«Львівська облдержадміністрація поводиться з громадами як їй заманеться», – Тетяна Письменна

На Львівщині за наказом ЛОДА скасують спроможну Грабовецьку громаду, яка працює уже декілька років. Зроблять це для того, щоб створити велику Стрийську сільську об’єднану територіальну громаду. Рішення перекроїти межі ОТГ у Стрийському районі, повязане з тим, що на території цієї громади знаходиться завод «Леоні».

У планах керівництва області створити Моршинську, Стрийську міську та велику Стрийську сільську. Про це у Львівському прес-клубі розповіла Тетяна Письменна, депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді.

«Очільники області вирішили об’єднати велику сільську громаду, де 59 тисяч населення довкола міста, яке також має 59 тисяч населення, лишень тому, що там є велике підприємство. Чи можна прив’язувати громаду до одного виробничого комплексу? Категорично – ні!» – вважає Тетяна Письменна.

На думку депутата, для Грабовецької громади це обернеться великою втратою, оскільки вона залишиться без субвенцій. Проте, мешканці Стрийського району поки ніяк не реагують на таке рішення обласних чиновників. На думку депутата, це є ознакою того, що мешканці громад не мають чіткого уявлення як функціонувати, як управляти своїми коштами, як налагоджувати роботу. І це не низька свідомість громадян, а недопрацювання облдержадміністрації, яка мала б приділити більше уваги навчанням та інформаційним кампаніям вже існуючим громадам та тим, які лише збираються об’єднатися. Як приклад вона наводить активну громаду Сокальського району.

«Це той випадок, коли громада відстояла своє право на перспективний план в тому об’ємі, в якому їх цікавило. Мешканці Сокальського району зверталися до депутатів різних фракцій, до народних депутатів. І ми бачимо результат – на сесії обласної ради таки підтримали бачення громади. Це є заслуга громади, яка не стала байдужою, яка не стояла скраю і не чекала коли їм впаде манна з неба», – розповідає Тетяна Письменна.

Думку щодо недосвідченості мешканців громад розділяє староста Батятицького старостинського округу Кам’янка-Бузької ОТГ Ольга Браташ.

«Старостами нас обрали, але не навчили ними бути. Тому що сільський голова і староста – це зовсім різні поняття, обов’язки і функції. Старостинство – це новостворений інститут і не чітко прописаний законодавчо. Нам бракує якоїсь підтримки і роз’яснення. З того часу як утворилася громада, ми йдемо шляхом набивання гуль, бо започатковувати все треба з нуля. В нашій раді більшість представників – з міста. Стало важче відстоювати інтереси сільських мешканців», – пояснила Ольга Браташ.

Comments are closed.