Майбутнє – за молоддю: підростаюче покоління залучатимуть до влади у місті

Діти та молодь є рушієм в успіху міста та країни загалом. І вони повинні повноцінно розвиватися, отримуючи належні для цього умови. Насамперед, – це якісна освіта, як дошкільна, так і університетська, медичні заклади високого рівня, соціальний захист. І що дуже важливо сьогодні – підростаюче покоління має бути почутим, разом з їхніми ідеями та ініціативами. Безпосередньо від цього й залежить розквіт нашого міста.

Сьогодні Львівська міська рада прийняла ухвалу «Громада, дружня до дітей та молоді». Згідно з завданнями – у місті підвищать якість послуг для дітей та молоді в освіті, медицині, соціальному захисті, фізичній культурі. Окрім цього, розвиток інфраструктури допоможе зробити Львів безпечнішим для його молодших мешканців. Молодь матиме можливість брати участь в обговоренні та прийнятті рішень, які впливатимуть на їхнє життя. А також до бюджету будуть залучені кошти для реалізації проектів для дітей.

Сьогодні місто приймає стратегію дружнього до дітей та молоді. Про що йдеться? Це загальноукраїнський проект ЮНІСЕФ, який оголосив конкурс серед міст і об’єднаних територіальних громад, аби вони подавали заявки на конкурс та могли отримати статус «міста, дружнього до дітей та молоді». Львів успішно пройшов перший етап і став фіналістом. Отже, на сесії ми затверджуємо план дій, і після реалізації плану ЮНІСЕФ, сподіваємося, надасть нам такий статус. Так зможемо отримати й міжнародне визнання. Ми обрали три цілі: охорона здоров’я, фізична культура, освіта і соціальні послуги – перше, друге – це участь а житті міста, тобто право бути почутим,  а третє – справедливе визнання, де всі люди різні, проте рівні, – розповідає Андрій Пундор, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Львів завжди був толерантним до людей з особливими потребами, та іноді час кидає нам такі виклики, які важко врахувати. Тому цілі, які ставить перед собою «Об’єднання «Самопоміч», дозволять зробити внесок у покращення становища дітей та молоді у громаді. Кожна дитина буде почутою, отримає повагу та справедливе ставлення у своєму місті. Ухвала спрямована й на те, аби голос, пріоритети та потреби враховували у політиці, бюджеті чи будь-яких дотичних програмах.

Питання якісної освіти, високого рівня медичних послуг та соціальних захист дітей та молоді – одні з ключових у стратегії розвитку «Львів-2020». Освічені, здорові громадяни, які забезпечені необхідними умовами для розвитку, здатні зробити місто лідером у чи не всіх сферах діяльності.  

Comments are closed.