Львів’яни об’єднавшись домоглися індивідуальних лічильників

Мешканцям будинку на вулиці Володимира Великого, 46 вдалось досягти компромісу щодо встановлення лічильників з ПАТ «Львівгаз». Газовики погодились надати індивідуальні газові лічильники безкоштовно у квартири, де проживають малозабезпечені сім’ї. 

Раніше представники ОСББ «Світлиця 46», яке знаходиться на вулиці Володимира Великого, 46 звернулися до представників «Об’єднання «Самопоміч» щодо отримання юридичної допомоги. Вони розповіли, що ПАТ «Львівгаз» хоче встановити там загальний лічильник, аби усі люди ділили порівну оплату. Але ж кожен спалює різний об’єм газу – і такий розподіл викликав незадоволення мешканців. До того ж тариф “Львівгазу” вже враховує вартість індивідуальних лічильників разом з встановленням у кожну квартиру, розповіли у ОСББ.

Юридичний відділ «Об’єднання «Самопоміч» взяв це питання під контроль. Орест Кравчик – юрист «Об’єднання «Самопоміч» – проконсультував керівника ОСББ та разом з ним відвідав зустріч мешканців із представниками «Львівгазу».

«На мою думку, результати зустрічі в цілому є позитивними. Обидві сторони виокремили тези, що повинні робити мешканці і що повинен роботи «Львівгаз» для знайдення компромісу. Люди зовсім не хочуть мати загальнобудинковий лічильник. Зараз на сайті «Львівгазу» розміщено інвестиційну програму на 2018-2025 роки, і мешканці домоглися внести свою пропозицію у цю програму. Мешканці хочуть, щоб у цій програмі було забезпечено, за кошти «Львівгазу», малозабезпеченим сім’ям встановлення індивідуальних лічильників», –  розповів Орест Кравчик, юрист «Об’єднання «Самопоміч». 

Також керівники ОСББ звернулися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з вимогою оновити списки будинків, де передбачено встановлення загальнобудинкових лічильників.

«Такі лічильники «Львівгаз» встановлює у будинках, де менше половини квартир не мають індивідуального газового лічильника. Сьогодні списки таких будинків застарілі. Багато сімей вже встановили собі такі лічильники самостійно. Відповідно, ці списки потребують оновлення. Однак «Львівгаз» не спішить робити це. Тому ініціативу взяли на себе самі ОСББ», – додав юрист «Об’єднання «Самопоміч». 

Comments are closed.