Медицина для людей

На Львівщині стартував національний медичний проект від «Об’єднання «Самопоміч» та «Всеукраїнського об’єднання захисту медичних працівників»

Як регулярно ви навідуєтеся до лікаря, щоб перевірити стан здоров’я? Чи є медична послуга доступною для вас? На жаль, відповіді часто будуть невтішними. Українці мають звичку нехтувати власним здоров’ям, проте багато хто не обстежується через недоступність медичної послуги у своєму населеному пункті. Іноді, щоб перевірити елементарний рівень цукру у крові необхідно їхати у район. Відтак, чимало людей навіть не підозрюють про ймовірні загрози своєму здоров’ю. Як наслідок – сумна статистика ВООЗ, яка каже, що в Україні 1,5 мільйона хворих на діабет. Також ми є лідером у Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, з якими стикається кожен другий українець. Лікарі б’ють на сполох і називають одну з причин такого стану речей – пізня діагностика.

Щоб зробити медичну послугу більш доступною для усіх та популяризувати регулярні обстеження громадські організації «Об’єднання «Самопоміч» та «Всеукраїнське об’єднання захисту медичних працівників» спільно запровадили новий медичний проект «Медицина для людей». В рамках цього заходу спеціалісти проекту виїжджатимуть мобільним офісом у населені пункти Львівської області, де на місці усі бажаючі, зможуть отримати фахову консультацію лікаря, а також поміряти тиск чи зробити експрес-тест крові на рівень цукру. Першим, хто прийняв проект стало село Свірж, Перемишлянського району. За декілька годин роботи десятки місцевих мешканців відвідали намет проекту.

«Було б добре, щоб побільше було таких палаточок, куди б люди могли прийти і перевірити своє здоров’я. Це корисно», – прокоментувала місцева мешканка Марія Попович.

Подібні акції не новинка для Львівщини. Раніше активісти «Об’єднання «Самопоміч» разом з лікарями-волонтерами вже здійснювали виїзди у села області, де проводили прийоми вузькопрофільних спеціалістів – дитячого хірурга, кардіолога, педіатра. Як показав досвід саме таких консультацій дуже бракує у віддалених населених пунктах.

«Люди задоволені, бо не усі мають можливість поїхати в районний центр», – пояснює Ігор Зуб, координатор проекту «Медицина для людей» у Львівській області та додає, що подібна практика буде продовжена. На майбутнє у мобільному офісі разом з сімейним лікарем будуть приймати інші спеціалісти. Усе залежатиме від потреби конкретного населеного пункту та місцевих мешканців.

 

 

Comments are closed.