Львівська МАФія на проспекті Чорновола

Павільйони з різноманітними наїдками, напоями, побутовими товарами і навіть маленьким фотосалоном – цілком звичне явище для вузьких вуличок Шанхаю чи Чайнатауну на Манхеттені. Схожий квартал у східному стилі несвідомо почали облаштовувати в одному із львівських районів, та ще й на межі дитячого майданчика.

Відтак на перетині проспекту Чорновола та вулиці Варшавської дитячий майданчик оточили з десяток магазинів. У декількох з них продають алкоголь та сигарети. До того ж лише один МАФ стоїть там законно.

«Навколо дитячого майданчика є дев’ять МАФів. Коли про це заговорили, виявилося, що лише один МАФ має документи на проведення своєї діяльності за цією адресою. Решта магазинів або не законні, або з іншою схемою прив’язки – до 

Перенесення одного з МАФів на проспекті Чорновола. Фото: Богдан Коваль

Чорновола, 101. А там вони ставлять МАФи в гонитві за більшою виручкою – поблизу автобусної зупинки. Також поруч знаходяться гуртожитки Академії друкарства та Інститут фізичної культури. Одразу за зупинкою місто облаштувало дитячий майданчик. МАФи з алкоголем та цигарками обступили його з усіх сторін.

Більше того, нещодавно один підприємець намагався збудувати там двоповерховий магазин. Навіть розпочав підводити каналізацію і воду до місця, де планував його облаштувати.

Раніше на засіданні сесії Львівської міської ради я як депутат від «Об’єднання Самопоміч» вимагала прибрати ці МАФи. Зараз два МАФи перенесли з дитячого майданчика, та забрати їх повністю звідти поки не вдається. Триває судова тяганина», – розповіла Любов Давидович депутат Львівської міської ради від «Об’єднання Самопоміч».

Це не поодинокий випадок. Такі несанкціоновані МАФи стоять усюди в місті. Резонансною стала історія, коли через генделик поблизу культурно-мистецького центру «Супутник» на Левандівці мало не зірвалось проведення там Фестивалю Параджанова. Більше тут

Ще одна проблема, яку створюють такі магазини, це продаж алкоголю неповнолітнім та після 10 вечора. Через велику кількість МАФів їх важко контролювати. Якщо у великих супермаркетах каса просто не дасть можливості «пробити» алкоголь, то з МАФами все набагато простіше. Достатньо лише роздивитися, чи немає поблизу патрульних поліцейських.

Ті, хто відстоюють «тимчасові генделики» у Львові, наводять аргументи, що так  розвивається малий бізнес. Проте, розпочавши дослідження цієї теми, ми наштовхнулися на інформацію, що велика частина МАФів є у власності кількох осіб, які надають їх в оренду або ж самі здійснюють там продаж. Отож малий бізнес не розвивається, а навпаки – поглинається «МАФовою мафією».

«Об’єднання «Самопоміч» контролює несанкціоноване розміщення МАФів та продовжує боротьбу за очищення міста від цього неприємного явища. Якщо Ви знаєте про незаконне розміщення нових споруд у місті, які шкодять благоустрою – звертаєтеся за номером гарячої лінії «Об’єднання «Самопоміч» (032) 297 1000. Разом зробимо Львів комфортнішим.

Comments are closed.