освіту», – зазначає Андрій Садовий.

Тому в освітній сфері місто активно співпрацює з іншими країнами світу для започаткування спільних сучасних освітніх проектів. Львів сьогодні є яскравим прикладом того, що саме за допомогою якісної освіти потрібно реформовувати країну.

 

Comments are closed.