Любов Давидович очолила наглядову раду з питань вирішення проблем гуртожитків

Давидович

На сьогодні у Львові є 20 гуртожитків, які ще не перейшли у комунальну власність. Те, як розподіляється житло у цих гуртожитках, контролює  наглядова рада. Нещодавно її головою обрали Любов Давидович, депутата Львівської міської ради та керуючого справами ГО «Об’єднання «Самопоміч».

До наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій входять представники житлового відділу, представники районних адміністрацій, представники департаментів, громадських організацій та депутати. Формується така рада рішенням виконавчого комітету міської ради.

«Кожна людина, яка живе у гуртожитку, хоче собі приватизувати  кімнатку. До 2009 року гуртожитки приймали у комунальну власність, якщо цим гуртожиткам  надавався статус житлового будинку. А у 2009 році вийшов закон, який  дозволяє  приватизовувати кімнати в гуртожитках. Дуже часто між мешканцями ідуть   спори при розподілі житла  один хоче одну кімнату, другий хоче дві кімнати, третій – три. І завдання Наглядової ради здійснювати  контроль за тим, як розподіляються кімнати у гуртожитках», – пояснює Любов Давидович.

Як розповідає депутат, при передачі у комунальну власність мешканці зіштовхуються з багатьма проблемами. Одна із найбільших – питання розпуску електроенергії.

«Розпуск електроенергії полягає у тому, що кожна квартира має лічильник і сплачує лише за спожите.  У іншому випадку підраховується загальна цифра, яку ділять на всіх мешканців. До 2009 року цим гуртожиткам надавався статус житлових будинків, у такому разі розпуск електроенергії дозволявся. Тепер закон дозволяє приватизовувати кімнати у гуртожитках, але він не дозволяє робити розпуску електроенергії. Тому, аби вирішити це питання, я як депутат звертатимуся до Верховної Ради», – розповідає Любов Давидович.

В «Об’єднанні «Самопоміч» Любов Давидович працює з 2008 року і за цей час долучилася до вирішення проблем близько 50 гуртожитків: «Зараз я працюю із гуртожитками на Городоцькій, 168 та Городоцькій, 216, які хочуть перейти у комунальну власність. Городоцька, 168 – це гуртожиток Хлібзаводу №1. Балансоутримувач дає згоду на передачу, хоча там є дуже багато проблем: дах у страшному стані, люди не мають відокремленої електроенергії, її їм подає завод. Для того, щоб підключити електроенергію від міста, потрібно робити проект, документацію, кошторис, і це може коштувати до мільйона гривень. І ми домовилися, що завод їм постачатиме електроенергію від себе і буде з них брати по тарифу як для мешканців. Тобто це є добра воля заводу. Також у них немає води, і зараз із місцевого бюджету виділено більше 300 тис. грн,  щоб людям провести воду і каналізацію».

Відповідно до законодавства, всі гуртожитки повинні були передаватися у комунальну власність із ремонтом. Проте балансоутримувачі  не виконують цих зобов’язань. Тому місто іде назустріч, а в подальшому створює відповідні умови проживання.

 

Comments are closed.