Медицина в Україні справді стане безкоштовною?

Верховна Рада зробила перший крок до реформування охорони здоров’я в Україні. Після тривалих розглядів було прийнято Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Цей закон зробить безкоштовну медицину в Україні реальною.

«Нарешті у парламенті ухвалене законодавство, яке дасть можливість людям не лише в нормах законів чути про безоплатну медицину. Бо сьогодні її немає насправді в державі, за все люди платять самостійно, зі своїх кишень.

Нарешті ми прийняли той закон, який сформує нові умови в наших медичних закладах, і в результаті його реалізації повинен стати добром для людей. Реформою, яка запрацює в медичних закладах в інтересах пацієнтів та медичних працівників по всій Україні», – зазначила Ірина Сисоєнко, депутат парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Закон надає медичним закладам на місцях більше автономії. Думку про те, як закон та медична реформа в цілому вплинуть на пацієнтів, висловив Ігор Стояновський, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Восьмої міської клінічної лікарні у Львові, депутат міськради від «Об’єднання «Самопоміч».   

«Прийняття Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» – це лише перші кроки до реформи здоров’я в Україні. Реформа охорони здоров’я означає зміну принципу фінансування за надані медичні послуги. Раніше держава розподіляла кошти на лікарні з врахуванням кількості ліжок. Такий розподіл є нераціональним. За новим законодавством буде фінансуватися безпосередньо надана медична послуга. Держава гарантує перелік послуг, якими медичний заклад гарантовано безкоштовно забезпечить громадян. Так кошти скеровуватимуть більш раціонально. Пацієнту не доведеться докуповувати якісь ліки, яких нема у лікарні. Більше грошей отримає не той заклад, де більше ліжко-місць, а той, що надає більше якісних послуг. Ті медичні установи, які надають послуги погано або не надають їх взагалі, не витримають конкуренції. Їм доведеться або покращити якість надання послуг, або переорієнтуватися на надання інших видів медичних послуг. В іншому випадку їх буде скорочено.

Якщо пацієнт поступає до лікарні з будь-якою невідкладною патологією – чи то травма, чи то різке погіршення стану здоров’я – і йому почне надавати послуги лікарня, держава платитиме закладу за цього пацієнта. При справедливому виділені коштів державою на лікування чи іншу медичну послугу пацієнти отримуватимуть ці послуги безкоштовно і якісно.  

Залишається відкритим лише питання, щоб ці послуги оплачувалися державою справедливо, а не виділявся якийсь мінімум, який не покриватиме реальних витрат», – розповів лікар-хірург.

Comments are closed.