Львів стоїть на варті добросовісного користування землею

Ще кілька років тому активісти «Об’єднання «Самопоміч» почали відстежувати сумнівні схеми заробітку на руїнах збанкрутілих підприємств. Спільно з депутаткою Вікторією Довжик вдалося викрити діяльність незаконної парковки на території Керамзаводу. Окрім цього, з’ясувалося, що підприємство-банкрут ще й здає уцілілі приміщення в суборенду, не сплачуючи податку в міську казну. І закинута будівля винзаводу, який давно не працює, теж стала ласим шматком для недобросовісних підприємців. Відтак, депутати «Самопомочі» ініціювали звернення до Прем’єр-міністра України і Міністра аграрної політики та продовольства з проханням передати у власність територіальної громади Львова зруйновані приміщення ДП «Львівське агроторгове підприємство» для подальшого упорядкування території та використання її для потреб міста.

Серед збанкрутілих підприємств і Львівський дослідницький Нафтомаслозавод, і Молдвинпром, і Державна акціонерна компанія «Хліб України», а також ТзОВ «ЛьвівБудКераміка». Це ті будівлі, які користуються земельними ділянками без оформлення правовстановлюючих документів на землекористування та сплати орендної плати. Таким чином завдають великих збитків міському бюджету, адже в результаті Львів щороку недоотримує кількасот тисяч гривень.

З метою посилення контролю за використанням земель депутати прийняли ухвалу «Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель територіальної громади м. Львова». «Суть в тому, що департаментом містобудування будуть створені комісії, які проводитимуть обстеження земельних ділянок і складатимуть акти встановленої форми. У подальшому інформація, викладена в цих актах, послугує, насамперед, для впорядкування наших стосунків з орендаря. Не прямо буде впливати на збільшення доходів міського бюджету у вигляді плати за землю, орендної плати за землю, оскільки часом можливе нецільове використання земель і невідповідності з поданими документами», – розповідає Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту Львівської міської ради.

«Дуже часто суб’єкти підприємницької діяльності або інші особи можуть використовувати земельну ділянку, і при тому не укладають договір оренди і відповідно не здійснюють орендну плату за землю, або місцевого податку. Тому місцевий бюджет недоотримує кошти. Є різні такі лазівки в законодавстві, які їм дозволяють це робити. Наші звернення до інспекції з використання та охорони земель не дали якогось дієвого результату. Тепер, коли є механізм обраховувати ці збитки, ми зможемо, не очікуючи, чи допоможуть чи не допоможуть нам інші структури, у судовому порядку такі збитки відшкодовувати з винних осіб, які не платять за земельну ділянку  у  м. Львові»,зазначила Вікторія Довжик, депутат «Об’єднання «Самопоміч», голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету.

 

 

 

Comments are closed.