Майструємо місто разом: 41 проект для розвитку Львова

18892924_1784218018557392_2785377972910204217_n (1)

Майстерня міста – відкритий майданчик, який вже вшосте гуртує тих, хто змінює культурний та міський простір Львова. Цього року працює стаціонарний майданчик – поблизу Музею ідей на вулиці Валовій, 18-а, та мобільні – на Левандівці, Рогатці, Сихові, Замарстинові та Рясному.

Ідея Майстерні виникла з проекту німецького агентства розвитку GIZ, яке проводило навчання для реставраторів. Майстри з Німеччини ділились досвідом роботи з камінням, металом та деревом. Для того, щоб привернути увагу мешканців до збереження історичних пам’яток, навчання з реставрації проводили посеред міста у наметі. Така ідея сподобалась містянам. Так цей проект переріс із демонстраційного намету, де відбуваються майстер класи, у майданчик, де демонструють громадські ініціативи.

Дизайн без названия«Мета Майстерні міста – спільне творення дружнього міського простору. Це одна з найкращих урбаністичних ініціатив, яка є сьогодні в Україні. Якщо раніше майстерні проводились лише у Львові, то сьогодні GIZ підтримує такі проекти у інших містах – Полтаві, Житомирі, Вінниці, Чернівцях. Але такого масштабу, як у Львові, немає ніде», – розповідає Олександр Кобзарев, директор Інституту міста.

Новацією Майстерні міста у цьому році став мандрівний намет. Його облаштовують у різних частинах міста. Так організатори хочуть залучити до обговорення міських проблем максимальну кількість мешканців.

«Окремі заходи Майстерні відбуватимуться безпосередньо у районах, на які вони розраховані. Місцеві активісти подають ініціативи, які хочуть реалізувати. До обговорення всіх запитань ми залучаємо дослідників та практиків, що можуть надати фахові рекомендації у даній сфері», – додав Олександр Кобзарев.

На майстерні міста презентують 41 проект за 8 напрямками:

  • Залучення мешканців до розвитку міста
  • Покращення громадських просторів
  • Озеленення, охорона довкілля та енергоощадність
  • Залучення людей з особливими потребами до міського життя
  • Міська культура
  • Транспорт/Велосипедна культура/ Пішохідна інфраструктура
  • Збереження історичної спадщини
  • Дитяча урбаністика

Нагадаємо, завдяки Майстерні міста виник проект «Вулиця для всіх». Його мета – зробити вулиці однаково зручними для пішоходів, велосипедистів, громадського та приватного транспорту. Роблять це через налагодження комунікації між мешканцями, підприємцями та владою міста під час реконструкції громадського простору. Прикладом впровадження цього проекту стало оновлення вулиці Степана Бандери.

Comments are closed.