Мала, але важлива перемога для мешканців смт Рудне

Депутат фракції  «Об’єднання Самопоміч» Ольга Посипанко вже третій рік бореться за найпростіше – чисту воду у смт Рудне, що на Львівщині. І її приклад дуже показовий для багатьох містечок-супутників мегаполісів.

«Наше прекрасне місто і область – не тільки туристична «мекка». Великі проблеми вимагають великих проектів порятунку. Але як же пробитись тим, хто вболіває за своє невеличке містечко чи селище? Як дати зрозуміти, що локальна екологічна проблема завжди переростає в глобальну?», – зазначає Ольга Посипанко.

Ситуація з водопостачанням у смт Рудне, що під Львовом,  і надалі критична. Усі лабораторні дослідження вказують на непридатність води для пиття в старому центральному водопроводі, яке обслуговує КП “Теребля”. Вміст нітратів в декілька разів перевищує гранично допустимі норми. Місто щорічно довозить питну воду в школу та дошкільний заклад Рудного, а це – відчутні витрати.

Решта мешканців вдома вживають воду з нітратами. Півтора року, як усі можливі причетні служби міста та області ведуть роботу з виявлення забруднювачів річки Вишенька (Зимна Вода), води якої потрапляє у ґрунтові води селища та забруднює криниці, свердловини приватних домоволодінь. Непридатною для пиття через вміст кишкової палички є також вода з джерела на Старому Рудно, де більшість руднівчан набирає воду для пиття та приготування їжі. Загалом проблема поглинула селище тотально ще й через відсутність централізованого каналізування.

Про жахливу ситуацію у селищі ми чуємо вже кілька років. Як повідомила Ольга Посипанко, у 2017 році виконали роботи ІІ черги реконструкції водопостачання у Рудно, а саме збудували водопровід «Карачинів-Рудне» D300 на суму більше 7 млн грн та підведений водопровід до межі селища. Однак зрушень щодо забезпечення питною водою руднівчан у 2018 році не відбулося. Селищна влада не має коштів на будівництво/реконструкцію  водопроводів, тому жодних дій із залучення коштів з Державного/обласного бюджету не вчиняє. У міському бюджеті коштів також не передбачено.

«Опускаються руки? Ні, це вже справа принципу – я не буду відступати. Незважаючи на байдужість голови смт Рудно і його колег, багато активістів нашого містечка і фракції «Самопоміч» мене підтримують.  І, нарешті, можу сказати, що нас почули. У грудні стало відомо про передбачення коштів у бюджеті розвитку на 2019 рік на будівництво водопроводу в районі Старого Рудно та часткову реконструкцію діючих мереж КП “Теребля”.  Я можу говорити про першу, ще відносно малу, але дуже мотивуючу для нас перемогу», – наголошує Ольга Посипанко.

Зазначимо, що на Львівщині налічується 108 промислових підприємств. Більшість з них  є вибухо- та пожежонебезпечними, бо виробляють, зберігають і використовують у виробництві більше 150 тисяч тонн легкозаймистих горючих речовин. Майже усі використовують у  виробництві сильнодіючі отруйні речовини.  Крім цього, територією області проходять нафтопровід і магістральний продуктопровід.

 

Comments are closed.