Львівщина отримала бюджет на наступний рік

Бюджет орієнтований на фінансування медицини та освіти, ремонти доріг, заходи з енергозбереження, підтримка учасників АТО і їх сімей, співпраця зі сходом, а також соцзахист та проекти розвитку. Доходи обласного бюджету в 2019 році становитимуть 14,493 млрд грн, а видатки – 14,635 млрд грн. За це рішення проголосували 61 депутат.

Обласні програми профінансують на 54% більше у порівнянні з 2018 роком – 30 програм на загальну суму 1,57 млрд гривень. З цієї суми 370 млн гривень на ремонти доріг, 203 на заходи охорони здоров’я, обласний конкурс мікропроектів – 130 млн гривень, закупівля шкільних автобусів та освітні заходи – 95 млн грн, природоохоронні заходи – 60 млн грн, на підтримку окремих категорій громадян (ветерани УПА, реабілітовані тощо) – 51 млн грн, на соціальну підтримку учасників АТО – 33,3 млн грн, на розвиток фізичної культури та спорту – 31,9 млн грн, на енергозбереження у бюджетній сфері – 30,5 млн грн, на програму «Безпечна Львівщина» – 30 млн грн, на транскордонне співробітництво – 29,9 млн грн, на підтримку органів державної влади – 29 млн грн, на збереження культурної спадщини – 24,3 млн грн, на розвиток культури – 12,4 млн грн, на протокольні заходи – 4 млн грн, розвиток туризму і рекреації – 2,8 млн грн.

Загалом на охорону здоров’я спрямують 2,4 млрд грн, з яких 1,4 млрд – зарплати. Крім цього, 22 млн гривень скерують на придбання карет швидкої допомоги. З такою ініціативою неодноразово звертався депутат Львівської облради з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Юрій Огоновський.

На освіту витратять 1,2 млрд грн, з яких майже півмільярда гривень скерують на виплату зарплатні освітянам. Майже 1,5 млрд грн у 2019-ому планують витратити на ремонт доріг. Зокрема, 370 млн грн із видатків на транспорт спрямують на виконання обласної програми розвитку дорожньої інфраструктури. Ще 500 млн грн Львівщина додатково отримає з держбюджету на ремонт доріг державного значення.

Також у бюджеті на наступний рік виділили 5,2 млн гривень на Програму підтримки співробітництва територіальних громад Львівській області на 2019-2020.

«Ця програма спрямована на розвиток співпраці муніципалітетів області. Наприклад, кілька сіл, які розташовані в різних районах, але мають якусь спільну проблему, можуть об’єднатись та написати проект. Це може бути закупівля пожежної машини чи очищення річки. 50% від вартості проекту компенсується з обласного бюджету», – розповів депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

Щодо негативних факторів, то бюджет області на 2019 рік є меншим, ніж цьогорічний на майже 3 млрд гривень. Також Іван Собко відзначив, що самостійність бюджету Львівської обласної ради зросла у порівнянні з минулим роком лише на 1% – з 22 до 23%. Всі решта кошти – це державні субвенції.

«Наш обласний бюджет на 80% – це трансфери та державні субвенції. Роль облради як нібито головного органу Львівщини є досить формальною, ми – така собі прокладка», – додав депутат Львівської обласної ради з фракції Об’єднання «Самопоміч» Роман Кізима.

Comments are closed.